بهترین های کسب و کارعمومی

نکاتی در مورد پرورش گل در گلدان

در بهار و تابستان باغ روی بالکن رنگارنگ‌تر و زیباتر از همیشه می‌شود. اگر دوست دارید وقت خود را در باغ بگذرانید و می‌خواهید ترکیبات رنگارنگی ایجاد کنید، این نکات مفید را مطالعه کنید.

هنگام انتخاب گل برای گلدان در منزل چه چیزی باید بدانید؟

چیدمان‌های رنگارنگ در گلدان منزل راهی عالی برای تبدیل بالکن شما به یک باغ کوچک است. خوبی آن این است که با توجه به سلیقه و نیاز هر باغبان گزینه‌های مناسبی برای ترکیب گیاهان مختلف وجود دارد. به عنوان مثال برخی گلدانی را با گیاهان خوراکی درست می‌کنند، برخی دیگر با گیاهان گلدار.

با این حال فقط دوست داشتن گل‌ها از نظر ظاهری مهم نیست. همچنین باید مکان، نور خورشید و هرس هر یک از گیاهان مورد نظر را در نظر بگیرید. همچنین مهم است که گلدان دارای زهکشی خوب و خاک غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی باشد. علاوه بر این برای اینکه ترکیب رنگی زیبا باشد، باید شامل یک نماینده از هر یک از گروه‌های کلیدی عمودی، افقی و آبشار باشد.

شما میتوانید این گیاهان را پرورش دهید و از وجود آن ها لذت ببرید و هم در صورت تمایل میتوانید فروش این گیاهان را به صورت آنلاین شروع کنید. یکی از مزایای گلفروشی آنلاین این است که برای نفراتی که جدیدا میخواهند شروع به اینکار کنند، بسیار فرصت ایده آلی است زیرا که نیازی به پول رهن یا اجاره مغازه و دیگر هزینه های اضافی ندارد و علاوه بر این سود بسیار بیشتری هم نیز دارد. برای آشنایی با دیگر فواید فروش گل به صورت آنلاین به سایت تبیان مراجعه کنید.

1) گروه گیاهان عمودی‌

گروه عمودی‌ها شامل گیاهانی است که در ارتفاع رشد می‌کنند و در نتیجه بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. این‌ گیاهان عبارتند از حنای هندی، کالا، کوکب، دراسنا، هیبیسکوس، بامبو، همانتوس (گوش فیل) و برخی از انواع فوشیا.

2) گروه گیاهان افقی‌

گروه افقی‌ها شامل گل‌هایی است که در عرض رشد می‌کنند. گاهی اوقات به آنها گل “پر کردن” نیز می گویند، زیرا با رشد آنها فضای خالی گلدان را پر می‌کنند. گیاهان این گروه عبارتند از گل اطلسی، سرخاب، گل مریم گلی، مریم گلی، ایمپاتیانس (کولی)، بنفشه آفریقایی و برخی از گونه‌های بگونیا.

3) گروه گیاهان آبشاری

گروه آبشاری برای آویزان کردن گلدان هایی که از نرده بالکن امتداد دارند ایده آل است، زیرا در واقع پرده‌ای زیبا و رنگارنگ ایجاد می‌کنند. بخشی از خانواده آنها عبارتند از: کالیبراکو، لوبلیا، دیکندرا، پیچک.

با این حال، همه باغبانان از قانون مخلوط کردن سه گروه پیروی نمی‌کنند. رایج‌ترین ترکیب رنگ برای گلدان عبارتند از:

  • گلدانی را با گیاهان خوراکی مانند جعفری، پونه کوهی، نعناع، علف لیمو، مرزه؛
  • مخلوطی از انواع شمعدانی
  • گل اطلسی و کالیبراهو
  • مخلوطی از بگونیاهای رنگی
  • مخلوطی از ساکولنت ها
دکمه بازگشت به بالا