عمومی

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی در اشتهارد

استاندار البرز گفت: عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی اشتهارد با ظرفیت توسعه ۱۰ مگاوات آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی در اشتهاردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ مجتبی عبداللهی به سفر وزیر نیرو به استان اشاره کرد و افزود: در این سفر ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پیشبرد اهداف وزارت نیرو در استان مصوب شد تا در این حوزه با تدابیر و تصمیماتی که اتخاذ شد تا سال ۱۴۳۰ تمامی نیاز‌ها تامین شده است.
وی ادامه داد: کمتر از یک ماه پیش پست ۴۰۰ کیلوولت باغستان افتتاح شد و همچنین مقرر شد ۲ پست ۴۰۰ کیلوولت دیگر نیز در شهر کمالشهر و شهرستان اشتهارد ایجاد شود.
عبداللهی گفت: همچنین پست ۲۳۰ کیلوولت نیز برای شهرستان نظرآباد مورد تصویب قرار گرفت اکنون نیز پست ۶۳ کیلوولت شهرک کوثر و بزودی پست ۶۳ کیلوولت امید البرز افتتاح می‌شود.
وی افزود:  عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی پنج مگاواتی اشتهارد با ظرفیت توسعه ۱۰ مگاوات آغاز شد که با بهره برداری از این پروژه سالانه سه میلیارد مترمکعب گاز نیروگاه حرارتی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر کمک به شبکه برق سراسری داشته است و اشتغال برای ۴۷۰ نفر در حال اجرا و پنج نفر در زمان بهره برداری خواهد داشت.
عبداللهی گفت: افتتاح پروژه روکش آسفالت باند شمالی و جنوبی محور ماهدشت به اشتهارد، مجتمع خدماتی، رفاهی الماس البرز در این محور که طول این پروژه ۲۵ کیلومتر است و با اعتباری حدود ۵۱۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی افزود: افتتاح سالن ورزشی در روستای مرادتپه،  بهره برداری از فاز توسعه واحد صنعتی تولید کننده انواع روانکار‌ها و گریس‌های صنعتی با ظرفیت تولید ۱۸ هزار تن در سال و یک هزار و ۲۰۰  میلیارد ریال اعتبار همراه با اشتغالزایی برای ۶۰ نفر از جمله پروژه‌های افتتاح شده در شهرستان اشتهارد است.

 تامین چهار هزار مترمربع زمین برای ساخت مسکن کارگران

 فرماندار اشتهارد از تامین چهار هزار مترمربع زمین برای ساخت مسکن کارگران مجرد در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.
ابراهیم کردلو روز یکشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان اشتهارد به مناسبت گرامیداشت هفته دولت افزود: اکنون پروژه ساخت مسکن کارگران مجرد در اشتهارد از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی بیان کرد: یک هزار و ۵۷۵ هکتار زمین در سالجاری برای نهضت ملی مسکن در شهرستان اشتهارد تامین شده است.
کردلو یادآورشد: شهرک ۵۰۰ هکتاری فرد آباد در بخش پلنگ آباد تصویب شده و یک هزار و ۷۰ هکتار نیز به محدوده شهر اشتهارد برای ساخت مسکن کارگری بصورت ویلایی الحاق شده است.
وی گفت: ۳۵ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی با اجرای طرح‌های پیش بینی شده در این زمینه در شهرستان اشتهارد ساخته خواهد شد.
فرماندار اشتهارد بیان کرد:۱۰ بنگاه املاک غیر مجاز در اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار مسکن و اجاره بها در این شهرستان پلمب شد.
وی افزود: نهضت ملی مسکن از اولویت‌های دولت سیزدهم در اشتهارد بوده که ۳۳۳ واحد در قالب‌های گروه‌های ساخت خودملکی و ۷۳۴ واحد مسکن کارگری در حال احداث است.

دکمه بازگشت به بالا