بهترین های کسب و کارحوادث

چه بیمه تکمیلی شامل دندانپزشکی میشود؟

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی را چگونه تهیه کنیم؟

بیمه دندانپزشکی همواره از مورد توجه‌ترین انواع بیمه بوده است زیرا دندان درد یکی از وحشتناک‌ترین درد‌هایی است که آدمی تجربه می‌کند و باید به سرعت درمان کند. اگر تا به حال این درد به سراغ شما آمده و به دندانپزشک مراجعه کرده‌اید، متوجه هزینه‌های سرسام‌آور دندانپزشکی شده‌اید. وجود این هزینه‌های بالا، لزوم بیمه دندانپزشکی را بیش از پیش برای ما نمایان می‌کند.

از آنجا که دندانپزشکی با هزینه‌های بالایی همراه است، بیمه‌های پایه معمولا آن را پوشش نمی‌دهند. در اینجاست که اهمیت بیمه تکمیلی دندانپزشکی خودش را نشان می‌دهد. در این مقاله، انواع مختلف بیمه‌ دندانپزشکی و بهترین بیمه دندانپزشکی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند و در ارتباط با سقف تعهدات بیمه دندانپزشکی نیز مطالبی ذکر خواهد شد.

به عبارت دیگر بیمه دندان پزشکی یکی از مهم‌ترین خدمات بیمه درمانی است. اگر یک بار درد دندان را تجربه کرده باشید و تجربه پرداخت هزینه‌های سنگین دندان پزشکی را داشته باشید، به خوبی می دانید وجود بیمه تکمیلی دندان پزشکی تا چه اندازه اهمیت دارد. خدمات دندان پزشکی یکی از پرهزینه‌ترین خدمات درمانی است که بیش از ۲۰ درصد کل هزینه‌های درمانی و داروئی افراد را تشکیل می‌دهد.

خدمات دندانپزشکی به دلیل هزینه‌های بالا معمولاً تحت پوشش بیمه پایه قرار ندارند و برای استفاده از خدمات درمانی دندان پزشکی باید به فکر تهیه بیمه تکمیلی تحت عنوان بیمه دندانپزشکی باشید. اگر نمی‌دانید بیمه دندان پزشکی چیست، چه پوشش‌هایی دارد و کدام شرکت بهترین بیمه تکمیلی دندان پزشکی را ارائه می کند، در ادامه این مطلب همراه بیمه سامینس باشید تا از بیمه عمر و بیمه دندانپزشکی برای شما بیشتر بگوییم.

بیمه دندان پزشکی چیست؟ آشنایی با بیمه تکمیلی دندانپزشکی

منظور از بیمه تکمیلی دندانپزشکی در حقیقت پوشش‌هایی برای رفع عیوب و مشکلات و دردهای دندانی است. بیمه دندان پزشکی به صورت مستقل وجود ندارد و در واقع بخشی از پوشش‌های اضافی بیمه درمان تکمیلی است. با توجه به این که خدمات دندان پزشکی بسیار پرهزینه است و تقریباً همه افراد در طول زندگی خود بارها به این خدمات پرهزینه احتیاج پیدا می‌کنند، طبیعی است که بسیاری از افراد به خرید بیمه تکمیلی و بیمه دندان پزشکی تمایل داشته باشند.

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای با توجه به نیاز افراد به دسترسی به خدمات دندان پزشکی مناسب با هزینه پایین، تصمیم به ارائه خدمات بیمه دندان پزشکی در بیمه‌های تکمیلی انفرادی و گروهی خود گرفته‌اند. بیمه سامینس نیز در بیمه درمان تکمیلی گروهی و خانواده امکان انتخاب بیمه دندان پزشکی را فراهم کرده است. در ادامه بیشتر با این بیمه و اهمیت استفاده از ن آشنا می‌شویم.

منظور از بیمه دندانپزشکی چیست؟

بیمه دندانپزشکی به صورت مستقل وجود ندارد و معمولا در قالب پوشش‌ بیمه درمان تکمیلی مطرح می‌شود. این پوشش‌ شامل عیب‌ها و مشکلات مختلف دندان است که برای هر انسانی ممکن است بار‌ها در طول زندگی پیش آید. از آنجا که هزینه‌های دندانپزشکی بسیار سنگین است، افراد زیادی به دنبال پیدا کردن بهترین بیمه تکمیلی برای دندانپزشکی هستند.

با توجه به اینکه افراد به دلایل مختلف به دندانپزشک نیاز خواهند داشت، شرکت‌های بیمه، برای خدمات دندانپزشکی طرح‌های تکمیلی را ارائه کرده‌اند. در اکثر این شرکت‌ها در قسمت بیمه‌های تکمیلی و خانوادگی می‌توان بیمه دندانپزشکی را نیز انتخاب کرد که این اقدامی موثر است و در بهبود بهداشت دهان و دندان افراد جامعه تاثیر بسزایی دارد.

اهمیت بیمه تکمیلی دندانپزشکی چیست؟

بیمه تکمیلی دندانپزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بیمه‌های پایه بعضی از خدمات ابتدایی دندانپزشکی مانند کشیدن دندان و جرم‌گیری را تقبل می‌کنند اما این خدمات معمولا بسیار ساده و ابتدایی هستند و شامل موارد پیچیده‌تر نمی‌شوند. مشکل این است که این بیمه‌ها دارای دندانپزشک‌های مخصوص خود هستند و این خدمات ساده نیز تنها باید نزد این دندانپزشک‌ها انجام بگیرد و مطب‌های خصوصی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. به همین دلیل است که بیمه تکمیلی دندانپزشکی و بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی ضرورت دارد و تنها نمی‌توان به بیمه‌های پایه مانند بیمه تامین اجتماعی بسنده کرد.

چرا باید از بیمه تکمیلی دندان پزشکی استفاده کرد؟

بیمه‌های پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی بعضی از خدمات دندان پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهند. تأمین اجتماعی دارای مراکز دندان پزشکی است که خدمات زیادی را به صورت رایگان به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهند اما این خدمات معمولاً بسیار ابتدایی هستند و تنها شامل مواردی مانند کشیدن دندان، پر کردن معمولی و جرم گیری می‌شوند.

مشکل اصلی این است که بیمه دندان پزشکی تأمین اجتماعی خدمات ارائه شده به مطب‌های دندانپزشکی خصوصی و سایر مراکز غیر از مراکز تأمین اجتماعی را تحت پوشش نمی‌دهد. به این ترتیب نمی‌توان تنها به پوشش‌های بیمه پایه برای خدمات دندانپزشکی اکتفا کرد. با خرید بیمه درمان تکمیلی آسماری می‌توانید از بیمه دندان پزشکی با پوشش گسترده در سراسر ایران بهره مند شوید و هزینه‌های درمانی خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه تکمیلی دندان پزشکی، بهترین راه برای پوشش هزینه‌های دندان پزشکی

بدون شک بهترین راه برای پوشش هزینه‌های سنگین دندان پزشکی استفاده از بیمه دندانپزشکی یا همان پوشش‌های اضافه دندان پزشکی در بیمه درمان تکمیلی است. با انتخاب بیمه دندان پزشکی نمایندگی بیمه سامان در هنگام ثبت قرار داد بیمه تکمیلی خود، می‌توانید به دو شکل از خدمات تحت پوشش این بیمه استفاده کنید. شما می‌توانید برای خدمات مورد نیاز خود به مراکز دندانپزشکی تحت قرار داد بیمه تکمیلی مراجعه کنید. این مراکز تقریباً تمامی خدمات دندان پزشکی به جز موارد مربوط به زیبایی مثل ایمپلنت را پوشش می‌دهند. البته درصدی از هزینه‌ها تحت عنوان فرانشایژ بر عهده شما خواهد بود.

در حالت دیگر، شما می‌توانید به هر مرکز دندان پزشکی که تمایل دارید مراجعه کنید و از خدمات دندانپزشکی بهره مند شوید. سپس می‌توانید هزینه‌های پرداخت شده برای خدمات دندان پزشکی را از بیمه تکمیلی خود دریافت کنید.

آیا بیمه تکمیلی تامین اجتماعی دندانپزشکی وجود دارد؟ معرفی ویژگی‌های بیمه دندان پزشکی تأمین اجتماعی

بیمه تأمین اجتماعی به عنوان یکی از مهم‌ترین بیمه‌های پایه در ایران، بعضی از تعهدات دندان پزشکی را نیز پوشش می‌دهد. پوشش‌های خدمات بیمه دندانپزشکی بیمه تأمین اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک (نوعی جرم گیری)
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

نکته‌ای که در مورد بیمه دندان پزشکی تأمین اجتماعی به چشم می‌خورد، پوشش‌های نچندان گسترده آن است. با تهیه بیمه درمان تکمیلی از یک شرکت معتبر بیمه‌ای مانند بیمه آسماری می‌توان سقف تعهدات بیمه دندان پزشکی را افزایش داد. این موضوع باعث کاهش هزینه‌های خدمات درمانی دندانپزشکی می‌شود.

کدام بیمه هزینه دندانپزشکی را میدهد؟ بهترین بیمه تکمیلی را انتخاب کنید

برای پاسخ به سوال کدام بیمه هزینه دندانپزشکی را میدهد؟ باید بگوییم برای اینکه از خدمات بیمه دندان پزشکی بهره مند شوید ابتدا باید بیمه درمان تکمیلی تهیه کنید. شرکت‌های زیادی بیمه درمان تکمیلی دندان پزشکی را ارائه می‌کنند. این پوشش‌ها معمولاً در قالب بیمه‌های گروهی و بیمه درمان تکمیلی خانواده ارائه می‌شوند. تنها چند شرکت انگشت شمار، مانند بیمه SOS کمک رسان ایران، بیمه دندانپزشکی را در قالب بیمه تکمیلی انفرادی نیز عرضه می‌کنند.

زمانی که قصد خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی را داشته باشید، انتخاب بهترین بیمه تکمیلی با بیشترین پوشش خدمات دندان پزشکی به یک چالش جدی برای شما تبدیل می‌شود. از بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف، شرکت بیمه آسماری به دلیل پشتیبانی بیمه SOS بزرگ‌ترین و معتبرترین ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی در ایران به همراه امکان انتخاب از بین طرح‌های مختلف و متنوع بهترین گزینه برای تهیه بیمه دندان پزشکی است.

معرفی خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه تکمیلی

شما می‌توانید از با تهیه بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه تکمیلی شرکتی آسماری، از پوشش اضافه بیمه دندان پزشکی نیز بهره مند شوید. خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی دندان پزشکی در بیمه شرکتی و خانواده به شکل زیر است:

خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه تکمیلی خانواده آسماری

با خرید بیمه تکمیلی خانواده آسماری هزینه‌های دندانپزشکی به غیر از ارتودنسی، ایمپلنت و موارد زیبایی با ارائه گرافی قبل و بعد تحت پوشش قرار می‌گیرد.

خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکتی آسماری

با خرید بیمه تکمیلی دندان پزشکی و اضافه کردن آن بیمه بیمه تکمیلی شرکتی آسماری، هزینه‌های دندانپزشکی صرفاً محدود به کشیدن، جرم گیری، بروساز، ترمیم، پرکردن، درمان ریشه و روکش با ارائه گرافی قبل و بعد از درمان تحت پوشش قرار می‌گیرد. فرانشیز این خدمات ۳۰ درصد است که بر عهده شما خواهد بود.

سقف پوشش بیمه دندان پزشکی آسماری

سقف پوشش بیمه دندان پزشکی در بیمه تکمیلی انفرادی ثابت است اما در بیمه تکمیل گروهی و خانواده به دلیل وجود طرح‌های گوناگون می‌توانید از سقف پوششی بیشتری بهره مند شوید. سقف پوشش بیمه دندان پزشکی آسماری در بیمه تکمیلی خانواده طرح ۱، ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و در طرح ۲، ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال با فرانشیز ۳۰ درصد است. در بیمه تکمیلی شرکتی سقف پوشش بیمه دندانپزشکی در طرح برنزی از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال شروع می‌شود و به ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در طرح پلاتینی و پلاتینی پلاس می‌رسد. شما برای اطلاع از شرایط دریافت بیمه دندان پزشکی و سایر موارد مرتبط از آن می‌توانید درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید یا با شماره تلفن‌های موجود در سایت آسماری تماس بگیرید.

آیا ایمپلنت و خدمات زیبایی فک تحت پوشش بیمه دندان پزشکی قرار دارد؟

خدمات زیبایی فک و ایمپلنت یکی از پرهزینه‌ترین خدمات دندان پزشکی هستند که این روزها طرفداران زیادی دارند. با این حال مانند سایر عمل‌های جراحی زیبایی و خدمات مشابه آن‌ها، تحت پوشش هیچ بیمه تکمیلی قرار نمی‌گیرند. تنها خدمات درمانی پرکاربرد تحت پوشش بیمه دندان پزشکی قرار دارند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی را از آسماری با کامل‌ترین پوشش بیمه‌ای خریداری کنید

در این مقاله با بیمه دندان پزشکی، اهمیت استفاده از آن، خدمات تحت پوشش و بهترین ارائه دهندگان بیمه تکمیلی دندان پزشکی در ایران آشنا شدیم. با توجه به هزینه‌های سنگین خدمات درمانی دندان پزشکی خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. اگر به دنبال یک بیمه تکمیلی با پوشش گسترده و طرح‌های متنوع هستید که در سراسر ایران با مراکز معتبر دندان پزشکی قرار داد داشته باشد و هزینه‌های شما را به شکل قابل توجهی کاهش دهد، کافی است تا همین حالا درخواست مشاوره خرید بیمه تکمیلی از آسماری را ثبت کنید

انواع بیمه تکمیلی دندانپزشکی

از آنجا که خدمات دندانپزشکی برای افراد جامعه بسیار مهم است و افراد زیادی به دنبال خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی هستند، شرکت‌های مختلفی وارد این عرصه شده‌اند و سعی می‌کنند خدمات متمایزی را برای افراد فراهم آورند اما کدام بیمه خدمات دندانپزشکی را میدهد؟بهترین بیمه دندانپزشکی کدام است؟ در ادامه به بررسی شرکت‌های مختلف بیمه و نوع تعهدات آن‌ها می‌پردازیم. از جمله شرکت ‌هایی که بیمه دندانپزشکی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته عبارت است از:

 • بیمه آتیه ساز حافظ
 • بیمه تکمیلی دانا
 • بیمه تامین اجتماعی
 • بیمه ایران
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه سلامت
 • بیمه ایرانیان
 • بیمه کوثر

بهترین بیمه تکمیلی برای دندانپزشکی چه ویژگی دارد؟

 • بیمه‌ای که ما انتخاب می‌کنیم لازم است طیف وسیعی از خدمات را ارائه دهد و سقف تعهدات آن نیز بالا باشد. حال باید به مقایسه پرداخته و ببینیم چه بیمه‌ای این خدمات و سقف‌های بالا را با پرداخت هزینه بیمه کمتری ارائه می‌دهد.
 • توجه داشته باشید که بعضی از بیمه‌ها مراکز طرف قرارداد محدودی دارند و بیماران نمی‌توانند خدمات مطلوبی دریافت کنند.
 • توجه به مراکز طرف قرارداد بیمه دندانپزشکی مورد نظر هم نکته مهم دیگری است که نباید برای پیدا کردن بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی فراموش کرد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی دندانپزشکی هم باید شرایط بالا را دارا باشد. این نوع بیمه‌ها محدود به یک نفر هستند و این طور نیست که یکی از اعضای خانواده بتواند در صورت لزوم از سقف دیگر اعضا نیز استفاده کند. بیمه دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین بیمه‌هایی است که افراد جامعه به آن نیاز دارند. بهداشت دهان و دندان مسئله حائز اهمیتی است و بر زیبایی و چهره افراد تاثیر می‌گذارد. مشکلات دندان ریشه بسیاری از مسائل گوارشی هستند و بنابراین نمی‌توانیم به نسبت دندان‌هایمان بی‌تفاوت باشیم.

اگرچه بیمه‌های تکمیلی زیادی اینک خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند، اما این شرکت‌های بیمه معمولا کاستی‌ها و مشکلات زیادی دارند و همچنین حق بیمه بالایی دریافت می‌کنند. شرکت‌های بیمه در کنار دریافت حق بیمه بالا باید سقف خوبی را برای خدمات خود ارائه دهند که متاسفانه چنین نیست. لزوم ایجاد تغییر و تحول در ساختار بیمه دندانپزشکی اینک بیش از پیش احساس می‌شود زیرا بسیاری از ایرانیان فاقد خدمات مناسب برای تامین بهداشت دهان و دندان هستند.

شما چه فکر می‌کنید؟ کدام بیمه دندانپزشکی را ترجیح می‌دهید؟ خدمات بیمه‌های تکمیلی چه عیب و نقص‌هایی دارند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا