استان ها

صیانت از مرزهای شناخته ­شده بین­‌المللی اجتناب­‌ناپذیر است

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی صیما با صدور بیانیه‌ای در خصوص تحرکات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی اعلام کرد: حفاظت از مرزهای شناخته شده بین‌المللی و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در بیانیه ای آخرین مواضع مطرح شده در جلسات این کمیسیون را در خصوص حوادث و تحرکات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی بیان کرد. .

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی به عنوان کمیسیون تخصصی نظارت بر مسائل امنیتی و سیاست خارجی در هفته جاری جلسات متعددی را با حضور نهادها و ساختارهای ذیربط و همچنین کارشناسان خبره وقایع جنوب برگزار کرد. منطقه قفقاز. که نتایج آن مورد انتظار است، می تواند به جهت دهی هر چه بیشتر اهداف اصلی کشور، ثبات و امنیت منطقه ای کمک کند.

متأسفانه در ماه های اخیر برخی تحرکات باعث شده تا معادلات و تمهیدات امنیتی و سیاسی در این منطقه حساس به هم بخورد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با عنایت به موضوعیت و اهمیت موضوع تاکید می کند که حفاظت از مرزهای بین المللی به رسمیت شناخته شده و تمامیت ارضی کشورها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و هرگونه نقض آن غیرقابل قبول و مغایر است. اصول حقوق بین الملل جمهوری اسلامی ایران کشورهای منطقه را به رعایت روابط حسن همجواری فرا می خواند و بدیهی است که به ناآرامی های صهیونیسم بین المللی و ناتو در منطقه در قالب طرح های توطئه گرای ژئوپلیتیکی، تاریخی پاسخ مناسب، قاطع و به موقع خواهد داد. و رؤیاها و جاه طلبی های خیالی که صلح و امنیت پایدار را نقض می کند با واقعیت تاریخی و الزامات ژئوپلیتیکی این منطقه فاصله دارد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی بر اساس رسالت و مسئولیت ذاتی خود همچنان با حساسیت و دقت ویژه ای رویدادهای این منطقه را گنجانده و بر اساس منافع ملی اقدامات لازم را انجام خواهد داد. و از حقوق ملت ایران دفاع کنیم

انتهای پست/

دکمه بازگشت به بالا