بهترین پاک کننده صورت برای پوست شما چیست؟

با انواع پاک کننده آرایش صورت اصل آشنا شوید

ژل های پاک کننده

این پاک کننده‌ها، بافت با قوام و شفافی دارند و به راحتی روی سطح پوست پخش می‌شوند. شوینده‌های ژله‌ای در مقایسه با دیگر انواع شوینده‌ها، برای شستشوی پوست و تکمیل عملکرد خود به آب فراوانی احتیاج دارند. ژل پاک کننده برای پوست‌های معمولی، چرب، مختلط و مستعد آکنه انتخابی ایده آل و مناسب به شمار می‌آید. از بارزترین مزایای ژل پاک کننده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به واسطه وجود مواد پاک کننده مانند سالیسیلیک اسید، ژل‌ها قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند و لایه‌های عمقی پوست را از انواع آلودگی‌ها تمیز می‌کنند.
 • تولید سبوم را کنترل می‌نمایند و چربی اضافی پوست را از بین می‌برند.
 • با کنترل فعالیت باکتری‌ها و مختل کردن چرخه تکثیر آنها، مانع از ایجاد آکنه‌های جدید می‌شوند.
 • فرمولاسیون این محصولات، اغلب حاوی هیالورونیک اسید است. به همین خاطر، خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی عالی دارند و طراوت و شادابی بینظیری به پوستتان می‌دهند.
 • ژل پاک کننده، برای پاکسازی عمقی و کامل مواد آرایشی، محصولی عالی است.

پاک کننده کرمی

پاک کننده‌های کرمی، بافت بسیار لطیف و غنی دارند و خاصیت مرطوب کنندگی فوق‌العاده‌ای دارند. این پاک کننده‌ها، کف زیادی تولید نمی‌کنند و چربی طبیعی پوست را ازبین نمی‌برند. اگر پوست خشک و حساسی دارید، شوینده‌های کرمی با توجه به دلایل زیر، انتخاب خوبی برای شما به شمار می‌روند:

 • ترشح سبوم پوستی را کنترل می‌کنند.
 • بقایای چسبناک مواد آرایشی را به خوبی پاکسازی می‌نمایند.
 • برخی از شوینده‌های کرمی حاوی موادی مانند بنزوئیل اکسید هستند و در کنترل و کاهش آکنه‌های پوستی نقش دارند.
 • حاوی مقدار قابل توجهی هیالورونیک اسید هستند و با تامین رطوبت و آب مورد نیاز پوست، مانع خشکی و حساسیت آن می‌شوند.
 • فرمولاسیون ملایم شوینده‌های کرمی، حساسیت، التهاب و قرمزی پوست را التیام می‌دهند.

پاک کننده های فومی

شوینده‌های فومی به دو شکل کرم و ژل عرضه می‌شوند. این شوینده‌ها، هنگام خروج از محفظه خود به شکل فوم درمی‌آیند و به خوبی با آب مخلوط می‌شوند. فوم‌ها کف زیادی تولید می‌کنند و به عنوان یکی از قدرتمندترین انواع شوینده پوستی شناخته می‌شوند. این نوع پاک کننده، با پوست‌های چرب و مختلط سازگاری عالی دارند.

 • فوم‌ها به دلیل بافت منحصر به فرد خود، قدرت نفوذ بسیار بالایی دارند و می‌توانند عمیق‌ترین لایه‌های پوست را پاکسازی نمایند.
 • اگر از لایه‌های متعدد مواد آرایشی برای میکاپ خود استفاده می‌کنید، فوم‌ها بهترین پاک کننده برای شما هستند.
 • اگرچه قدرت کف سازی فوم‌ها تا حد بسیاری با فرمولاسیون خاص آنها مرتبط است، اما عنصر اصلی که باعث ایجاد کف می‌شود، سدیم لوریل سولفات است. به همین خاطر هم معمولا استفاده از فوم‌ها به کسانی که پوست خشک و حساس دارند توصیه نمی‌شود.

میسلار واتر

میسلارها جز سبک‌ترین انواع پاک کننده‌ها طبقه‌بندی می‌شوند و غلظت و بافتی مشابه با آب معمولی دارند. این شوینده‌ها با فناوری میسل ساخته می‌شوند؛ میسل‌ها مولکول‌های روغنی بسیار ریزی هستند که ذرات آلودگی و چربی را به راحتی از بین می‌برند. میسلار ها معمولا با پدهای پنبه‌ای استریل و مخصوص استفاده می‌شوند و نیاز به آبکشی ندارند. این محصول برای استفاده انواع پوست مناسب است و عملکرد فوق‌العاده‌ای در زمینه پاکسازی دارد.

 • میسلار ها، محصولاتی چند منظوره هستند که علاوه بر پاکسازی پوست، به طور اختصاصی برای تمیز کردن مواد آرایشی نیز کاربرد دارند.
 • اگر پوست خشک و بسیار حساسی دارید، فرمولاسیون ملایم میسلار ها برای پوستتان عالی هستند.
 • می توانید از انواع میسلار برای پاکسازی پوست حساس دور چشم استفاده کنید.
 • میسلار ها با انواع سرامیدهای بازگرداننده و نیاسینامید فرموله شده‌اند و در تسکین التهابات پوستی و کاهش اندازه منافذ نقش دارند.

پن های صابونی

صابون‌های معمولی که برای شستشوی پوست بدن استفاده می‌کنیم، اغلب فرمولاسیون ph خشنی دارند و می‌توانند پوست حساس ناحیه صورت را با مشکل مواجه کنند. پن‌ها، شوینده‌های صابونی هستند که مخصوص پوست صورت فرموله شده‌اند و ساختار بسیار ملایمی دارند و بهترین شوینده برای پوست‌های چرب و مختلط به شمار می‌روند.

 • پن شوینده با کنترل غدد سباسه پوست، سبوم و چربی اضافی را از بین می‌برد و از براق شدن پوست‌های چرب جلوگیری می‌نماید.
 • اگر پوست خشک، حساس و دهیدراته‌ای دارید، بهتر است از پن‌ها استفاده نکنید.

پاک کننده های روغنی

برخی از انواع پاک کننده‌ها، ساختاری بر پایه مواد روغنی و  فرمولاسیون بسیار ملایمی دارند. برخی از انواع این شوینده‌ها ضد آب هستند و برای تغذیه اختصاصی پوست و جلوگیری از خشکی آن تولید شده‌اند. استفاده از پاک کننده‌های روغنی، برای پوست‌های معمولی، خشک و حساس پیشنهاد می‌شود.

 • این محصولات، قدرت پاک کنندگی عمیقی ندارند و بیشتر به عنوان پاک کننده آرایشی به کار برده می شوند.
 • توصیه می‌شود بعد از استفاده از پاک کننده روغنی، با شوینده مناسبی پوستتان را پاکسازی کنید.

انواع بالم شوینده

بالم‌های پاک کننده، خواصی مشابه با روغن‌های پاک کننده دارند. اما همانطور که از اسم آنها پیدا است، بالم‌ها غلظت و انسجام بیشتری دارند. این مدل شوینده، با فرمولی بسیار غنی و کرمی به دو شکل بدون نیاز به شستشو و نیازمند شستشو تولید می‌شود. انواع بدون نیاز به شستشوی بالم‌ها، گزینه خوبی برای استفاده در مسافرت و مواقع اورژانسی هستند. در نظر داشته باشید که بالم‌ها، می‌توانند پاک کننده مناسبی برای پوست‌های خشک و معمولی باشند.

 • ماهیت چرب بالم‌ها، به راحتی با مواد آرایشی ترکیب می‌شود و آنها را از روی پوستتان تمیز می‌کند.
 • فرمولاسیون غنی بالم‌، نیازهای تغذیه‌ای سلول‌های پوستی را تامین می‌نماید.
 • این شوینده‌ها، مکمل مناسبی برای تکمیل روتین‌های مراقبتی تغذیه‌ کننده پوست محسوب می‌شوند.

بهترین شوینده صورت: آرایش پاک کن یا پاک کننده صورت

این روزها، محصولات زیادی به عنوان برای شستشوی صورت در بازار وجود دارند. هریک از این آنها ادعا می کنند که بهترین شوینده صورت هستند و اگر از آنها استفاده کنید پوستتان بهتر خواهد شد. پس، طبیعی است که در انتخاب تردید کنید. پوست تاثیر قابل توجهی بر زیبایی دارد. به‌ همین جهت مراقبت از پوست به دغدغه افراد مختلف، به خصوص خانم ها و البته بسیاری از آقایان تبدیل شده است. همان طور که می دانید، اگر پوستتان صاف، یکدست و درخشان نباشد، استفاده از هیچ محصول آرایشی نمی تواند جایگزین آن شود.

محصولات مراقبت از پوست نسبت به چند سال گذشته خیلی پیشرفت کرده اند. این روزها، با تولید محصولاتی مثل میسلار واتر و دستمال مرطوب پاک کننده آرایش ، برای پاک کردن صورت نیازی به شستشوی مدام با آب نیست. همین طور، اگر اهل استفاده از محصولات جدید باشید، روزهایی که پوست و مژه های خود را می کشیدید تا بتوانید آثار ریمل ضد آب خود را پاک کنید، دیگر تمام شده اند. امروز، پاک کردن آرایش و تمیز کردن پوست خیلی سریع شده است (گاهی، فقط در یک مرحله) و همه ی ما از این اتفاق خیلی خوشحالیم.

در متن کوتاهی که پیش روی شماست، خیلی ساده تفاوت انواع پاک کننده ها و شوینده های صورت را توضیح داده ایم. توصیه می‌کنیم حتماً متن زیر را بخوانید تا برای شستشوی صورت خود تصمیم بهتری بگیرید.

تفاوت آرایش پاک کن با پاک کننده صورت

بیشتر اوقات این دو اصطلاح به جای هم به کار می‌روند، اما هر یک از اینها، مزیت‌های خاص خودشان را دارند. پس، آرایش پاک کن را نباید با پاک کننده صورت اشتباه بگیرید. اگر به نام این دو محصول هم دقت کنیم، متوجه می شویم که با هم متفاوتند. برای انتخاب بهترین شوینده صورت ، ابتدا باید تفاوت این دو را بدانید.

آرایش پاک کن

این محصول‌ برای پاک کردن آرایش پایه، انواع کرم پودر، رژ گونه، کانسیلر (کرم پوشش دهنده دور چشم)، سایه چشم، رژ و کرم پودر از پوستتان مفید است. آرایش پاک کن‌ها انواع مختلفی دارند. اما، بهترین پاک کننده آرایش، آن است که بتواند آرایش شما را بدون از بین بردن چربی‌های طبیعی صورتتان، پاک کنند.

پاک کننده صورت

هدف اصلی انواع پاک کننده‌های صورت، از بین بردن آلودگی، عرق، سبوم و ناخالصی هایی است که منافذ پوست را مسدود می کنند. اگر از پاک کننده صورت استفاده کنید این آلودگی‌ها قبل از اینکه، با باکتری‌ها ترکیب شوند و آسیب جدی به پوست شما وارد شود، پاک می‌شوند. پاک کننده ها در شکل، اندازه و انواع مختلفی استفاده می شوند، مثل فوم، ژل، روغن، کرم، بالم و لایه بردار. بهترین شوینده صورت‌، محصولی است که متناسب با نوع پوست شما باشد. در واقع، پاک کننده‌های پوست بر اساس انواع پوست طراحی می‌شوند. پس، برای هر نوع پوست، پاک کننده ی مخصوصی وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا