استان ها

تاکید استاندار لرستان بر حل مشکل کم آبی باغات جنوب استان و انجیرستان های پلدختر

استاندار لرستان بر رفع مشکل کم آبی باغات جنوب و پلدختر انجیرستان استان تاکید کرد.

استاندار لرستان گفت: در مناطق بالادست استان، کشاورزان و مالکان به معضل کم آبی و لزوم صرفه جویی در آب توجه چندانی ندارند.

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از لرستان؛ فرهاد زویجار در حاشیه هشتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به کم آبی ایجاد شده در برخی مناطق و باغات استان بر رفع مشکل کم آبی با اتخاذ اقدامات لازم تاکید کرد. پایین دست لرستان به ویژه منطقه پلدختر و انجیرستان منطقه زیودار.

وی افزود: با توجه به موضوع و وضعیت کم آبی، کشاورزان و باغداران محترم با همکاری یکدیگر مشکل کم آبی را حل کنند.

زاویار تصریح کرد: متأسفانه با توجه به اینکه برخی کشاورزان و زمین داران مناطق بالادست استان به مشکل کم آبی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب توجه چندانی ندارند و با نصب انواع موتورهای پمپاژ و برداشت بی رویه باعث شده آب به آب نرسد. به دست کشاورزان مناطق پایین دستی برسد، لذا در این جلسه تصویب شد. مراجع ذی صلاح باید در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند و این موتورهای پمپ با همکاری نیروی انتظامی در اسرع وقت جمع آوری و یا حداقل برای مدتی خاموش شوند.

وی تاکید کرد: باید به فکر سایر کشاورزان هم باشیم و به صرف اینکه عده ای می خواهند از حداکثر منابع آبی در کشت برنج استفاده کنند نمی توانیم نسبت به مشکلات استان های همجوار بی تفاوت باشیم.

استاندار لرستان گفت: در این جلسه تایید شد تمامی دستگاه های اجرایی که توانایی آبرسانی به باغات کشاورزی اعم از ماشین آلات و تانکرهای آب مانند شهرداری ها، ارتش و سایر نهادها را دارند پای کار بیایند و به عنوان تا حد امکان به این بخشهایی که آمادگی خود را در این زمینه سپاه استان و نیروی مقاومت بسیج در منطقه اعلام کرده اند، کمک شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا