اقتصادیبهترین های کسب و کار

درآمد و حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

در حال حاضر اینستاگرام با بیش از 50 میلیون کاربر ایرانی، به یکی از بهترین بسترها برای راه اندازی کسب و کار، فروش محصولات و ارائه انواع خدمات گوناگون تبدیل شده است. از این رو آموزش اینستاگرام برای کسانی که قصد کسب درآمد از این پلتفرم را دارند ضروری است.

مهم‌ترین دغدغه بسیاری از مدیران و صاحبان بیزینس‌های اینستاگرامی پاسخ به این سوال است که: «چگونه می‌توانیم یک پیج عالی و پرفروش داشته باشیم؟» بهترین پاسخی که می‌توانیم به این پرسش بدهیم این است که: «یک ادمین درجه یک برای پیج خود استخدام کنید». ادمین‌ها در ازای دریافت حقوقی معین می‌تواند تمام اهداف مدیران و صاحبان بیزینس را محقق کنند. اما مسئله مهمی که امروز می‌خواهیم به آن بپردازیم و احتمالاً به ذهن شما هم خطور کرده، این است که درآمد یا حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

همه ما خوب میدانیم که ادمین شدن پیج اینستاگرام آنچنان سخت نیست و می توان با کمی تجربه و آموزش دیدن، یک پیج را به صورت حرفه ای مدیریت کرد.

 “درآمد ادمین اینستاگرام” هم نسبتا خوب است و برای کسانی که می‌خواهند ماهانه بین 3 تا 10 میلیون پول در بیاورند، مناسب است. برای اینکه به عنوان فرد شناخته شده و حرفه ای ما را بشناسند و اعتماد کنند تا پیج کسب و کارشان را مدیریت کنیم، باید در پیج های کوچکتر اینستاگرام فعالیت و رزومه داشته باشیم تا بتوانیم در مدت زمان کوتاه با کسب درآمد از اینستاگرام به درآمد بالا برسیم.

شاید شما هم دوستانی دارید که اکثر زمان و روزمرگی خود را در اینستاگرام سیر می کند در حالی که نمی داند چطور باید از اینستاگرام کسب درآمد داشته باشد. آیا می دانید حقوق ادمین اینستاگرام می تواند در بسیاری از موارد روزمره شما را خودکفا و مستقل کند تا بتوانید بخش قابل توجهی از نیازهای خود را با درآمدی که از طریق شغل ادمینی اینستاگرام بدست می آورید برطرف کنید. اما اگر نمیدانید که باید از کجا شروع کنید و در این راه چطور با کمترین زمان کاملاً با اصول اینستاگرام آشنا شوید، آموزش اینستاگرام از صفر تا صد به شما کمک می‌کند.

واقعیت این است که همه ادمین‌ها به یک اندازه حقوق نمی‌گیرند و درآمدشان به مهارت‌ها، نبوغ و توانایی آن‌ها در جذب و متقاعدسازی مشتری بستگی دارد و نمی‌توایم عدد ثابتی را به عنوان حقوق ادمینی اعلام کنیم. شاید با خودتان می‌گویید: «حداقل یک مظنه برایمان تعیین کن تا ببینیم حقوق ادمین اینستاگرام به چه صورت است!». اتفاقاً این مقاله دقیقاً با همین هدف نوشته شده است و می‌خواهیم به تمامی سوالات شما در مورد درآمد ادمین اینستاگرام پاسخ بدهیم، پس تا پایان همراه ما باشید.

اصلاً ادمین اینستاگرام کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

پیش از آنکه با میزان حقوق ادمین اینستاگرام آشنا شویم، بهتر است بدانیم که یک ادمین، دقیقاً چه وظایفی بر عهده دارد و چه کاری انجام می‌دهد که بابت آن حقوق دریافت می‌کند.

ادمین (Admin) مخفف کلمه ادمینیستریتور (Administrator) و از نظر لغوی به معنای مدیر، رئیس یا سرپرست است. در اصطلاح کسب و کارهای اینستاگرامی، به کسی که یک اکانت یا پیج اینستاگرامی را مدیریت می‌کند، ادمین گفته می‌شود.

البته این اصطلاح معمولاً برای پیج‌هایی به کار می‌رود که فالوورهای زیادی دارند و صاحب اصلی پیج، زمان کافی برای رسیدگی به امور صفحه اینستاگرامی خود را ندارد. گاهی مواقع هم افراد یا شرکت‌های بزرگ برای بهبود و توسعه کسب و کار یا رشد فروش خود در این رسانه اجتماعی، ادمین استخدام می‌کنند تا پیج‌شان در یک مسیر درست و منطقی قرار بگیرد.

داشتن شغل آنلاین در منزل آن هم با گوشی بسیار جذاب و راحت می باشد، چون در خانه نشسته ایم و درآمدزایی می کنیم. انتخاب ادمین خوب برای صاحب پیج کسب و کار بسیار اهمیت دارد، زیرا مدیریت پیج را باید به دست کسی بسپارد که بتواند رهبری درستی داشته باشد. به همین جهت افرادی را استخدام می کنند که رزومه خوبی داشته باشند و توانایی کار کردن با نرم افزار های گرافیکی را داشته باشند که همین امر باعث افزایش درآمد ادمین اینستاگرام می شود.

درآمد ادمین پیج غیرحرفه‌ای چقدر است؟

معمولاً درآمد ادمین های اینستاگرام چیزی حدود ۴ میلیون تا ۸ میلیون یا بیشتر است و به توانایی‌های ادمین اینستاگرام بستگی دارد تا با راهکارهای هدفمند، فالوور پیج را در جهت افزایش درآمد پیج بیشتر کند. انتخاب صاحبان پیج برای استخدام افراد غیرحرفه‌ای جهت مدیریت پیج اینستاگرام، کمی سخت است و باید برای خود رزومه قوی و خوب داشته باشید. نحوه کسب درآمد از اینستاگرام در این روش، بدین‌صورت است که به ازای طراحی هر پست و استوری مبلغی را دریافت میکنید.

البته توصیه میکنیم اگر قصد دارید تا به درآمد میلیاردی از اینستاگرام برسید، خودتان با راه اندازی پیج اینستاگرام، کسب و کار پولساز خود را شروع کنید.

اگر بخواهید درآمد بالاتری از طریق ادمین شدن پیج اینستاگرام به دست بیاورید، باید مدیریت چند پیج را هم‌زمان به عهده بگیرید. اگر این کار را انجام دهید، روزانه زمان بیشتری باید برای طراحی پست و استوری بگذارید. پس نتیجه میگیریم، هرچه بیشتر وقت بگذارید، درآمد بالاتری از اینستاگرام به دست می‌آورید.

البته سعی کنید تا به دنبال پیچ‌هایی باشید که بامهارت و تخصص شما نزدیک‌تر باشد؛ زیرا آسان‌تر میتوانید آن پیج را مدیریت کنید و بهتر میتوانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید. کسب درآمد از اینستاگرام از طریق ادمین پیج اینستاگرام برای افرادی که به دنبال درآمدی تا حداکثر ۱۰ میلیون هستند مناسب است.

با توجه به اینکه اگر حرفه‌ای نباشید و با ابزارهای طراحی آشنایی کامل پیدا نکنید، سخت است تا بتوانید یک پیج خوب را مدیریت کنید تا درآمد بالا به دست بیاورید.

ادمین اینستاگرام برای درآمد بیشتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وظایف یک ادمین اینستاگرام چیست؟

موفقیت یک کسب و کار اینستاگرامی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ولی یک عامل، تأثیر بسیار زیادی در میزان فروش، رونق و توسعه چنین بیزینس‌هایی دارد و آن «توانمندی‌ها، مهارت‌ها، خلاقیت و نبوغ ادمین یک پیج اینستاگرام» است.

پیجی که ادمین کاربلد و متخصصی داشته باشد، خیلی سریع رشد می‌کند و پس از مدتی می‌بینیم که نام آن پیج یا برند، روی قلب مشتریان آن بیزینس حک شده است. سوال: مگر یک ادمین چه وظایفی بر عهده دارد که نقش او تا این حد مهم و خطیر است؟ در ادامه به مهم‌ترین وظایف یک ادمین اشاره کرده‌ایم:

نظم و دقت در انتشار محتوا: ادمین باید بتواند پست‌ها و استوری‌ها را به موقع و به صورت منظم و مستمر منتشر کند.

نوشتن کپشن‌های ناب، نوآورانه و تأثیرگذار: ادمین باید بتواند کپشن‌های جذاب و تأثیرگذاری بنویسد و در هنگام نگارش متن کپشن از اصول متقاعدسازی و جذب مشتری به بهترین شکل استفاده کند. استفاده از هشتگ‌های مرتبط و پرطرفدار از وظایف مهم ادمین‌ها محسوب می‌شود.

توانایی مشاوره به کارفرما: یکی دیگر از کارهایی که ادمین‌های حرفه‌ای انجام می‌دهند، مشاوره به کارفرما در زمینه‌های تبلیغات، بازاریابی و سایر موضوعات مرتبط با پیج اینستاگرام است. این عامل روی تعیین حقوق ادمین تأثیر زیادی دارد و همه ادمین‌ها چنین کاری انجام نمی‌دهند.

توانمندی افزایش فالوور: یکی از کارهای مهمی که ادمین بر عهده دارد، هدف‌گذاری برای جذب فالوورهای باکیفیت است.

بالا بردن تعامل یا انگیجمنت پیج: اینستاگرام به بحث تعامل اهمیت زیادی می‌دهد و ادمین باید روی افزایش تعامل با مخاطبان تمرکز کند.

تبلیغات: ادمینی که تبلیغات بلد باشد، می‌تواند تعداد فالوور و میزان فروش پیج را به سرعت بالا ببرد.

تعهد به حفظ امنیت پیج: یک ادمین باید تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از امنیت پیج را انجام دهد.

پاسخ به کامنت‌ها و دایرکت‌ها: ادمین اینستاگرام باید به کامنت‌ها، نظرات، پیشنهادها و انتقادهای مخاطبان به بهترین شکل پاسخ دهد که این خود، هنری است منحصر به فرد؛ خصوصاً وقتی صحبت از انتقاد به میان می‌آید. ثبت سفارش و اطلاع به واحدهای تأمین محصول، از وظایفی است که در همین دسته قرار می‌گیرد.

توانایی تولید محتوای منحصر به فرد: تولید محتوای باکیفیت یکی از وظایف ادمین‌ها است و در تعیین میزان درآمدشان نقش مهمی را دارد. ادمین تولید محتوا باید با ابزارهای مختلفی مثل فتوشاپ و سایر نرم افزارهای ادیت ویدیو و عکس آشنایی کافی داشته باشد.

برنامه‌ریزی برای حال و آینده پیج: برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای حال و آینده پیج یکی از کارهای مهمی است که ادمین‌ها بر عهده دارند و نقش اساسی در موفقیت یا شکست یک پیج ایفا میکند.

آیا همه ادمین‌ها وظایف یکسانی بر عهده دارند؟

کسب و کارهای اینستاگرامی، وظایف مختلفی برای ادمین‌های خود در نظر می‌گیرند. گاهی مواقع یک ادمین تمام وظایفی که پیش از این بیان شد را بر عهده دارد و در برخی بیزینس‌ها هم ادمین تنها مسئول انتشار محتواها و پاسخگویی به کامنت‌ها و دایرکت‌هاست. میزان اختیارات و مسئولیت‌های یک ادمین، اصلی‌ترین عامل تعیین حقوق ادمین اینستاگرام است.

هر شخصی که بتواند مهارت خود را در زمینه طراحی و ادیت فیلم بالا ببرد، شانس بیشتری دارد تا درآمد خود را از طریق اینستاگرام افزایش دهد. آشنایی با نرم افزار فتوشاپ جهت ویرایش عکس، ساخت پست و استوری بسیار اهمیت دارد و مزیت محسوب می‌شود.

همچنین آشنایی با نرم افزار ویرایش فیلم افترافکت و یا کمتازیا می تواند مزیت محسوب شود. درآمد ادمین اینستاگرام خوب اگر توانایی های زیر را داشته باشد افزایش پیدا می کند:

  • تولید محتوای ارزشمند و هدفمند برای پیج
  • افزایش فالوور به وسیله ترفندها و اصول بازاریابی
  • بیشتر کردن تعامل مخاطبان با صفحه کسب و کار
  • ایجاد ارتباط موثر
  • برطرف کردن نیاز فالوورها
  • استفاده درست از هشتگ ها برای جذب فالوور
  • انتشار پست در بهترین زمان
  • افزایش درآمد پیج اینستاگرام
  • پیاده سازی ایده های نو برای رشد برند
  • مسئولیت پذیری و منظم بودن

یکی از فاکتورهای مهم برای هر ادمین پیج اینستاگرام این است که مسئولیت پذیر و منظم باشد تا بتواند اعتماد صاحبان پیج را جلب کند تا درآمد بیشتری از این کار در منزل به دست بیاورد.

همانطور که ویژگی های یک مدیر موفق را خواندید، درآمد مدیر اینستاگرام با توجه به دارا بودن این ویژگی ها فرق می‌کند و کسی که تمام این ویژگی ها را داشته باشد و اصول کار کردن با اینستاگرام را بداند، درآمد بالاتری دارد. مدیر خوب پیج باید راهکارهایی برای بهبود فروش کسب و کار بدهد تا درآمد بالاتری کسب شود

درآمد ادمین اینستاگرام ماهانه چقدر است؟

برای اینکه متوجه شویم یک ادمین در ماه چقدر درآمد از اینستاگرام دارد، ابتدا باید ببینیم که پیجی که می‌خواهد در آن فعالیت کند، چقدر فالوور واقعی دارد. اگر یک پیج فالوور واقعی زیادی داشته باشد، صاحب پیج حاضر است درآمد بیشتری به ادمین پرداخت کند.

پس باید سراغ پیچ هایی بروید و مدیریت آنها را به دست بگیرید که مخاطبان بالاتری دارند. اگر بخواهیم به طور میانگین بگوییم، ادمین پیج اینستاگرام ماهانه چیزی حدود 3 تا 10 میلیون درآمد کسب می‌کند، اما برای اینکه درآمد بالاتری از اینستاگرام توسط ادمین شدن به دست بیاورید، باید به سراغ پیج های پربازدید بروید و درخواست کنید تا مدیریت آن پیچها را برعهده بگیرید.

اگر تلاش خود را بیشتر کنید، می توانید حتی 2 پیج را به صورت همزمان تحت نظر داشته باشید و درآمد دو برابری از طریق ادمین شدن پیج به دست بیاورید. این مدل از کسب و کار اینترنتی با موبایل با توجه به راحت بودن انجام کارها بسیار مورد استقبال نوجوانان و جوانان قرار گرفته است

حقوق ادمین اینستاگرام به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

در ادامه مهم‌ترین عواملی که بر درآمد ادمین اینستاگرام تاثیر می‌گذارند را توضیح داده‌ایم:

1. توانایی‌ها و مهارت‌های ادمین اینستاگرام

اولین و مهم‌ترین عاملی که حقوق یک ادمین را مشخص می‌کند، توانمندی‌های خود ادمین است. ادمینی که شیوه تولید محتوای حرفه‌ای، طراحی گرافیک، تدوین و افزایش تعامل با مخاطبان را بلد باشد، قطعاً نسبت به ادمینی که تنها وظیفه او انتشار محتوا و پاسخ به کامنت‌ها و دایرکت‌هاست، درآمد بالاتری دریافت می‌کند.

2. حجم کار ادمین در یک پیج

ادمینی که تمام وظایف مربوط به شغل خود را انجام می‌دهد، قطعاً حقوق بالایی دریافت می‌کند؛ چون به عنوان مثال، علاوه بر تولید محتوا، باید کارهای تبلیغات، تعامل و برنامه‌ریزی پیج را هم انجام دهد. به همین نسبت، ادمین اینستاگرامی که تنوع محدودتری از کارها را بر عهده ‌می‌گیرد، حقوق پایین‌تری هم دریافت می‌کند.

3. توانایی مالی کارفرما و اندازه مجموعه

گاهی مواقع ادمین پیج یک استارتاپ یا کسب و کار کوچک را جلو می‌برد. در این مواقع کارفرما به دلیل درآمد محدودی که دارد، به کارکنان مجموعه خودش هم حقوق محدودی می‌دهد. حال فرض کنید که با یک مجموعه بزرگ و پردرآمد همکاری دارید. در این مواقع میزان حقوق یک ادمین اینستاگرام بالاتر می‌رود.

4. توانایی ادمین برای مذاکره و بالا بردن میزان درآمد

بعضی از شرکت‌ها با وجود درآمد خوبی که دارند، حقوق پایینی برای ادمین خود در نظر می‌گیرند. اینجاست که ادمین باید دست به کار شود، با مدیر مجموعه مذاکره کند و وظایف خطیری که بر عهده دارد را با کارفرما در میان بگذارد. در صورتی که مهارت‌های مذاکره و متقاعدسازی را در خود افزایش دهید، مطمئن باشید که می‌توانید حقوق رضایت‌بخش‌تری از کارفرمای خود دریافت کنید.

برویم اصل مطلب: حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

همان طور که گفتیم، حقوق ادمین اینستاگرام به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

1. حقوق بین 2 تا 6 میلیون تومان

آن دسته از ادمین‌هایی که پیج شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک را مدیریت می‌کنند و بخش کوچکی از وظایف ادمین (مثلاً انتشار محتوا، تعامل با مخاطبان، ثبت سفارش‌ها و گزارش‌دهی به کارفرما) را بر عهده دارند، بازه حقوقی بین 2.5 تا 4 میلیون را به خود اختصاص می‌دهند. البته این ادمین‌ها با توجه به حجم کاری کمی که دارند، می‌توانند همزمان با چند مجموعه کار کنند و از این طریق درآمدشان را افزایش دهند. برخی از ادمین‌هایی که کار تولید محتوا انجام می‌دهند هم در این بازه قرار می‌گیرند.

2. حقوق بین 6 تا 15 میلیون تومان

ادمین‌هایی که در این بازه درآمدی قرار می‌گیرند، مهارت بالایی در تولید انواع محتواهای باکیفیت و جذاب را دارند. از عکاسی و فیلمبرداری گرفته تا ادیت و تدوین و همچنین تولید بنرهای گرافیکی جزو مهارت‌هایی است که این ادمین‌ها دارند. ادمین‌هایی که می‌خواهند محتوا تولید کنند، باید به ابزارهای مختلفی مثل فتوشاپ و پریمیر در رایانه‌های شخصی یا اپلیکیشن‌های موبایل مثل ولو (Vllo) یا پیکسارت (Picsart) آشنا باشند.

همچنین برخی از ادمین‌هایی که در کار تبلیغات، برنامه‌ریزی، بازاریابی و مشاوره هم به کارفرما کمک می‌کنند، در این بازه درآمدی قرار می‌گیرند.

3.  15 میلیون تومان و بالاتر

در این بازه درآمدی، ادمین‌های همه‌فن حریف قرار می‌گیرند. این ادمین‌ها می‌توانند مدیریت یک پیج بسیار بزرگ را برعهده بگیرند. علاوه بر آن، با دانشی که نسبت به روش‌های بازاریابی و فروش آنلاین دارند، می‌توانند علاوه بر اینستاگرام، مشاوری برای سایر پلتفرم‌های اینترنتی یک کارفرما باشند. به عبارتی دیگر، این ادمین‌ها باید دانش بالایی در دیجیتال مارکتینگ داشته باشند. درآمد ادمین‌های همه فن حریف ممکن است تا 15 میلیون تومان در ماه هم برسد. حتی ادمین‌هایی دیده‌ایم که با مشاوره‌های حرفه‌ای به پیج‌های بزرگ، به درآمد 30 میلیون تومانی هم رسیده‌اند.

یک تحقیق در مورد ادمین‌های اون ور آبی!

اخیراً به سایت «Comparably» مراجعه کردیم تا بدانیم که حقوق ادمین اینستاگرام در کشورهای خارجی چقدر است. مطالعات این سایت نشان می‌دهد که حقوق ادمین به طور میانگین سالانه 83,401 دلار است که از این مقدار 71,151 دلار حقوق پایه و 12,250 دلار پاداش است. البته این مجموعه یک بازه حقوقی 52 تا 97.5 هزار دلاری هم برای ادمین‌های مختلف اینستاگرام در نظر گرفته است.

یک نکته: بعضی ادمین‌ها درصدی کار می‌کنند!

بعضی از ادمین‌ها کارشان را به صورت درصد فروش انجام می‌دهند؛ یعنی حقوق ثابت نمی‌گیرند و با کارفرما قرارداد می‌بندند که درصد مشخصی از سود فروش محصولات و خدمات به آن‌ها تعلق بگیرد. برخی دیگر از ادمین‌ها هم یک حقوق ثابت (مثل حقوق وزارت کار) تعیین می‌کنند و در کنار آن سود فروش هم می‌گیرند. این مسائل به توافق بین ادمین و کارفرما بستگی دارد.

چند نکته برای افزایش حقوق ادمین‌های اینستاگرام

یکی از مزایای شغل ادمینی این است که ادمین‌ها می‌توانند کارشان را به صورت غیرحضوری یا دورکاری انجام دهند. ادمینی اینستاگرام محدودیت زمانی یا مکانی ندارد و می‌توانید در کنار سایر شغل‌های خود، ادمین اینستاگرام هم باشید.

بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی در طول روز حدود 3 تا 4 ساعت (و حتی کمتر) از وقت ادمین را می‌گیرند. در نتیجه اگر ادمین هستید، می‌توانید دو یا سه پیج را به صورت همزمان اداره کنید و حقوق خود را به راحتی به بیش از 10 میلیون تومان در ماه برسانید.

از آنجا که ادمین‌ها می‌توانند مهارت‌های خود را به صورت مداوم ارتقا بدهند، می‌توانید به تدریج با شرکت‌های بهتری کار کنید و حقوقتان را بالاتر ببرید.

یک ادمین حرفه‌ای یا اصطلاحاً همه‌فن حریف در اینستاگرام می‌تواند در کنار پیج‌هایی که مدیریت می‌کند، کسب وکار شخصی خودش را هم در اینستاگرام راه اندازی کند و به درآمد رویایی خود برسد.

آیا تاکنون به عنوان یک ادمین اینستاگرام فعالیت کرده‌اید؟ طبق تجربه شما، حقوق ادمین حرفه‌ای اینستاگرام حدوداً چقدر است؟ چه راهکارهایی برای افزیش درآمد یک ادمین اینستاگرام سراغ دارید؟ لطفاً پرسش‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در زمینه درآمد ادمین پیج اینستاگرام

چگونه باید به پیج های بزرگ درخواست بدهیم تا مدیریت آنها را به دست بگیریم؟

شما می توانید در اپلیکیشن های تبلیغاتی مثل دیوار و شیپور به دنبال آگهی هایی با عنوان استخدام ادمین اینستاگرام بگردید و همچنین در سایت های آگهی بسیار زیاد تبلیغ استخدام مدیر پیج اینستاگرام قرار گرفته است که با تماس با آگهی دهنده می توانید از میزان درآمد ادمین اینستاگرام و نحوه کار آشنا شوید.

آیا می توان با ادمین شدن 5 میلیون در ماه درآمد داشت؟

بله، اگر بتوانید مدیریت دو پیج را تحت کنترل خودتان داشته باشید، می توانید در ماه حدود 5 میلیون تومان درآمد داشته باشید.

روزانه چقدر باید برای پیج زمان بگذاریم؟

این مورد بستگی به صاحب پیج دارد که از شما چه کارهایی بخواهد. کار یک مدیر معمولاً در روز حدود سه ساعت وقت می گیرد.

در نهایت…

در این مطلب متوجه شدیم که با توجه به میزان زمانی که یک مدیر برای یک پیج می‌گذارد، می تواند درآمد قابل قبولی را کسب کند. متوجه شدیم که درآمد ادمین اینستاگرام ماهانه چیزی وجود 3 تا 10 میلیون تومان است که با توجه به مهارت هایی که شخص مورد نظر دارد، این مقدار درآمد متفاوت می باشد.

پس آن شخص به عنوان مدیر پیج اینستاگرام باید یک برنامه ریزی مشخص و هدف گذاری درست داشته باشد تا مخاطبان بیشتری برای کسب و کار اینترنتی مورد نظر کسب کند تا بتواند اعتماد صاحب پیج را به دست بیاورد. بدین ترتیب به صورت حرفه ای فعالیت می‌کند. ادمین اینستاگرام به عنوان یکی از کارهای در منزل پولساز و بدون سرمایه به حساب می آید.

دکمه بازگشت به بالا