رتبه ششم آذربایجان‌شرقی در تعداد شرکت‌های دانش بنیان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، امید جامی وی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی با 206 شرکت دانش بنیان فعال پس از استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، البرز و فارس در رتبه ششم کشور قرار دارد.

وی گفت: از بین 206 بنگاه علم بنیان استان، سه بنگاه در حوزه کشاورزی، بیوتکنولوژی و صنایع غذایی، 9 بنگاه در حوزه تجهیزات پزشکی، کالاها و تجهیزات مورد نیاز، 11 بنگاه دارویی و محصولات پیشرفته هستند. . در زمینه تشخیص و درمان 50 شرکت مواد و محصولات پیشرفته مبتنی بر فناوری شیمیایی، 61 شرکت ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، 44 شرکت تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، لیزر و فوتونیک20 شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات، هفت شرکت خدمات تجاری سازی و یک شرکت در حوزه صنایع فرهنگی، اخلاق، علوم انسانی و اجتماعی فعالیت می کنند.

جامیمجموع بنگاه های دانش بنیان فعال در سراسر کشور را 6 هزار و 734 بنگاه اعلام کرد و افزود: آذربایجان شرقی 3.06 درصد از بنگاه های دانش بنیان کشور را در اختیار دارد و استان های همجوار مانند آذربایجان غربی و اردبیل سهمی از بنگاه های دانش بنیان کشور دارند. در کشور به ترتیب 0.8 و 0.5 درصد است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: 88.35 درصد کل بنگاه های دانش بنیان استان در حوزه صنعت، فناوری و تجارت، 9.71 درصد در حوزه پزشکی و پزشکی، 1.46 درصد است. در حوزه کشاورزی و صنعت، مواد غذایی و 0.49 درصد نیز در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعال هستند.

به گفته وی، سهم بنگاه های پزشکی و پزشکی استان از بین بنگاه های دانش بنیان ملی 3 درصد، سهم صنعت، فناوری و تجارت 3.15 درصد و سهم حوزه فرهنگی و اجتماعی است. شرکت های مرتبط 7.69 است. درصد و نسبت شرکت های مرتبط با بخش کشاورزی و صنایع غذایی استان 05/1 درصد از شرکت های دانش بنیان کشور را اعلام کرد.

دکمه بازگشت به بالا