اقتصادی

مردم دیگر میوه انبوه نمی‌خرند

اسدالله کارگر، از مازاد عرضه انواع میوه فصل نسبت به تقاضای آن خبر داد و افزود: این مازاد ثباتی را در بازار میوه و تره بار تهران رقم زده، اما در همین حال به کاهش سوددهی این صنف و گلایه‌مندی آن‌ها انجامیده است. در شرایطی که الگوی خرید مردم برای میوه تغییر کرده و دیگر مانند گذشته میوه را به صورت انبوه نمی‌خرند و گزیده‌تر خرید می‌کنند.

قیمت انواع میوه اعلام شد/ کارگر: مردم دیگر میوه انبوه نمی‌خرند

آفتاب‌‌نیوز :

وی در ادامه از ثبات بازار گوجه فرنگی و جبران کمبود عرضه‌ای که در هفته‌های پیش اتفاق افتاده بود گفت و اضافه کرد: به دلیل گرمای هوا تولید این محصول در حوالی تهران نیز ادامه دارد. هم اکنون آخرین قیمت کشف‌شده برای انواع گوجه فرنگی بوته‌رس بر حسب کیفیت ۱۵۰۰۰، ۲۵۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ تومان است. گوجه فرنگی گلخانه‌ای نیز ۳۰۰۰۰، ۳۵۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ تومان قیمت دارد.

کارگر در تشریح آخرین قیمت عمده‌فروشی کشف شده برای دیگر محصولات کشاورزی پرمصرف در میدان میوه و تره‌بار تهران توضیح داد: کف قیمت موز اکوادور ۷۵۰۰۰ تومان و سقف آن ۸۰۰۰۰ تومان است. نوع ممتاز این کالا نیز ۸۵۰۰۰ تومان قیمت دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران ادامه داد: کف قیمت کیوی ۲۰۰۰۰ تومان و سقف آن ۳۵۰۰۰ تومان و قیمت کیوی ممتاز ۵۰۰۰۰ تومان است. پرتقال تامسون نیز به ترتیبی که برای گونه‌های پیشین ذکر شد، ۱۰۰۰۰ تومان، ۱۵۰۰۰ تومان و ۳۵۰۰۰ تومان قیمت دارد. انار ساوه هم ۱۰۰۰۰، ۳۰۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ تومان قیمت دارد.

مشروح آخرین قیمت کشف شده برای انواع میوه، سبزی و صیفی در میدان میوه و تره بار تهران در جدول زیر آمده است.

قیمت انواع میوه اعلام شد/ کارگر: مردم دیگر میوه انبوه نمی‌خرند

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا