بهترین های کسب و کارعمومی

دفترچه سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی که عهده دار مدیریت و نظارت بر مراکز درمانی کشور و دانشگاه های علوم پزشکی است، به طور معمول هر سال اقدام به جذب نیرو توسط وزارت بهداشت می نماید که این استخدام از طریق برگزاری آزمون صورت می گیرد. بدیهی است که افراد پذیرفته شده در آزمون کتبی پس از گذراندن مراحل مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی و قراردادی به استخدام این وزارت خانه و یا سازمان های تحت نظارت وزارتخانه در خواهند آمد. اما نکته حائز اهمیت برای شرکت در این سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ و منابع معتبر مطالعاتی مربوط به آن است که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

آیا جذب نیروی وزارت بهداشت فقط از رشته های غیرپزشکی صورت میگیرد؟

خیر، وزارت بهداشت در رده های مختلف شغلی اعم از رشته های پزشکی و غیر پزشکی مرتبط مانند پیراپزشکی و… اقدام ب جذب نیرو می کند.

منابع و نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت (تخصصی)

همانطور که میدانید تمامی آزمون های استخدامی شامل دو بخش تخصصی است.  سوالات استخدامی وزارت بهداشت نیز به همین صورت بوده و شامل ۷ درس دروس تخصصی متناسب با هر رشته که در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آورده شده می باشد

سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت به چه صورت است؟

در این آزمون به هریک از داوطلبان یک دفترچه مربوط به سوالات یک دفترچه مربوط به سوالات تخصصی داده خواهد شد. سوالات آزمون مانند تمامی آزمون های استخدامی دیگر برای تمامی داوطلبان یکسان خواهد بود و تفاوت سوالات تنها مربوط ب دروس تخصصی می باشد. دروس آزمون وزارت بهداشت به شرح زیر است:

  • معارف اسلامی
  • زبان انگلیسی
  • هوش و توانمندی های ذهنی
  • معارف اسلامی
  • هوش و توانمندی های ذهنی
  • ریاضی و آمار مقدماتی
  • فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)
  • زبان و ادبیات فارسی
  • اطلاعات سیاسی، اجتماعی و قانونی

در خصوص اقلیت های دینی که شامل زرتشتی، مسیحی، کلیمی و… می باشند نیازی نیست به سوالات معارف اسلامی پاسخ داده شود و برای محاسبه  نمره نهایی  از طریق مجموع تراز شده با سایر سوالات  انجام می شود.

مواد آزمون تخصصی:

آزمون سوالات تخصصی بر حسب  دانش و مهارت  مربوط به هر رشته تدوین می شود چرا که  هر شغل  نیازمند تخصص و درایت خودش است، همچنین عناوین شغلی در یک مقاله گنجانده  نمیشود چرا  که تنوع بسیار زیاد است به همین دلیل شما می توانید به راحتی  از طریق  فایل زیر که در اختیارتان قرار دادیم  به این عناوین شغلی دسترسی داشته باشید.

منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت

 همانطور که قبلا هم اشاره داشتیم دروس این آزمون بین تمامی داوطلبان یکسان می باشد. بهترین منبع برای آزمون همان کتب درسی دوران دبیرستان شما است  که با استفاده از آن و هم چنین منابعی  که به تفکیک مربوط به هر درس که در ادامه مطلب در اختیارتان قرار می دهیم می توانید آشنایی بیشتری نسبت سوالات پیدا کنید و آمادگی بیشتری داشته باشید.

چگونه مجموعه سوالات استخدامی وزارت بهداشت سرزمین استخدام به شما کمک می کند؟

اگر دقت کنید ما حرف از موفقیت در آزمون استخدامی سال 1402 میزنیم و بر خود میبالیم که با جسارت بالا می توانیم به این کلمه حمله کنیم. با توجه بر تجربه چندین و چند ساله در زمینه تولید و توزیع نمونه سوالات آزمون استخدامی و با جلسات بسیار زیاد با داوطلبینی که توانستند در این آزمون ها به موفقیت برسند دریافتیم که یک محصول باید تمامی استاندارد های لازم را برای قبولی در خود جای داده باشد. به همین دلیل در تمامی بخش های مهم ورود کردیم.

بخش مهم اول: در اختیار گرفتن منابع مطالعاتی داوطلبینی که توانستند در آزمون استخدامی وزارت بهداشت به قبولی برسند. ما کتب و جزواتی که داوطلبین در اختیار داشتند و توانستند با آنها به قبولی برسند را دریافت و تمامی سوالات آنها را زیرو رو کردیم و توانستیم سوالات بسیار مهمی را که احتمال میدادیم در این آزمون مجددا تکرار می شود را در این بسته بهمراه سوالات تالیفی جدید نیز قرار دهیم که این مبحث باعث شده این مجموعه به تنهایی کاملترین منبع مطالعاتی در کشور باشد.

بخش مهم دوم: جزوات و سوالات استخدامی وزارت بهداشت بصورت طبقه بندی شده در اختیار شما عزیزان قرار داده می شود این یعنی چی؟ یعنی اینکه در هر بخش یا فصل ، بعد از توضیح دروس یا همان جزوات ، سوالاتی از همان جزوه برایتان طراحی شده که می تواند برای هر درس شما را محک بزند و در نهایت بتوانید سطح علمی خودتان را با این کار به بالاترین حد برسانید.

بخش مهم سوم: اصل سوالات آزمون های ادوار گذشته در کنار نکات برتر آزمون وزارت بهداشت که بصورت جداگانه در اختیار شما قرار داده می شود خودش آنچنان کمک کننده است که به هیچ عنوان نمی توانید در وبسایت های مشابه آنرا مشاهده کنید.

برای سوالات تخصصی آزمون استخدامی باید گفت که در حال حاضر منبع موثق و قطعی قابل دسترس نیست و در دفترچه آزمون به منبع مشخصی برای امتحان تخصصی هر شغل اشاره نشده است. اما جای نگرانی نیست شما می توانید با مطالعه دروس تخصصی و یا جزوه های دانشگاهی به سوالات آزمون پاسخ دهید. البته استثنا هم وجود دارد و برای رشته های تخصصی پزشکی نیز دفترچه وجود دارد.

ما در این سایت برای راحتی شما در مطالعه و به‌جای تکیه بر چندین منبع مختلف و سردرگمی یک پکیج کامل از منابع پرتکرار در آزمون استخدامی وزارت بهداشت جمع آوری کرده ایم تا در یک بازه زمانی کوتاه بتوانید آمادگی لازم برای شرکت در این آزمون را پیدا کنید.

سوالات متداول

1دفترچه ثبت نام ازمون استخدامی وزارت بهداشت چه زمانی منتشر می شود ؟

✔️ دفترچه ثبت نام ازمون استخدامی وزارت بهداشت معمولا هر ساله همزمان و یا چند روز قبل از آغاز نام نویسی این آزمون منتشر می شود که به محض مشخص شدن زمان دقیق انتشار دفترچه در این مقاله نیز اطلاع رسانی می شود.

2به چه صورتی می توان دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت را دانلود کرد ؟

✔️ داوطلبان می توانند پس از انتشار دفترچه ثبت نام ازمون استخدامی آموزش و پرورش آن را از طریق لینک ارائه شده در این مقاله دانلود کنند.

3چگونه می توان از منابع امتحانی آزمون استخدامی وزارت بهداشت مطلع شد ؟

✔️ همانطور که در این مقاله اشاره شده است، داوطلبان می توانند با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت از منابع آزمون اطلاع پیدا کنند.

دکمه بازگشت به بالا