بهترین های کسب و کارعمومی

متراژ هر رول ورق گالوانیزه یا روغنی چقدر است؟

نحوه تولید ورق گالوانیزه

از آنجایی که ورق‌های فولادی در مقابل زنگ‌زدگی ضعف دارند به روش‌های مختلفی ضدزنگ می‌شوند. یکی از رایج‌ترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای پیشگیری از زنگ‌زدگی این ورق‌ها گالوانیزاسیون یا روی‌اندود کردن آنها است. گالوانیزاسیون به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. الکتروگالوانیزه، پیش گالوانیزاسیون و گالوانیلینگ از انواع روش‌های گالوانیزه کردن هستند. روش های گالوانیزه کردن و علت کاهش قیمت میلگرد در روزهای اینده نیز در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

در این میان مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای روی‌اندود کردن ورق‌ها که به روش کلاسیک نیز معروف است، گالوانیزه گرم یا حرارتی نام دارد. در این روش ورق‌های روغنی را در وان روی مذاب فرو می‌کنند. در نتیجه لایه نازکی از روی آنها را می‌پوشاند و آنها را از زنگ‌زدگی محافظت می‌کند.جهت اطلاع از قیمت ورق استیل و قیمت ورق سیاه و قیمت ورق لطفا کلیک کنید.

کاربرد ورق گالوانیزه به عوامل مختلفی مانند قیمت مواد اولیه، ضخامت و وزن ورق، روش تولید، میزان تقاضا و کارخانه تولیدکننده آن متفاوت خواهد بود. ورق‌های گالوانیزه در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند. در نتیجه به طور معمول کارخانه‌ها قیمت ورق گالوانیزه را بر اساس وزن (بر حسب کیلوگرم) اعلام می‌کنند و آنها را به صورت رول در بازار ارائه می‌کنند. با توجه به توضیحات بالا حتماً تاکنون از اهمیت محاسبه وزن ورق گالوانیزه هنگام خرید آگاه شده‌اید. در ادامه روش‌های مختلف برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه را بررسی می‌کنیم.

یکی از کلیدی‌ترین متغیرها برای محاسبه وزن ورق‌ها چگالی آنها است. چگالی انواع مختلف ورق فولادی در درجه اول به ترکیب شیمیایی آنها بستگی دارد که با درصدهای کمی بین گریدها متفاوت است. این اختلاف جزئی بر چگالی کلی تأثیر نمی‌گذارد؛ در نتیجه می‌توان فرض کرد چگالی ورق‌های گالوانیزه تقریباً برابر با چگالی آهن یعنی ۷٫۸۶ گرم بر سانتی‌متر مکعب است. معمولاً در جداول مختلف برای محاسبه وزن ورق‌های ایرانی چگالی را ۸ گرم بر سانتی‌متر مکعب در نظر می‌گیرند.

همان‌طور که می‌دانید برای اینکه وزن ورق‌های فولادی را محاسبه کنیم باید چگالی آنها را در حجم آنها ضرب کنیم. حجم هر ورق برابر با حاصل‌ضرب طول در عرض و ارتفاع آن است. انجام این محاسبه چندان دشوار نیست. اما حتی اگر برای شما سخت است که چنین محاسباتی را انجام دهید، سایت‌های آنلاین بسیاری این کار را برای شما انجام می‌دهند و تنها کافی است که شما متغیرهای مورد نظر را وارد سایت یا نرم‌افزار مربوطه کنید و نتیجه را ببینید.

محاسبه وزن ورق گالوانیزه با جدول

یک راه دیگر برای اینکه وزن ورق گالوانیزه را بدانید کمک گرفتن از جدول وزن ورق گالوانیزه است. در این جدول طول، عرض، ضخامت و وزن حدودی ورق‌ها آورده شده است. شما می‌توانید بدون انجام محاسبه خاصی وزن هر ابعاد از ورق را با توجه به این جدول به دست آورید.

ردیف طول (بر حسب متر) عرض (بر حسب متر) ضخامت (بر حسب میلی‌متر) وزن (بر حسب کیلوگرم)
۱ ۲ ۱ ۰٫۳ ۴٫۸
۲ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۳ ۷٫۵
۳ ۲ ۱ ۰٫۴ ۶٫۴
۴ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۴ ۱۰
۵ ۲ ۱ ۰٫۵ ۸
۶ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۵ ۱۲٫۵
۷ ۲ ۱ ۰٫۶ ۹٫۶
۸ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۶ ۱۵
۹ ۲ ۱ ۰٫۷ ۱۱٫۲
۱۰ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۷ ۱۷٫۵
۱۱ ۲ ۱ ۰٫۸ ۱۲٫۸
۱۲ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۸ ۲۰
۱۳ ۲ ۱ ۰٫۹ ۱۴٫۴
۱۴ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۰٫۹ ۲۲٫۵
۱۵ ۲ ۱ ۱ ۱۶
۱۶ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۱ ۲۵
۱۷ ۲ ۱ ۱٫۲۵ ۲۰
۱۸ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۱٫۲۵ ۳۱٫۲۵
۱۹ ۲ ۱ ۱٫۵ ۲۴
۲۰ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۱٫۵ ۳۷٫۵
۲۱ ۲ ۱ ۲ ۳۲
۲۲ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۲ ۵۰
۲۳ ۲ ۱ ۲٫۵ ۴۰
۲۴ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۲٫۵ ۶۲٫۵
۲۵ ۲ ۱ ۳ ۴۸
۲۶ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۳ ۷۵
۲۷ ۲ ۱ ۳٫۵ ۵۶
۲۸ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۳٫۵ ۸۷٫۵
۲۹ ۲ ۱ ۴ ۶۴
۳۰ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۴ ۱۰۰
۳۱ ۲ ۱ ۴٫۵ ۷۲
۳۲ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۴٫۵ ۱۱۲٫۵
۳۳ ۲ ۱ ۵ ۸۰
۳۴ ۲٫۵ ۱٫۲۵ ۵ ۱۲۵

نکته مهم: توجه داشته باشید که اگر از جدول، محاسبه دستی یا برای فهمیدن وزن ورق گالوانیزه استفاده می‌کنید، وزن به دست آمده را به‌عنوان یک تخمین از وزن استاندارد در نظر بگیرید. زیرا وزن واقعی ورق‌ها ممکن است به دلایلی مانند ترکیبات مورد استفاده در آلیاژهای هر کارخانه و تفاوت‌های ساخت متفاوت باشد.

وزن ورق گالوانیزه کرکره‌ای

ورق‌های گالوانیزه ممکن است به شکل‌های موج‌دار مانند ورق‌های کرکره‌ای هم وارد بازار شوند. اینها همان ورق‌های گالوانیزه هستند که پس از تولید، خم‌کاری شده‌اند. از این ورق‌ها برای ساخت سوله‌ها، سقف‌های شیب‌دار و حصار ساختمان‌های در حال احداث استفاده می‌شوند. وزن ورق‌های گالوانیزه کرکره‌ای نیز مانند ورق‌های معمولی و با همان فرمول محاسبه می‌شود. اما باید توجه داشته باشید بر روی این ورق‌ها عملیات خمکاری (فرمینگ) صورت گرفته، پس قیمت بالاتری دارند.

قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه محصولی است که توسط تعداد زیادی از کارخانه‌های داخلی و خارجی تولید می‌شود. قیمت این ورق‌ها نوسان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل به شکل روزانه تعیین می‌شود. ورق‌های گالوانیزه را می‌توانید به صورت رول یا برش خورده تهیه کنید و قیمت آنها بر حسب کیلوگرم اعلام می‌شود.

قیمت این ورق‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است محصول کارخانه‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی داشته باشند. زیرا نحوه تولید ورق در هر کارخانه و وزن نهایی آنها متفاوت است. همچنین میزان عرضه محصول و تقاضای مشتریان در قیمت آن تأثیر بسیاری دارد. شیوه گالوانیزه کردن ورق‌ها نیز در قیمت آنها مؤثر است.

در نهایت از آنجایی که قیمت ورق‌های فولادی به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد، برای اینکه بتوانید بهترین خرید را با بهترین قیمت داشته باشید، بهتر است که از متخصصان این حوزه کمک بگیرید. کارشناسان آماده هستند تا در هر لحظه شما را از آخرین قیمت‌ها مطلع کرده و به شما کمک کنند تا خریدی مناسب، باکیفیت و به‌صرفه داشته باشید.

هر رول ورق گالوانیزه چند متر است؟

مجموعه آهن آلات آهن هایپر یکی از مراکز فعال در زمینه فروش و توزیع انواع آهن آلات است. این مجموعه پتانسیل تامین انواع آهن آلات در تناژهای بالا را دارد. مجموعه آهن هایپر، ورق گالوانیزه را نیز در بالاترین کیفیت، با ضخامت های مختلف به فروش می رساند.

از آنجا که ورق گالوانیزه یکی از محصولات پر استفاده در صنایع مختلف است، قیمت نسبتاً بالایی دارد. در اکثر موارد از این محصول در صنایعی مانند صنعت خودروسازی، صنعت ساختمان سازی و غیره استفاده می شود. برای خرید ورق گالوانیزه یکی از مهمترین سوالاتی که برای بسیاری از مصرف کنندگان پیش می‌آید این است که هر رول ورق گالوانیزه چند متر است؟ در این مقاله قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به ورق های سرد فولادی گفته می شود که روکش روی دارند و در اکثر موارد از آنها در صنعت خودروسازی استفاده می شود. ورق گالوانیزه دارای ویژگی هایی است که باعث می شود این محصول برای استفاده در صنایع مختلف مناسب باشد.

انواع مختلف ورق گالوانیزه در برابر رطوبت، زنگ زدگی و خوردگی، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند و امکان از بین رفتن آنها در برابر رطوبت به هیچ عنوان وجود ندارد. به همین دلیل در برخی از مناطق مانند مناطق شمالی کشور ایران که میزان بارش باران، بسیار زیاد است از ورق گالوانیزه برای پوشش دادن بدنه ساختمان استفاده می شود تا طول عمر مفید ساختمان بالاتر برود. استفاده از ورق گالوانیزه به عنوان سایه بان و یا شیروانی در ساختمان‌ها می‌تواند طول عمر ساختمان و زیبایی آن را افزایش دهد و از فرسوده شدن ساختمان تا حدود زیادی جلوگیری کند.

یکی از مواردی که در مورد ورق گالوانیزه باید به آن توجه زیادی کرد این است که این محصول در اکثر موارد در دو عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر تولید و روانه بازار می شود، اما در برخی از موارد عرض های نامتعارف این محصول مانند عرض ۱۰۹ سانتی متری در بازار یافت می‌شوند که بهتر است از خرید آنها صرف نظر کنید.

یکی از مهمترین شاخصه هایی که در مورد ورق گالوانیزه می توان به آن اشاره کرد، ضخامت این محصول است. انواع مختلف ورق گالوانیزه دارای ضخامت ۰.۳ تا ۱.۲ سانتی متر هستند و با توجه به این مورد می توان گفت ضخامت های مختلفی دارند. اگر بخواهیم به وزن هر رول از ورق گالوانیزه اشاره کنیم، باید گفت: وزن هر یک رول از این ورق ها در حدود ۲ تا ۶ تن است و وزن انواع مختلف محصولات با توجه به ضخامت آن ها متغیر است.

با توجه به اینکه تولیدکنندگان مختلف، قیمت های متفاوتی برای فروش ورق گالوانیزه در نظر می‌گیرند بهتر است قبل از خرید محصول مورد نظر خود، قیمت های متفاوت محصولات را از طریق سایت های اینترنتی مشاهده نمایید تا بتوانید به محصول با قیمت کاملا مناسب دسترسی پیدا کنید.

ضخامت هر رول ورق گالوانیزه، تعیین‌کننده متراژ

با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد در برخی از موارد افراد می‌خواهند بدانند متراژ هر رول ورق گالوانیزه چقدر است؟

در اکثر موارد طول ورق های گالوانیزه ای که به صورت طبیعی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته اند در حدود ۲۰۰۰ متر است که رقم کاملاً چشمگیری است. به صورت کلی باید گفت: طول هر رول از ورق گالوانیزه بسیار بالاست، اما افرادی که به دنبال خرید این محصول به صورت جزئی هستند می توانند به مراکزی مراجعه کنند که ورق گالوانیزه را برش می دهند و سپس آن را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

با مراجعه به این مراکز می توان طول ورق گالوانیزه را مطابق با نیاز و نظر خودتان تغییر بدهید و محصول را خریداری کنید. در این صورت می توانید ورق گالوانیزه را از متراژ یک متر به بالا خریداری نمایید و از آن برای مصارف مختلف استفاده کنید.

در برخی از موارد امکان سفارشی سازی از طریق کارخانه امکان پذیر است، یعنی افرادی که به صورت عمده اقدام به ثبت سفارش می کنند و دوست دارند محصول مورد نظر شان طول و عرض خاصی داشته باشد می توانند با استفاده از سفارشی سازی به محصولی با طول و عرض دلخواه خود دسترسی پیدا نموده و آن را خریداری کنند.

کلام آخر

در این مقاله متراژ هر رول ورق گالوانیزه مورد بررسی قرار گرفت. با خرید این محصول از مراکز معتبر می توانید در خصوص ابعاد و ویژگی های ورق گالوانیزه سفارشی خود، آسودگی خاطر بیشتری داشته باشید. مجموعه آهن هایپر با ارائه با کیفیت ترین نوع ورق گالوانیزه می تواند نیاز مشتریان به این محصول را رفع کند. با استفاده از خدمات این مجموعه می توانید کلیه قیمت آهن آلات مورد نیاز خود را از جمله قیمت میلگرد و ورق گالوانیزه در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

دکمه بازگشت به بالا