اینستاگرام چرا قطع شد؟

قطع شدن اینستاگرام و دلایل آن + بررسی cheapest smm panel

در مقاله امروز قصد داریم شما را با دلایل قطع شدن اینستاگرام یا همان کرش ( از کار افتادن ) این برنامه پرطرفدار آشنا نماییم و instagram followers panel را معرفی کنیم. اینستاگرام را می توان یکی ار موفق ترین شبکه های اجتماعی دانست ولی با این حال مشکلاتی مانند سایر اپلیکیشن ها دارد، با آشنایی با این مشکلات و نحوه رفع آن ها می توانیم لذت بیشتری از این شبکه اجتماعی پر مخاطب ببریم.

مشکل قطع شدن ناگهانی یا کرش اینستاگرام در ورژن های جدیدتر این نرم افزار بیشتر دیده شده است، کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری اطلاعات پیشنهاد نموده اند که درصورت مواجهه با این مشکل می بایست در وهله نخست،  گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کنند و سپس وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوند.

این راه حل تقریبا در خصوص تمامی اپلیکیشن ها در مواجهه با مشکل کرش چاره ساز می باشد، ولی در صورتی که مشکل حل نشد می بایست اقدامات جدی تری انجام دهید که در این مقاله به این اقدامات خواهیم پرداخت. ما در وبسایت نیز به سبب محبوبیت این شبکه اجتماعی مقالات بی شماری مانند آموزش رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی ، چگونه عکس پروفایل اینستاگرام دیگران را ببینیم؟

حل مشکل آپلود نشدن ویدیو در اینستاگرام ، چگونه از اینستاگرام فیلم دانلود کنیم و … منتشر نموده ایم تا با مطالعه آن ها و آشنایی با ترفند های اینستاگرام از این شبکه اجتماعی لذت بیشتری ببرید. با مطالعه این مقاله نیز با ما همراه باشید تا با روش های رفع مشکل قطع شدن اینستاگرام بیشتر آشنا شوید.

رفع مشکل قطع شدن اینستاگرام با پاک کردن کش و دیتا برنامه اینستاگرام

اولین اقدام پس از ریست گوشی و تداوم مشکل کرش کردن اینستاگرام پاک کردن کش و دیتای برنامه اینستاگرام می باشد. ابتدا لازم است با مفهوم کش و دیتا در هر اپلیکیشن آشنا شویم ، کش ( Cache ) به حافظه پنهانی گفته می شود که نوعی از داده های خاص برنامه را در خود نگهداری می کند و هدف حافظه نهان یا Cache نیز این است که سرعت دستگاه را افزایش داده و پردازش پردازنده را کاهش دهد که البته در گوشی هایی که حافظه داخلی کمی دارند نیاز است هر از چند گاهی پاک سازی شوند .

در صورتی که تعداد برنامه‌ هایی که در گوشی شما نصب هستند زیاد باشد و مدت زمان طولانی از آن‌ها استفاده کرده‌ باشید، حجم اطلاعات ذخیره شده در حافظه کش موبایل شما بسیار زیاد می باشد. حذف این اطلاعات کمک بسیار خوبی برای رفع مشکل قطع شدن اینستاگرام می باشد.

دیتای برنامه نیز در واقع اطلاعاتی است که شما به عنوان کاربر به برنامه می دهید تا برنامه را از آن به بعد طبق آن داده ها مدیریت نمایید، به این اطلاعات دیتا گفته میشود. زمانی که کش برنامه را حذف میکنید فقط با افزایش سختی اولیه هنگام باز کردن مجدد برنامه روبرو خواهید بود اما اگر دیتا را پاک کنید اطلاعات مربوط به نرم افزار از بین خواهد رفت. این کار نرم افزار را به حالت پیش فرض می برد. پاک کردن دیتای برنامه نیز به خصوص در موارد حادی مانند قطع شدن ناکهای یک برنامه مانند اینستاگرام امری اجتناب ناپذیر می باشد.

نحوه حذف حافظه کش و دیتا :

– ابتدا لازم است وارد تنظیمات گوشی شده ، سپس بخش مدیریت برنامه ها ( Apps ) را انتخاب نموده و در این بخش برنامه اینستاگرام را پیدا و انتخاب نمایید.

– سپس بر روی بخش Storage تاچ کرده و در صفحه جدید با دوگزینه ی Clear cache و Clear data روبرو خواهید شد که با انتخاب گزینه Clear cache می توانید حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید و با انتخاب گزینه Clear data نیز می توانید دیتای برنامه اینستاگرام را حذف نمایید.

در صورتی که در خصوص بازیابی اکانت اینستاگرام سوالی دارید ، مطالعه مقاله آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام را به شما پیشنهاد می نماییم.

رفع مشکل قطع شدن اینستاگرام با نصب دوباره اینستاگرام و آپدیت برنامه

راه حل بعدی در صورت رفع نشدن مشکل قطع شدن اینستاگرام  آپدیت برنامه و نصب دوباره آن می باشد. ممکن است مشکل از سمت گوشی نباشد و خود برنامه ( یک ورژن به خصوص ) مشکل داشته باشد. بنابراین برای رفع مشکلات، اینستاگرام خود را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید تا اگر مشکلی در برنامه یا سازگاری با گوشی شما وجود دارد، مشکل برطرف شود.

نکته : پس از آپدیت برنامه توصیه می شود گوشی خود را ریست کنید تا بروزرسانی ها به صورت کامل روی گوشی شما اعمال شوند.

در صورت رفع نشدن مشکل برنامه اینستاگرام خود را به طور کامل حذف نموده و دوباره آن را نصب نمایید ، چون ممکن است برنامه شما به هر دلیلی خراب شده باشد. برای حذف برنامه اینستاگرام به تنظیمات گوشی رفته در قسمت برنامه ها، Instagram را به صورت کامل ابتدا حذف کنید و دوباره نسبت به دانلود و نصب برنامه اینستاگرام اقدام نمایید.

رفع مشکل قطع شدن اینستاگرام با ترفند های دیگر

در صورتی که با روش های گفته شده مشکل همچنان پابرجا بود ترفند های ذیل را انجام دهید تا مشکل برطرف شود :

استفاده از ابزارهای تغییر آی پی : یکی از روش هایی که ممکن است منجر به رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام شود، تغییر آی پی است.  تغییر آی پی از طریق ابزارهای خاص منجر به رفع مشکلات و باگ های متعددی در برنامه اینستاگرام شده است. بنابراین توصیه ما استفاده از این روش می باشد.

متوقف کردن اینستاگرام و سایر برنامه های پس زمینه : ممکن است اختلالی از سمت برنامه ای دیگر در اجرای صحیح اینستاگرام مشکلی ایجاد کرده باشد. معمولا همزمان با اجرای اینستاگرام در هر گوشی برنامه هایی به شکل باز در پس زمینه وجود دارند که ممکن است اینستاگرام را نیز به دلایلی مانند عدم هماهنگی یا موارد دیگر تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین به تنظیمات گوشی رفته و برنامه های باز در زمینه را مشاهده کنید. سپس اقدام به متوقف کردن آن ها نمایید، پیشنهاد ما این است که خود اینستاگرام را نیز متوقف کنید و مجدد از آن استفاده کنید.

ریست فکتوری گوشی : در صورتی هیچ یک از روش های گفته شده در بالا موثر واقع نشد ، تنها راه باقیمانده ریست فکتوری گوشی می باشد ، شاید کمی سخت باشد تا قید تنظیمات ، برنامه ها و … را که مدت ها زمان لازم است پس از ریست فکتوری دوباره انجام دهید را بزنید ، ولی آخرین راه حل ریست فکتوری می باشد.

نحوه انجام Hard Reset گوشی اندروید :

می توانید از منوی Setting موبایل خود را ریست کنید. Hard Reset در گوشی های اندرویدی در بخش Setting و Backup and Reset در دسترس است. بهتر است پیش از فکتوری ریست کردن از فایل‌ها و اطلاعت مهم خود پشتیبان بگیرید. ( با نام Reset یا Hard Reset یا Factory Reset ) بعد از انتخاب این گزینه ، می بایست تعیین کنید که آیا میخواهید حافظه جانبی هم پاکسازی شود یا خیر ؟ اگر موبایل شما مشکلات نرم افزاری دارد و یا ویروسی شده است ، حافظه جانبی را نیز پاکسازی کنید.

نحوه انجام Hard Reset گوشی آیفون :

در گوشی های آیفون نیز برای انجام هارد ریست به منوی اصلی تنظیمات رفته و  گزینه ‎ Generalرا انتخاب کنید. دکمه ‎Reset را لمس کنید . سپس بر روی گزینه‎ی آبی رنگ Erase All Content and Settings کلیک کنید.در پنجره‎ باز شده برای تایید  گزینه‎ قرمز رنگ Erase iPhone را لمس کنید.در این شرایط آیفون فکتوری ریست می‌ شود و پس از اتمام این پروسه به صورت خودکار روشن می شود با این تفاوت که این بار به Home Screen وارد نمی شود ، بلکه به مراحل راه‌ اندازی اولیه آیفون هدایت خواهید شد.

در صورتی که در خصوص پاک کردن اکانت اینستاگرام سوالی دارید ، مطالعه مقاله آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام را به شما پیشنهاد می نماییم.

دکمه بازگشت به بالا