عمومی

چرا موج آنفلوآنزا شدید است؟

کریستین کاراگیانیدیس، متخصص داخلی در آلمان، پیش‌بینی می‌کند که در زمستان امسال با سه ویروس روبرو خواهیم بود: کرونا، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV). ویروس هایی که بار اضافی را بر دوش بیمارستان ها می گذارد.

به گزارش تیتر اول خراسان وی نوشت: در دو زمستان گذشته، کرونا گوی سبقت را از رقبا ربود و نشانی از آنفولانزای جولان نبود، اما امسال با کاهش شیوع کرونا، به نظر می‌رسد دیگر ویروس‌های فصل سرما از ما پنهان شده‌اند. .

هدیه مبدل کردن

استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و بستن منزل نه تنها از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کرد، بلکه از شیوع چندین ویروس دیگر نیز جلوگیری کرد. در دو زمستان گذشته، عملاً هیچ اپیدمی آنفولانزا وجود نداشت و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) که باعث بسیاری از عفونت‌های تنفسی می‌شود، در بین کودکان کمتر دیده می‌شد. در دو زمستان گذشته، تقریباً هیچ کس بر اثر آنفولانزا در آلمان فوت نکرده است. اگرچه سالانه صدها تا هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند. بر اساس مقاله منتشر شده در سایت «ارتباطات طبیعت»، حتی در سطح جهانی، مرگ و میر ناشی از این بیماری تنها چند درصد از آمارهای معمول است.

حمله آنفولانزا

دانمارک مقررات کروناویروس خود را در فوریه لغو کرد، اما با وجود اینکه فصل آنفولانزا در این کشور به پایان رسیده بود، موج بزرگی از موارد آنفولانزا وجود داشت. افرادی که به مدت دو سال از این ویروس جان سالم به در بردند و بنابراین ایمنی بدنشان در برابر آن به میزان قابل توجهی کاهش یافت، به آنفولانزا مبتلا شدند. پزشکان می گویند اگر شیوع آنفلوآنزا برای چندین سال ضعیف باشد، ممکن است موج شدید ناگهانی ایجاد شود. یعنی اگر ویروس های آنفولانزا در شرایط فعلی دوباره ظاهر شوند، این بار باعث عفونت شدید می شوند.

رقابت بین کرونا، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی

کریستین کاراگیانیدیس، متخصص داخلی در آلمان، پیش‌بینی می‌کند که در زمستان امسال با سه ویروس روبرو خواهیم بود: کرونا، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV). ویروس هایی که بار اضافی را بر دوش بیمارستان ها می گذارد.

ماسک و واکسن

پزشکان استفاده از ماسک در محیط های بسته در فصل زمستان و تزریق واکسن آنفولانزا را در صورت امکان توصیه می کنند. کارشناس بیماری های داخلی می گوید: به تدریج سطح ایمنی در برابر آنفولانزا افزایش می یابد و با امواج طبیعی این بیماری مواجه خواهیم شد. اگر در زمستان از ماسک استفاده کنیم، کرونا شانس زیادی نخواهد داشت و امواج ضعیف تری خواهیم داشت.

یک بیماری شایع در بین کودکان

یک بیماری شبیه آنفولانزا در بین کودکان شیوع پیدا کرده است. پزشکان معتقدند این بیماری آنفولانزا است و خستگی و بی حوصلگی از علائم شدید این بیماری همراه با اسهال و استفراغ و علائم گوارشی در کودکان است. پزشکان در مورد این بیماری می گویند رعایت رژیم غذایی در کنترل اسهال بسیار موثر است. به هیچ عنوان نباید غذاهای شیرین (مثلاً آب نبات، عسل، آب میوه های طبیعی یا صنعتی، نوشابه ها، حتی شیر) مصرف کنید. همچنین غذاهای چرب و چرب را از برنامه غذایی خود حذف کنید و میوه ها و غذاهایی مانند موز، ماست و پنیر دلمه، دوغ، سیب زمینی آب پز، هویج، مرغ و گوشت پخته و پنیر را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا