بهترین های کسب و کارعمومی

تعویض شیشه ال سی دی گوشی بجای خرید ال سی دی

منظور از گلس ال سی دی موبایل چیست؟

از نظر عامیانه مردم به لایه پلاستیکی گفته می‌شود که به عنوان لوازم جانبی گوشی خریداری و بر روی صفحه نمایش آن نصب می‌گردد تا از به وجود آمدن خط و خش بر روی نمایشگر دستگاه جلوگیری به عمل آورد. اما از نظر تخصصی و فنی مفهوم دیگری را به همراه دارد که مفهومی کاملا متفاوت با طرز تفکر عامیانه مردم است. گلس در واقع شیشه‌ محافظ و ضد خط و خشی است که شرکت های سازنده گوشی آن را بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی دستگاه پرس می‌کنند و بدین ترتیب از آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی ممانعت به عمل می‌آورند.

برای مثال حتما شنیده‌اید که روی صفحه نمایش گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ با شیشه گوریلاگلس 5 پوشانده شده است که شیشه‌‌ای مقاوم برای جلوگیری از به وجود آمدن خط و خش بر روی ال سی دی این محسوب می‌شود. به این شیشه از نظر فنی گلس گفته می‌شود. پس زمانی که در رابطه با تعویض گلس ال سی دی آیفون یا سامسونگ صحبت می‌شود باید دید که منظور دقیقا چیست! با توجه به توضیحاتی که ارائه شد طبیعی است که تعویض گلس ال سی دی گوشی های موبایل هم می‌تواند دو مفهوم مختلف داشته باشد.

به نقل از نمایندگی شیائومی در اصفهان برای ساده تر شدن کار ما از عبارت ” ” به عنوان شیشه محافظ و پرس شده روی صفحه نمایش گوشی های موبایل استفاده می‌کنیم که توسط خود شرکت سازنده روی نمایشگر آن ها نصب می‌شود و از عبارت “گلس محافظ ال سی دی” برای اشاره به لایه های پلاستیکی اشاره خواهیم کرد که به عنوان لوازم جانبی توسط کاربران روی صفحه نمایش گوشی های موبایل نصب می‌شوند. بدین ترتیب قادر خواهید بود تا بهتر منظور ما از بخش ها و قسمت های مختلف این مقاله اختصاصی را درک کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

تعویض گلس سامسونگ و آیفون چگونه انجام می‌شود؟

اما تعویض گلس ال سی دی موبایل کار آسانی نیست و بدون تردید شما شخصا قادر به انجام این کار نخواهید بود. حتی خیلی از تعمیرکاران موبایل هم نمی‌توانند تعویض شیشه محافظ ال سی دی آیفون و سامسونگ را انجام دهند، چون انجام این کار علاوه بر نیاز به دستگاه های خاص نیازمند تجربه و دقت بالایی هم خواهد بود. برای تعویض گلکسی که توسط شرکت سازنده روی ال سی دی گوشی های موبایل نصب است، باید از ابزارها و دستگاه هایی استفاده به عمل آید که بسیار گران قیمت و حساس هستند.

در این پروسه شیشه یا گلس محافظ ال سی دی که روی آن پرس شده با استفاده از روش های خاصی از روی ال سی دی جدا می‌شود و سپس یک گلس جدید روی آن پرس خواهد شد. اما شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که تعویض گلس ال سی دی آیفون و دیگر گوشی ها چه زمانی کاربرد دارد و اصلا چرا باید گلس پرس شده روی را تعویض کرد؟ در ادامه بیشتر در رابطه با این مسئله صحبت می‌کنیم.

 برای  حل مشکل خاموشی ردمی 9t لطفا کلیک کنید.

در چه شرایطی نیازمند تعویض گلس ال سی دی گوشی خواهیم بود؟

در برخی موارد خاص ممکن است به دلیل ضربه یا وارد شدن فشار به صفحه نمایش گوشی، گلس روی آن بشکند یا دچار ترک خوردگی شود اما خود ال سی دی و تاچ دستگاه سالم بمانند. در این شرایط صفحه نمایش گوشی ترک خورده یا شکسته است اما همچنان می‌توان از آن استفاده کرده و محتوای نمایشگر را دید. حتما برای شما هم پیش آمده با رو به رو شوید که علیرغم ترک ها و شکستگی هایی که روی صفحه نمایش آن ایجاد شده همچنان قابل استفاده است و کاربر به راحتی از ال سی دی آن استفاده به عمل می‌آورد.

این حالت دقیقا حالتی است که و نیاز به تعویض خواهد داشت و خود تاچ و ال سی دی دستگاه سالم هستند. در اینگونه شرایط شما می‌توانید با تعویض گلس ال سی دی گوشی خود به جای تعویض کل صفحه نمایش با هزینه بسیار ناچیزتری مشکل دستگاه را برطرف سازید. بنابراین اگر در اثر ضربه، فشار یا بنا به هر دلیل دیگر بر روی صفحه نمایش گوشی شما ترک یا شکستگی سطحی ایجاد شود اما آن همچنان بدون مشکل عمل کنند، نیازمند تعویض گلس ال سی دی گوشی خواهید بود.

هزینه تعویض گلس ال سی دی آیفون و سامسونگ است؟

سوال بعدی که احتمال در ذهن شما هم ایجاد شده این خواهد بود که هزینه تعویض گلس ال سی دی آیفون و سامسونگ چقدر است!؟ خوشبختانه هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی های موبایل در مقایسه با تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی به مراتب کمتر است. بنابراین اگر بتوانید مشکل صفحه نمایش گوشی خود را فقط با تعویض گلس ال سی دی مرتفع سازید، از نظر هزینه و قیمت به نفعتان خواهد شد.

متاسفانه همیشه وارد شدن ضربه و فشار به صفحه نمایش گوشی فقط منجر به شکستن نمی‌شوند و در خیلی از شرایط آسیب به LCD و تاچ گوشی هم وارد خواهد شد که در این حالت با تعویض گلس ال سی دی مشکل برطرف نمی‌شود و نیازمند تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی خواهید بود که هزینه گزافی برایتان به همراه دارد.

تفاوت تعویض تاچ ال سی دی با تعویض گلس گوشی چیست؟

اگر مراحل و بخش های قبلی که در این مطلب شرح داده شدند را مطالعه کرده باشید، بدون تردید تاکنون متوجه تفاوت مابین تعویض تاچ و ال سی دی گوشی و تعویض گلس صفحه نمایش دستگاه شده‌اید. اما اگر ذره‌ای جای شک و تردید در ذهنتان وجود دارد سعی می‌کنیم با توضیحات این بخش همه چیز را برایتان روشن کنیم. به طور کلی تاچ و ال سی دی گوشی های موبایل مدرن از چهار بخش یا عضو تشکیل می‌شود. عضو اول فریم ال سی دی است که وظیفه نگه داشتن تمام اجزای تاچ و ال سی دی را بر عهده دارد و عموما جنس آن پلاستیکی یا آلومینیومی خواهد بود.

عضو دوم پنل ال سی دی است که وظیفه نمایش محتوای تصور را بر عهده دارد. بر روی ال سی دی هم تاچ گوشی به عنوان سومین عضو مجموعه تاچ و ال سی دی دستگاه نصب می‌شود. وظیفه تاچ در واقع تشخیص دستورات لمسی کاربر خواهد بود. عضو چهارم و آخر این مجموعه هم گلس روی ال سی دی خواهد بود که وظیفه محافظت از ال سی دی و اجزای آن را بر عهده دارد. تمام این چهار عضو در یک قاب یا فریم بسیار کوچک نصب و پرس شده‌اند که به آن مجموعه گفته می‌شود.

بنابراین زمانی که از تعویض تاچ ال سی دی گوشی های موبایل صحبت می‌کنیم، منظور تعویض قطعه‌ای است که در مورد آن صحبت کردیم و عملا شامل چهار بخش یا عضو مختلف می‌شود. اما در سمت مقابل منظور از تعویض گلس ال سی دی فقط تعویض بخش چهار مجموعه تاچ و ال سی دی خواهد بود. یعنی در تعویض گلس ال سی دی فقط گلکسی که روی پرس شده و وظیفه محافظت از آن را بر عهده دارد تعویض خواهد شد. این روش سبب می‌شود تا هزینه تعمیر به شدت کاهش یابد و کاربر دیگر نیازی به صرف هزینه گزاف برای تهیه کردن یک مجموعه تاچ و ال سی دی اورجینال نداشته باشد. پس با تفاوت تعویض تاچ ال سی دی گوشی های موبایل و تعویض گلس ال سی دی به طور دقیق و کامل آشنا شدید.

تعویض گلس سامسونگ و آیفون چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به حساسیتی که پروسه تعویض گلس گوشی های موبایل دارد، طبیعتا زمان مورد نیاز برای انجام این کار هم خیلی کم نیست. دستگاه هایی که بدین منظور باید مورد استفاده قرار گیرند، دستگاه های پیشرفته‌ای هستند که با دقت عمل می‌کنند و با صرف زمان های مشخص جداسازی ، نصب گلس جدید و پروسه حباب گیری از گلس را تکمیل خواهند کرد.

بنابراین طبیعی است که برای تعویض گلس LCD گوشی خود باید کمی صبور باشید و اجازه دهید تا این مرحله با دقت توسط دستگاه های مناسب انجام شوند. در نظر داشته باشید که انجام اشتباه یکی از مراحل تعویض گلس آیفون یا گوشی های سامسونگ می‌تواند منجر به آسیب دیدن شده و ضررهای بیشتری را در پی داشته باشید.

چرا برخی تعمیرکاران مدعی هستند تعویض گلس ال سی دی روش تعمیر مناسبی نیست؟

این احتمال وجود دارد که برخی از تعمیرکاران موبایل مدعی شوند که تعویض گلس ال سی دی آیفون یا شما نتیجه خوبی را به همراه نخواهد داشت و بهتر است در شرایطی که می‌توانید با تعویض گلس ال سی دی مشکل را رفع کنید نسبت به تعویض کل مجموعه تاج و ال سی دی گوشی وارد عمل شوید، اما آیا واقعا اینطور است و ادعای این تعمیرکاران موبایل صحبت دارد؟ به هیچ وجه اینطور نیست و تعویض گلس ال سی دی آیفون و سامسونگ یک رویکرد کاملا عالی برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل محسوب می‌شود.

عموما تعمیرکارانی که شما را انجام این کار منع می‌کنند، به ابزارها و دستگاه های لازم برای تعویض گلس ال سی دی گوشی دسترسی ندارند و به همین دلیل بهانه هایی سر هم خواهند کرد که شما را ترغیب کنند به جای تعویض گلس نسبت به تعویض کل تاچ و ال سی دی وارد عمل شوید. پس به هیچ عنوان به اینگونه اظهارات تعمیرکاران موبایل سودجو توجه نکنید که مطمئن باشید که تعویض گلس گوشی حتی در خیلی از موارد نتیجه بهترین نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی خواهد داشت

انواع گلس محافظ گوشی کدام اند؟

یادگیری نحوه‌ی تعویض گلس محافظ گوشی به شکل صحیح باعث می‌شود از خرابی و حباب‌زدگی گلس جلوگیری شود. اما اینکه چه گلسی با چه کیفیتی خریداری کنیم نیز در کاهش خرابی و حباب‌زدگی اهمیت دارد. توصیه می‌شود گلس محافظ گوشی را از جایی خریداری کنید که کاملا معتبر باشد و قالب آن متناسب با مدل گوشی شما باشد.

 اما اگر موفق به خرید گلس با این ویژگی‌ها نشدید؛ بهتر است از محافظ‌های طلقی استفاده کنید و تعویض آن را به افراد خبره بسپارید. با توجه به اهمیت گلس محافظ گوشی توصیه می‌کنیم در اولین فرصت نسبت به تهیه یک محافظ صفحه نمایش برای گوشی یا تبلت خود اقدام کنید. گلس‌های محافظ گوشی در اندازه‌های مختلف و برای گوشی‌های مختلف عرضه می‌شوند. اما گاهی اوقات می‌توان با استفاده از ترفندهایی برخی از گلس‌ها را به شکلی برش داد که برای استفاده در سایر گوشی‌ها نیز قابل استفاده باشد. از جمله رایج‌ترین گلس‌های محافظ گوشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

گلسهای نرم: این نوع گلس‌ها دارای پوشش پلاستیکی نرمی هستند که از نمایشگر گوشی در مقابل خط و خش و خراشیدگی محافظت می‌کنند. اما این محافظ‌ها در برابر ضربه و فشار مقاومت کمی دارند؛ به همین دلیل استفاده از این نوع گلس برای گوشی‌ها زیاد پیشنهاد نمی‌شود.

گلسهای نیمه سخت: این نوع گلس‌ها منعطف،  سبک و نیمه رفلکس هستند و برای بازی با گوشی مناسب می‌باشند اما نمی‌توان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد.

گلس های خیلی سخت و محکم: این نوع گلس‌ها مانند لنز میکروسکوپ هستند که روی آنها لایه‌ای پلاستیکی قرار گرفته و جلوی آسیب جدی را در صورت بروز ضربه می‌گیرد و همچنین محافظ خوبی در برابر خراشیدگی‌ها و تماس اشیای تیز با صفحه نمایش است. اما عدم انعطاف کافی و مقاومت زیاد در برابر خمیدگی، نقطه ضعف این گلس‌ها است که می‌تواند امکان شکستگی را در صورت بروز حادثه افزایش دهد.

گلس های خیلی ضخیم: این نوع گلس‌ها دارای پوشش پلاستیکی ضخیمی از جنس هیدروکربنات هستند. همین ضخامت از صفحه نمایش در مقابل ضربات مستقیم و سنگین محافظت می‌کند. اما مقاومت این نوع گلس‌ها در برابر خراشیدگی کمتر است و اگر روی آنها خراش ایجاد شود ثابت در محل خود باقی نمی مانند. نقطه ضعف این گلس‌ها تأثیر آنها در تاچ پذیری است. به دلیل ضخامت زیاد، این نوع گلس‌ها بر کارکرد لمسی گوشی اندکی اثر منفی می‌گذارند.

زمان مورد نیاز جهت تعویض گلس آیفون و سامسونگ

همانگونه که شرح داده شد تعویض گلس انواع گوشی دارای حساسیت بالایی است. از همین رو طبیعتا تعویض گلس گوشی کاری زمان بر است. برای کاهش میزان خطا و حفظ کیفیت از دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای انجام اینکار استفاده می‌شود که دقت عمل را افزایش داده و با اختصاص زمان مشخص، جدا کردن گلس ال سی دی، نصب گلس جدید و حباب گیری را انجام می‌دهند.

اگر شما نیز قصد تعویض گلس ال سی دی گوشی خود را دارید می‌بایست اندکی صبر کنید تا فرآیند تعویض گلس به درستی طی شود. فراموش نکنید اگر تنها یک مرحله در این فرآیند با مشکل مواجه شود، ممکن است به صفحه لمسی و ال سی دی گوشی آسیب وارد شود و در ادامه ضررهای بیشتری نیز به دنبال داشته باشد

تعویض شیشه ال سی دی گوشی به چه شکل انجام می شود ؟

تعویض شیشه lcd گوشی در واقع فرآیندی ست که طی آن شیشه شکسته ال سی دی با دستگاه جدا شده و شیشه ی جدید روی دستگاه شما طی عملیاتی نصب میشود. شاید برخی تصور کنند تعویض کامل ال سی دی انتخاب مناسب ترو بی دردسرتری ست اما در قدم اول باید توجه کرد که در تعویض شیشه lcd، ال سی دی گوشی همان ال سی دی اصلی باقی میماند این بزرگترین مزیت ست که ال سی دی فابریک تلفن هوشمند شما تعویض نمیشود و کیفیت ، همان کیفیت فابریک باقی میماند.

در قدم بعدی بخش مالی قضیه ست ، هزینه تعویض شیشه ال سی دی موبایل عموما یک سوم یا حتی کمتر از قیمت خرید تاچ ال سی دی است، که باعث میشود انتخابی بسیار اقتصادی تر و به صرفه تر از خرید باشد.

دکمه بازگشت به بالا