بهترین های کسب و کارجامعه

چگونه پخش خودکار ویدیو اینستاگرام را متوقف کنیم؟

بررسی راهکارهای توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که ممکن است برای کاربران شبکه مجازی اینستاگرام به وجود بیاید این است؛ چگونه پخش خودکار ویدیو اینستاگرام را متوقف کنیم؟ شاید شما نیز به عنوان یک کاربر اینستاگرام، با مشکل پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام دست و پنجه نرم می‌کنید.  پخش خودکار و ناخواسته ویدیوهای اینستاگرام باعث بالا رفتن مصرف اینترنت گوشی تلفن همراه می‌شود و این مساله بسیار آزاردهنده است. بنابراین اغلب کاربران اینستاگرام، به دنبال راهکاری برای توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام هستند، تا از مصرف بی‌رویه اینترنت خود جلوگیری کنند.

اگر شما نیز به دنبال یک روش مناسب برای توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام هستید، پیشنهاد می‌شود این مقاله را مطالعه نمایید. خوشبختانه اینستاگرام امکان تنظیم توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را فراهم کرده است. این قابلیت در برنامه اینستاگرام، Data Saver عنوان دارد. این قابلیت، به شما اجازه غیرفعال کردن اجرای اتوماتیک ویدیو در اینستاگرام را می‌دهد.

برخی از کاربران بدون اطلاع از وجود چنین قابلیتی، وقتی از مصرف بالای اینترنت توسط اپلیکیشن اینستاگرام به ستوه می‌آیند، برخی از حساب‌هایی را که دنبال می‌کنند را آنفالو می‌کنند. گاهی اوقات ممکن است، برخی از کاربران حساب کاربری خود را حذف کنند. اما باید گفت اینستاگرام به فکر کاربران خود است و برای این مسئله راه حل عالی دارد. شما در اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید مصرف اینترنت خود را تا حدود زیادی کاهش دهید. کاهش مصرف اینترنت از طریق توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام صورت می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید با کاهش کیفیت رسانه‌های تصویری مصرف اینترنت خود را کاهش دهید.

هر چه در زمینه هر نوع فعالیتی اطلاعات کاملتر باشد نتیجه نهایی و رضایت از آن بهتر خواهد بود. مطالب زیادی در مورد دیگر موارد تخصصی اینستاگرام وجود دارد که میتوان به آموزش چگونه فالوور خود را افزایش دهیم سریع و کم هزینه اشاره کرد، یا راه های افزایش لایک.

جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

طبق الگوریتم اینستاگرام، به صورت پیش‌فرض، تنظیمات پخش خودکار ویدیو فعال است. بنابراین در اینستاگرام تمامی ویدیوهایی که در این شبکه اجتماعی قرار گرفته اند، به صورت خودکار برای کاربران پخش می شوند. محتوایی که در اینستاگرام پخش می‌شوند، عکس یا فیلم هستند. شما ممکن است پیج‌های بسیاری را فالو کرده باشید که هر یک ویدیوهایی را منتشر می‌کنند؛ به این صورت مصرف اینترنت شما ممکن است به حد سرسام‌آوری افزایش یابد. بنابراین جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام ضروری است.

علاوه بر مصرف اینترنت، ممکن است شما تمایلی به مشاهده ویدیوهای ناخواسته که مورد پسند شما نیست، نداشته باشید. بنابراین توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام می‌توانند به شما کمک کند. همچنین شما می‌توانید با تنظیمات دیگر مصرف اینترنت خود را بسیار کاهش دهید. شما می‌توانید تنظیم کنید که ویدیوها گاهی اوقات و یا همیشه با حجم کمتر و کیفیت پایین‌تر دانلود شوند.

نحوه غیرفعال کردن دانلود خودکار اینستاگرام

در این بخش، گام به گام نحوه غیرفعال کردن دانلود خودکار اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام شرح داده شده است. شما می‌توانید با انجام مراحل زیر به مقدار زیادی در مصرفت اینترنت خود صرفه جویی کنید، البته باید گفت تمام مصرف اینترنت اپلیکیشن اینستاگرام مربوط به ویدیو نیست، حجم زیادی از اینترنت نیز برای دانلود استوری و لایو صرف می‌شود. ما در ادامه روش توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را برای شما بیان می‌کنیم.

در ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و صفحه Profile اینستاگرام خود را باز کنید. علامت 3 خط را که در بالای صفحه قرار گرفته است، لمس کنید. در منوی باز شده، گزینه  Settings را انتخاب کنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید. برای توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام باید وارد بخش Account شوید.

در صفحه باز شده، باید گزینه Cellular Data Use را انتخاب نمایید. در صفحه ای که برای شما نمایش داده می‌شود امکاناتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند مصرف اینترنت شما بسیار کاهش یابد. برای توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام، کافی است گزینه Data Sever را فعال نمایید. به همین راحتی از دانلود خودکار ویدیو اینستاگرام جلوگیری می‌شود و تنها در صورت خواست شما ویدیو پخش خواهد شد. این تنظیمات در صرفه جویی در مصرف اینترنت بسیار کمک می‌کند.

در صفحه Cellular Data Use، تنظیمات دیگری وجود دارد که به شما کمک می‌کند با کاهش کیفیت ویدیو، در مصرف اینترنت صرفه‌جویی کنید. برای تنظیم کیفیت ویدیو و عکس باید به گزینه High Resolution Media که در صفحه Cellular Data Use قرار دارد، مراجعه کنید. در این قسمت باید تعیین کنید که در چه مواقعی رسانه های تصویری اینستاگرام از قبیل عکس و فیلم با بیشترین رزولوشن و با بالاترین کیفیت خود نمایش داده شوند.

سه حالت برای گزینه High Resolution Media وجود دارد. در صورت انتخاب گزینه اول یعنی Never، شما مشخص می‌کنید که هیچ وقت رسانه‌های تصویری اینستاگرام با بالاترین کیفیت خود دانلود و پخش نشوند. اما اگر گزینه WiFi Only را انتخاب نمایید، رسانه‌های تصویری در اینستاگرام، فقط در در زمان اتصال به وای‌فای با بالاترین کیفیت و رزولوشن دانلود خواهد شد. گزینه آخر که Cellular + WiFi است، تعیین می کند که رسانه‌ها هم در زمان اتصال به وای‌فای و هم در زمان استفاده از اینترنت دیتای سیم کارت، با بیشترین کیفیت و بالاترین رزولوشن پخش شود. گزینه آخر باعث می‌شود حجم بیشتری از اینترنت شما مصرف گردد.

شما می‌توانید با انتخاب گزینه اول، مصرف حجم اینترنت خود را در اینستاگرام بسیار کاهش دهید. در این حالت کیفیت ویدیوها تا حدودی کاهش می‌یابد.

چگونه دانلود خودکار اینستاگرام فارسی را غیر فعال کنیم

اگر با زبان انگلیسی آشنایی ندارید و نسخه فارسی اینستاگرام را بر روی گوشی خود نصب کرده اید، در این بخش شما را راهنمایی خواهیم کرد که به راحتی مراحل توقف پخش خودکار ویدیو را انجام دهید. برای انجام این کار ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. سپس به صفحه پروفایل بروید. صفحه پروفایل، صفحه‌ای است که پست‌های شما در آن نمایش داده شده است.

حال باید گزینه سه خط موازی را که بالای صفحه قرار دارد، بزنید. از منوی باز شده به قسمت تنظیمات بروید. حال باید بخش حساب را انتخاب کنید. در این منو گزینه‌های بسیاری وجود دارد، باید گزینه مصرف داده شبکه را انتخاب کنید. در پنجره باز شده گزینه صرفه جویی داده را فعال کنید. به همین راحتی شما می‌توانید فرایند توقف پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام فارسی را انجام دهید.

در سطح اینترنت مقالات کاملی وجود دارید تا هر نوع سوال شما را پاسخ دهد، اگر شما هم نمیدانید معنی اکسپلور در اینستاگرام چیست حتما مقاله ان را مطالعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا