بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

بهترین کرم برای از بین بردن لکه های صورت

دلایل ایجاد لک و تیرگی های پوستی + روش درمان آن

قبل از معرفی محصولات ورونیک و مقایسه 4 ایرانی در این مقاله، اول لازم است به زبان ساده پروسه لک شدن پوست را متوجه شویم، و بعد از آن انتخاب و مقایسه کرم ها خیلی ساده تر می شود. در حالت طبیعی، در لایه های زیرین پوست سلول های تولید کننده رنگ پوست وجود دارند. دانه های رنگ تولید شده در این سلول ها از طریق بافت های اتصال پوست از عمق پوست به لایه های بالایی و سطح پوست می آیند و رنگ پوست را شکل می دهد.

جهت مشاوره و خرید محصولات اوردینری لطفا کلیک کنید.

دو دلیل عمده در ایجاد لک و تیرگی زیر پوست:

✔️ تولید بیش از حد رنگدانه ها زیر پوست: که شامل مسائل هورمونی، بارداری، مسائل ژنتیک، مصرف بعضی داروها و … می شود.

✔️ تیره شدن رنگدانه های سطح پوست: که شامل یا ماندن طولانی زیر آفتاب، مصرف بعضی داروها، بعضی بیماری های پوستی، لک ناشی از جای جوش و … می شود.

انوع لک صورت

به طور کلی می توان انواع لک را به صورت زیر دسته بندی کرد:

1) کک و مک (freckle):

یکی نوع افزایش تولید رنگدانه ی ملانین که تحت تابش طولانی مدت نور خورشید رخ میدهد و معمولا اندازه ضایعه های کک و مک بزرگ نمیشوند و در ابعاد کوچکی باقی می مانند اما مقدار انها ممکن است زیاد شود. این نوع لکها در کودکی نیز نمایان میشوند و زنتیک در ایجادآنها نقش دارد. کک و مک در تابستان که تابش نور خورشید شدیدتر است بیشتر میشود و در زمستان کاهش می یابد.

تدابیر درمانی: مصرف همیشگی ضد آفتاب قوی و مصرف داروهای بی رنگ کننده پوست مانند هیدروکینون 2-4 درصدف یا سایر کرمهای ضد لک قوی

2) لک بارداری (ملاسما) :

این نوع از لک نیز در اثر افزایش ملانین سازی که زمینه اختلال ژنتیکی تا 50% در آن موثر است و تحت تاثیر عاملی مانند حاملگی، مصرف برخی داروها مثل داروهای هورمونی، ضد صرع و استرسهاس روحی در نواحی باز بدن مثل صورت و گردن رخ میدهد. معمولا لکهای ملاسما به شکل قرینه در صورت (مثلا دو طرف گونه) پدیدار میشوند و رنگ خاکستری، قهوه ای روشن دارند و بیشتر در پیشانی گونه، پل بینی، لب فوقانی یا چانه ایجاد میشوند. به این لکها “ماسک بارداری” نیز می گویند زیرا معمولا بعد از بارداری و زایمان بر روی پوست ظاهر میشوند.

تدابیر درمانی: دوره درمانی 3-6 ماهه دارند و باید تا حد امکان از مصرف قرصهای ضد بارداری خوردداری شود. درمان باید بعد از دوره بارداری و شیردهی انجام شود و در مصرف لوازم آرایش دقت داشت، همچنین از نور مستقیم خورشید بدون ضد آفتاب خودداری کرد . مصرف داروهای حاوی هیدروکینون و ترتینوئین یا سایر کرمهای ضد لک قوی به درمان این نوع لک کمک میکنند و پس از محو شدن لکها باید از روتینهای روزانه پوست مستعد لک استفاده نمود تا لکها برنگردند.

بر خلاف لکهای نوع کک و مک، لک لنتیگو نوعی لکهای دائمی هستند که میتوانند به شکل خال هم ایجاد شوند . – لک هایی دایره ای شکل و معمولا به رنگ قهوه‌ای تا سیاه که ممکن است تدریجی یا به یکباره ایجاد شوند. مهمترین عامل ایجاد این نوع لکها آفتاب است اما ممکن است ژنتیک و سندرومهای سیستمیک هم در آن نقش داشته باشد. این لکها با افزایش سن بیشتر میشوند. افراد مبتلا به لکهای لنتیگو، بیشتر از سایر افراد مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند. افراد با پوست روشن و بور بیشتر درگیر این نوع لکها هستند.

تدابیر درمانی: خالهای لنتیگو را میتوان از طریق بیوپس یا جراحی درمان کرد. کرمهای ضد لک و روشن کننده پوست، لیزر و کرایوتراپی از روهای درمان این نوع لکها هستند.

4) لک و پیس (برص یا ویتیلیگو):

لکهایی به رنگ سفید یا شیری که معمولا بین 20-30 سالگی رخ داده و زمینه ژنتیک در آن نقش مهمی دارد. این لکها در کل بدن مانند لبها، پلکها، ناف، آلت تناسلی زنان و مردان، دستها و پاها رخ میدهد.

تدابیر درمانی: مصرف مرتب ضد آفتاب، درمان با ترکیبات کورتون و موادی مانند بنزوکینون، هیدروکینون و … که فقط پزشک متخصص پوست و مومیتواند آن را تجویز کند.

5) نووس (مادرزادی):

به لک ماه گرفتگی شناخته می شوند و از زمان تولد بر روی پوست نوزاد ظاهر میشود. معمولا رنگ قرمز یا قهوه ای هستند.

مکانیسم اثر بهترین کرم های ضد لک ایرانی

و روشن کننده برای اینکه بتوانند لک را از بین ببرند باید یکی یا هر دو عامل بالا را از بین ببرند، در نتیجه به یکی از 6 روش زیر باعث می شوند.

1) سلول های رنگ ساز را از بین می برند. (هیدروکینون، آربوتین، )

2) با فریب دادن سلول های رنگ ساز، به سلول ها پیام می دهند که رنگ زیادی زیر پوست تولید شده است و در نتیجه سلول های رنگ ساز دیگر دانه های رنگی تولید نمی کنند. (رزورسینول، هیدروکینون، آربوتین، آزلائیک اسید، عصاره شیرین بیان)

3) مانع از رسیدن مواد لازم برای تولید رنگ به سلول های رنگ ساز می شوند. ()

4) دانه های رنگی تولید شده را در سطح پوست پخش می کنند و مانع از تجمع دانه های رنگی و لک شدن پوست می شوند. (عصاره شیرین بیان)

5) مانع از انتقال دانه های رنگ تولید شده به سطح پوست می شوند.

6) دانه های رنگی تولید شده را شکسته و از بین می برند.

روش های اول تا چهارم در کرم های ضد لک و روش های 5 و 6 در کرم های روشن کننده استفاده می شود. حال به مقایسه 4 ایرانی می پردازیم.

معرفی جداگانه قویترین کرمهای ضد لک ایرانی

1) سرم ضد لک قوی پیگمنتا آردن:

این روشن کننده ایرانی با حجم 20 میلی لیتر و بسته بندی بسیار زیبا و شیک، به دلیل تاثیرات بسیار قوی خود در رتبه اول از مقاله “قویترین ایرانی” در مجله مهتاطب قرار میگیرد زیرا دارای ترکیبات روشن کننده، ضد ملانین بسیار خوبی مانند آزلائیک اسید، الاژیک اسید، عصاره شیرین بیان، نیاسین آمید، ویتامین C، هیالورونیک اسید، لاکتیک اسید می باشد و میتواند ضمن جلوگیری از لک جدید و درمان لکهای موجود برپوست باعث لایه برداری ملایم و همچنین رطوبت رسانی و شفافیت پوست گردد.

این سرم ضد لک ایرانی میتواند به انواع لک یعنی درمان لک: ملاسما، افزایش سن، اسکار قدیمی، کک ومک، جای جوش، کنتیگو، اختلالات کبدی و مصرف دارو تاثیر بگذارد. پس برای همه افراد مبتلا به لک مناسب است.
فواید سرم پیگمنتا آردن:

✔️ رفع انواع لک تیره صورت، گردن و دکلته
✔️ ساختار سبک و جذب بالا
✔️ لایه برداری ملایم پوست
✔️ درمان لک:ملاسما، افزایش سن، اسکار قدیمی، کک ومک، جای جوش، لنتیگو، مصرف دارو

طرز مصرف:
شبها چند قطره از فرآورده را روی لکهای پوستی بزنید و پس از 6-8 دقیقه آبکشی کنید.

2) و روشن کننده درماتیپیک:

این ایرانی از برند درماتیپیک و با فرمولاسیون فرانسوی می باشد که در تیوپهای 30 میلی لیتری تولید و در داروخانه های معتبر مانند مهتاطب به فروش می رسند. این و روشن کننده نیز دارای میزان رضایت مشتری بالایی بوده و میتوانید از آن در پکیجهای درمان لک خود استفاده نمائید و پرو.سه درمانی خود را طی کنید. از این برای پوست صورت، دست و قسمت دکلته میتوان استفاده نمود. از مهمترین ترکیبات موثر در درمان لک در این کرم میتوان به آربوتین، سالی سیلیک اسید، کوجیک اسید و رزورسینول اشاره نمود.
فواید کرم لایتنینگ درماتیپیک:
✔️ رفع انواع لک تیره صورت، دست، گردن و دکلته
✔️ فرمولاسیون فرانسوی
✔️ لایه برداری ملایم پوست
✔️ قیمت و حجم مناسب

طرز مصرف: عصر و شب روی پوست تمیز مصرف ود.

3) کرم روشن کننده و ضد لک ساین اسکین:

کرم وایتنینگ ساین اسکین در تیوپهای 40 گرمی از برند پرطرفدار و با کیفیت ساین اسکین میباشد که دارای ترکیباتی مانند عصاره شیرین بیان، لاکتیک اسید و بوتیل رزورسینول برای لایه برداری و درمان لکهای پوستی می باشد و از طرفی دارای ترکیبات ضد آفتاب و مرقبت از پوست می باشد که به همین دلیل می توان از آن در روز نیست استفاده نمود.
فواید ساین اسکین:
✔️ رفع انواع لک
✔️ لایه برداری ملایم پوست
✔️ قیمت مناسب
✔️ حجم بالا

طرز مصرف: عصر و شب روی پوست تمیز مصرف شود.

اسکین وان با فرمولاسیون فرانسوی در ایران تهیه و تولید میگردد و یکی از کرمهای روشن کننده تیرگی و درمان لک برای انواع لک می باشد. این کرم در پکیجهای درمان لک داروخانه مهتاطب نیز استفاده می شود و نتایج خوی از آن تاکنون دریافت شده است. اسکین وان در تیوپهای 30 میلی لیتری تولید شده و از مهمترین ترکیبات آن میتوان به آربوتین، ویتامین C و رتینول اشاره کرد. این کرم ضمن روشن کنندگی و بهبود تدریجی لکها باعث پیشگیری از ایجاد لک و کک و مک نیز میگردد.
فواید ساین اسکین:
بهبود انواع لک
فرمولاسیون فرانسوی
لایه برداری ملایم پوست
قیمت و حجم مناسب

 بهترین کرم ضد لک خارجی برای رفع لک‌های پوست

کرم های ضد لک قوی که در بازار می بینید، می توانند با کاهش نرخ تولید رنگدانه های پوستی، از بروز لک های جدید جلوگیری کرده و لک های قدیمی پوست را نیز به مرور محو کنند. این دسته از محصولات به طور بالقوه ای مفید هستند و معمولا مصرف آنها پس از سی سالگی توصیه می شود. جایگاه کرم های ضد لک، معمولا در روتین پوستی شبانه است.

آیا استفاده از کرم ضد لک قوی فایده ای دارد؟

استفاده از این کرم ها، معمولا در تاریکی شب و پیش از خواب توصیه می شود؛ چرا که فرمولاسیون آنها پوست را نسبت به نور حساس تر می کند. با این حال، بهتر است در مصرف کرم های ضد لک قوی اندکی احتیاط کنید و حتما در خصوص انتخاب بهترین مارک کرم ضد لک قوی برای پوست خود، با پزشک مشورت کنید. گاهی برخی از کرم ها به قدری قوی هستند که می توانند سبب ایجاد لک های روشن تر در پوست شما شوند. در ادامه با چند مورد از بهترین مارک کرم ضد لک قوی در بازار ایران آشنا خواهیم شد.

کرم دوکری

اگر برای از بین بردن لک های پوستی در صورت، دست ها و گردن خود به دنبال یک گزینه مناسب هستید، ما کرم دوکری را به شما پیشنهاد می کنیم. این کرم حاوی ویتامین E، گلیکولیک اسید و آزلائیک اسید می باشد و استفاده مرتب از آن می تواند احتمال بروز لک های پوستی جدید را کاهش دهد. این محصول ضد التهاب است و رایحه بسیار دل انگیزی دارد.

کرم ضد لک لیراک

اگر پوستی حساس دارید و به راحتی دچار قرمزی و یا لک های پوستی می شوید، می توانید از مزایای بی شمار کرم لیراک استفاده کنید. این برند فرانسوی تا به امروز توانایی و دانش خود در زمینه پوست و مو را اثبات کرده است و کرم ضد لک قوی این برند نیز یکی از محصولات پرطرفدارش محسوب می شود. این کرم حاوی کره شی است.

بدین ترتیب، فرمولاسیون این کرم به گونه ای طراحی شده است تا با ایجاد یک لایه محافظ در سطح پوست، آن را در برابر رادیکال های آزاد و عوامل آسیب زای محیطی، محافظت کند. این کرم می تواند به راحتی لک های قرمز و قهوه ای پوست را از بین ببرد و التهاب پوست را نیز کاهش دهد. این کرم می تواند یک عضو جدانشدنی از روتین پوستی شبانه شما باشد.

کرم ضد لک تینولا

اگر به دنبال یک کرم روشن کننده پوست با منشا گیاهی و قیمتی مناسب هستید، ما کرم تینولا را به شما معرفی می کنیم. این کرم محصول کشور ایران است که زیر نظر لابراتوار و استاندارد های کشور فرانسه و با استفاده از بهترین مواد اولیه وارداتی اروپایی، تولید می شود. شما می توانید از این کرم برای از بین بردن رد انواع لک های پوستی، از جمله لک های ناشی از آکنه، بارداری و آفتاب سوختگی، استفاده کنید.

فرمولاسیون این کرم بر پایه مواد گیاهی، در کنار آنتی اکسیدان ها و مهارکننده های تیروزیناز، می تواند هر عاملی که سبب افزایش رنگدانه های پوست شود را مهار کند. بدین ترتیب، این کرم می تواند در اندک زمانی (معمولا دو الی شش ماه پس از مصرف) تاثیر مطلوب شما را به ارمغان بیاورد.

کرم ضد لک قوی اورین بیوتک

اگر از فرمول های سنگین خسته شده اید و به سرم ها و کرم هایی با فرمولاسیون سبک علاقه مند هستید، پیشنهاد ما به شما، کرم اورین بیوتک است. این محصول حاوی عصاره گیاهانی همچون آلوئه ورا، گل تروپالوم و پالمار است و هر کدام از این موارد به تنهایی می توانند تاثیرات بسیار مثبتی را بر روی پوست ایجاد کنند. این کرم محصولی از کشور ایران است و قیمت مقرون به صرفه ای دارد.

شما می توانید از آن برای از بین بردن و همچنین پیشگیری از بروز لک های جدید در سطح پوست صورت و سایر بخش های بدن استفاده کنید. این کرم به راحتی جذب پوست می شود و می تواند انتخاب ایده آلی برای افرادی باشد که از چربی پوست در اثر استفاده از کرم های مختلف، فراری هستند.

کرم ضد لک آگرادو AGRADo

شما می توانید با خرید کرم آگرادو (AGRADo)، با یک تیر، چند نشان بزنید! این کرم چند منظوره می تواند پوست شما را در برابر آسیب های محیطی محافظت کند و نرمی و لطافت را به سطح آن باز گرداند. این کرم حاوی SPF 15  است و می تواند به عنوان یک ضد آفتاب بسیار ملایم، پوست را در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت کند. بدین ترتیب، احتمال پیدایش لک های پوستی جدید ناشی از تابش خورشید کاهش پیدا می کند.

منبع : sephora

دکمه بازگشت به بالا