بین الملل

بیانیۀ دفتر جنبش امل لبنان در ایران به مناسبت چهل و پنجمین سال ربودن امام صدر

بیانیۀ دفتر جنبش امل لبنان در ایران به مناسبت چهل و پنجمین سال ربودن امام صدر
امام موسی صدر

دفتر جنبش امل لبنان در ایران به مناسبت چهل و پنجمین سال ربودن امام صدر در بیانیه‌ای تاکید کرد: از همه، خصوصاً سرانِ جمهوریِ اسلامی ایران، می‌خواهیم که جدیت‌شان را تا آزادسازی امام موسی صدر از زندان‌ ادامه دهند.

به گزارش تیتر اول، در بیانیۀ دفتر جنبش امل لبنان در ایران آمده است:«۹ شهریور ۴۵ سال پیش حادثه‌ای تلخ و بی‌مانند رخ داد که هیچ‌چیز دردِ زخمِ آن اتفاق را التیام نمی‌بخشد مگر یک چیز: آزاد کردنِ امام موسی صدر و دو همراهش پس از ۴۵ سال زندانی. متأسفانه پس از همۀ تلاش‌ها امام صدر و دو همراهش همچنان در زندان هستند. اخیراً دادستان کل لیبی مجدداً از دستگاه قضایی لبنان خواسته است که همکاری‌ها در این خصوص آغاز شود. شاید این همکاری فرصت مغتنی برای پایان دادن به این جنایت باشد. از همه، خصوصاً سرانِ جمهوریِ اسلامی ایران، می‌خواهیم که جدیتشان را تا آزادسازی امام موسی صدر از زندان‌ ادامه دهند. جمهوری اسلامی ایران به حق‌خواهی و دفاع از مظلوم شهره است و همین ارزش‌هاست که امید ما را به این کشور برای حل این مسئله به درازا کشیده‌شده، پررنگ‌تر می‌کند.»

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا