بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

روش های متداول برای مادلینگ صورت ؟

مدلینگ صورت برای چه انجام می شود؟

مثلث طلایی صورت شامل چانه، بینی و گونه ها می باشد. همچنین از عوامل اساسی پروفایل صورت می توان به شکل، اندازه اسکلت و بافت نرم اشاره کرد. تقارن در پیشانی، بینی، گونه ها و چانه موجب زیبایی در چهره فرد می شود. برای کمک به قرینه سازی و ایجاد تعادل در صورت عمل زاویه دار کردن فک و صورت انجام می شود. البته جراحی زاویه دار کردن صورت، با هدف ایجاد تقارن میان اجزای صورت انجام می شود. بسته به نیاز فرد و متناسب با صورت فرد، می توان یک روش تکی یا ترکیب چند روش را برای جراحی به کار گرفت.

پروسه های قبل از شروع مدلینگ صورت

در طول اولین مشاوره هایی که دریافت می کنید، درباره تمایلات و اهداف مربوط به زیبایی شما صحبت خواهد شد. سابقه پزشکی شما بررسی می شود و درمان های جایگزینی که می توانند برای شما به کار برده شوند، مورد بحث قرار می گیرند. از آنجایی که در مدلینگ صورت از هیچ جراحی ای استفاده نمی شود، پروسه آن فقط چند دقیقه طول خواهد کشید و بعد از آن می توانید به زندگی روزمره تان برگردید.

آمادگی برای مدلینگ صورت

مادلینگ صورت معمولا قبل از انجام هر عملی، باید نکاتی را رعایت کنید که به اندازه خود عمل مهم هستند. در ادامه به این موارد اشاره خواهد شد:

 • انجام آزمایشات خون و معاینه و بررسی توسط پزشک انجام می پذیرد.
 • تا 2 یا 3 هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی خودداری نمایید.
 • از مصرف داروهای گیاهی و آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص اجتناب کنید.
 • خودداری از مصرف برخی دارو های خاص یا تنظیم دارو های در حال مصرف برای انجام عمل زیبایی چانه طبق تشخیص پزشک شما انجام می شود.
 • قبل از تزریق چربی، بهتر است استحمام کنید، تا پس از آن مشکلی نداشته باشید.
 • قبل از انجام هر یک از تکنیک ها، صورت خود را تمیز و از هرگونه آرایش پاک کنید.
 • بعد از تزریق چربی نباید به مدت یک هفته در معرض نور خورشید قرار بگیرید.
 • بعد از انجام تکنیک های مدلینگ از رفتن به سولاریوم خودداری کنید.

تکنیک های موجود برای زاویه دار کردن و مدلینگ صورت

روش های مختلفی برای مدلینگ و زاویه سازی صورت وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین روش هاست. در ادامه به اختصار به توضیح هریک می پردازیم.

فیلرهای گونه

یکی از بارزترین ویژگی هایی که یک مدل دارد، استخوان های گونه مشخص و عالی است. هر چه سن افراد بالا می رود، حجم گونه هایشان نیز کم می شود و در قسمت هایی که اصلا زیبا نیست، مانند خط فک یا گردن، این حجم انباشته می گردد. متخصصین به این منظور، مدلینگ صورت به وسیله فیلرهای مختلف را پیشنهاد می کنند. این فیلرها برای مشخص تر کردن گونه ها و اضافه کردن حجم استفاده می شوند و منجر به برجستگی صورت می شوند.

مراجعه کننده های جوانتر می توانند فقط از یک فیلر بهره ببرند، در حالی که برای مراجعه کنندگان مسن تری که قصد دارند جلوی پروسه بالا رفتن سنشان را بگیرند، ممکن است از ترکیب فیلرها یا حتی جراحی استفاده شود. به عنوان یک راه حل همیشگی، ما پیوند چربی را پیشنهاد می کنیم. هر درمانی مزایا و خطرات خودش را دارد و پزشک درباره همه این عوامل با شما صحبت خواهد کرد. هدف از مدلینگ صورت، بهبود ویژگی های صورت است تا همه اجزای صورت در هارمونی و توازن کامل با یکدیگر قرار بگیرند.

فیلر چانه و خط فک

چانه و خط فک ویژگی های صورت ما را تنظیم می کنند و نقشی اساسی در شکل دادن به صورت ما دارند. اصلاح یک چانه لاغر یا خط فک ضعیف می تواند تناسب صورت و حتی ظاهر یک غبغب آویزان را بهبود ببخشد. درمان های بدون جراحی انتخاب خوبی برای به دست آوردن نتیجه ای دقیق و در عین حال قابل توجه هستند و می توانند بدون هیچ جای زخم، عوارض یا دوره نقاهتی، چانه و خط فکی مشخص تر را برای ما فراهم سازند.

برای افرادی که به دنبال نتیجه ای دائمی هستند، ما تقویت چانه به وسیله یک ایمپلنت سیلیکونی را پیشنهاد می کنیم. این روش فرم چانه های لاغر و ارتجاعی را تصحیح می کند. همچنین می تواند با استفاده از افزودن حجم به ناحیه چانه و صاف تر کردن خط فک، فرم خط فک و غبغب آویزان را بهبود ببخشد.

مدلینگ بینی

با اینکه هیچ کس نمی تواند نتایج عالی و دائمی عمل زیبایی بینی را انکار کند، اما جراحی برای همه مناسب نیست. برخی افراد ترجیح می دهند به دلایل مختلف جراحی نکنند. در این مواقع، یک پروسه بدون جراحی به بیماران پیشنهاد می شود که می تواند نگرانی های بیمار را برطرف سازد و آنها را به اهداف زیبایی شان نیز برساند. مشکلات بیماران در این زمینه معمولا عبارتند از وجود یک برآمدگی روی بینی، فرورفتگی روی بینی، یک زخم، نوعی بی قاعدگی در صورت که از جراحی بینی قبلی حاصل شده است یا سر پهن بینی. همه این مشکلات می توانند از طریق یک پروسه بدون جراحی به وسیله برطرف شوند و یا به مراجعه کنند.

نکات مهم درباره مدلینگ بینی

قطعا این پروسه های بدون جراحی محدودیت هایی نیز دارند. این روش ها نمی توانند بینی را کوچکتر کنند، اما قادرند تعادل بهتری بین برآمدگی بینی و سر آن ایجاد کنند تا در نهایت از نظر زیبایی شناسی، بینی رضایت بخش تری داشته باشید. این روش ها نمی توانند مشکلات تنفسی را بهبود ببخشند و همچنین قادر نیستند انحراف تیغه بینی را پنهان کنند. این مشکلات از طریق جراحی برطرف می شوند. علاوه بر این ها، یک پروسه بدون جراحی برای بینی، موقت است و تاثیر آن بسته به نوع و کیفیت فیلر استفاده شده، فقط برای 6 تا 24 ماه می ماند. این پروسه ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد یا شاید بیمار بعد از مدلینگ بینی با استفاده از فیلر، تصمیم بگیرد که برای تاثیرات دائمی تر، زیر تیغ جراحی برود.

فیلرهای لب

هر نوع بهبودی که برای لب خود در نظر دارید، از طریق انواعی از پروسه های بدون جراحی و عمل های جراحی فراهم می شود. در پروسه های بدون جراحی برای لب از انواع فیلرها استفاده می شود. برای کسانی که به دنبال نتایج طولانی مدت هستند، پیوند چربی به لب ها پیشنهاد می شود. اگر لب ها خیلی باریک هستند، پیشنهاد ما لیفت لب بالا یا لب پایین است. در این تکنیک از آرامبخش یا بیهوشی عمومی استفاده می کنند و به واسطه آن لب های برجسته تری خواهید داشت.

بوتاکس

بوتاکس یکی دیگر از تکنیک های مدلینگ صورت بوده که با فلج کردن عضلات ناحیه مورد نظر به درمان و از بین خطوط اضافی پوست می پردازد و موجب طراوت و شادابی صورت خواهد شد.در این روش ابتدا پزشک آناتومی صورت را از لحاظ برجستگی، شکل و اندازه فک بررسی می کند. برای انجام این روش، پزشک از بوتاکس برای کاهش اندازه ی عضلات بزرگ فک استفاده می کند. با تزریق ژل به این عضلات، ساختار بزرگ چانه، موقتا کوچک شده و باعث ایجاد خط فک ظریف تر و زنانه تر در صورت می شود.

این روش نیاز به بیهوشی ندارد و دوره ی نقاهت ندارد. بعد از انجام زاویه سازی با بوتاکس شما می توانید بلافاصله فعالیت های روزانه خود را انجام دهید.ماندگاری این روش حداقل سه ماه است و بعد از آن باید برای حفظ ظاهر زیبا و زنانه مجددا به پزشک مراجعه و تزریق را تکرار کرد.

لیفت با نخ

با افزایش سن تولید پروتئین های صورت که شامل کلاژن و الاستین می شوند به تدریج کاهش یافته و سبب پژمردگی پوست خواهند شد. با افتادگی پوست صورت شادابی خود را از دست داده و به اعتماد به نفس فرد خدشه وارد می کند. را می توان یکی از کاربردی ترین روش ها برای رفع عوارض ناشی از افزایش سن دانست. این روش کاملا غیرتهاجمی بوده و برش و بخیه ای در پی نخواهد داشت.

همچنین پس از لیفت با نخ نیاز به استراحت و گذراندن دوران نقاهت نیست. لازم به ذکر است نخ های مورد استفاده در این روش کاملا جذبی بوده و پس از درمان ردی از آن ها باقی نمی ماند. برای ایجاد شکل V در صورت نیز می توان از روش لیفت صورت با نخ استفاده کرد. در این روش، نخ به داخل گونه ها و چانه تزریق می شود و اثر سفت کنندگی و لیفت را به جای بگذارد. انجام این روش چانه ای نوک تیز و خوش فرم به همراه فکی کاملا برجسته در صورت ایجاد خواهد کرد.

تزریق چربی

از دست رفتن حجم برخی از نواحی صورت عارضه ایست که با افزایش سن با آن مواجه می شویم. این موضوع کمی نگران کننده به نظر می رسد و در روحیه افراد تاثیرگذار است. کاهش حجم صورت بیشتر در بخش میانی آن و نواحی زیر چشم ظاهر می شود. اما امروزه با تزریق چربی می توان نسبت به رفع این عارضه اقدام نمود. لازم به ذکر است چربی مورد استفاده در این روش برگرفته از بدن خود فرد بوده و به همین دلیل سازگار با بدن می باشد.

به همین دلیل احتمال بروز عوارض یا پس زدن آن وجود ندارد. توجه داشته باشید که نتایج تزریق چربی به صورت دائمی نیست و پس از مدتی جذب بدن می شوند.برای اصلاح چانه کوچک و عقب بردن فک، از تزریق چربی استفاده می شود. فرم دهی صورت با تزریق چربی در بهبود ظاهر و ایجاد تعادل در چهره کمک می کند.پزشک برای انجام زاویه سازی با چربی در جلسه، کیفیت پوست، حجم چربی و ساختار استخوانی صورت را بررسی می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

همانطور که خواندید، با استفاده از تکنیک های مختلف مدلینگ صورت، می توانید برای زاویه سازی صورت خود بدون عمل جراحی اقدام کنید. حتما برای انجام این کار به یک متخصص مراجعه کنید.

زاویه سازی چانه و فک و صورت چگونه انجام می شود ؟

عمل جراحی با افزایش حجم مناطقی که چربی کمی دارند و یا با کاهش میزان چربی قسمت هایی که چربی بیش از اندازه دارند، انجام می شود. این عمل تغییرات چشمگیری را در ظاهر چهره افراد ایجاد خواهد کرد. اغلب کاهش حجم با کم کردن مناطق استخوانی یا بافت برجسته انجام می شود ؛ در حالی که برای حجیم سازی از چربی سایر نواحی بدن خود فرد یا پروتز های مصنوعی سازگار با بدن استفاده خواهد شد.

هزینه مدلینگ صورت

هزینه این کار، بنا بر خواسته شما و تکنیکی که باید اجرا شود می تواند بسیار متغیر باشد. هزینه های پروتز فک و جراحی های زیبایی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کدام از این جراحی ها قیمت خاص خودش را دارد. از آنجایی که جراحی پروتز فک و زاویه دار کردن صورت جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، بیمه هزینه ای پرداخت نخواهد کرد. هزینه ها به فاکتور های زیر بستگی دارد :

 • هزینه پروتز
 • هزینه داروها
 • دستمزد جراح
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه بیمارستان یا مراکز جراحی
 • آزمایشاتی از قبیل خون ، رادیولوژی
دکمه بازگشت به بالا