بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

لبخندی هالیوودی: کامپوزیت دندان خرگوشی، راهی برای زیبایی

چه کسی نمی خواهد مجموعه ای از دندان های سفید و پر زرق و برق داشته باشد و بلخندی هالیوودی داشته باشد.تاکنون نام کامپوزیت دندان خرگوشی را شنیده اید؟ از این اصطلاح به استفاده از مواد کامپوزیت برای درمان یا ترمیم دندان‌های خرگوشی آسیب‌دیده یا شکسته اشاره دارد.

اکثر افراد به دلایلی مانند مدل دندان خرگوش، رنگ و شکل نامناسب دندان از لبخند خود راضی نیستند. امروزه از تکنیک های مختلف دندان مانند بلیچینگ یا سفید کردن دندان، کامپوزیت های دندان، لمینت دندان، ارتودنسی و سایر روش ها برای بهبود زیبایی لبخند اینگونه دندان ها می توان استفاده کرد. در این مقاله به لبخندی هالیوودی: کامپوزیت دندان خرگوشی، راهی برای زیبایی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

اصلاح دندان خرگوشی

دندان خرگوش شرایطی است که در ان مجموعه های بالایی و پایین دندان ها تراز نمی شوند. دندان های بالایی معمولا بیرون زده هستند. در موارد خفیف، دندان ها ممکن است چند میلی متر از لبه پایین جلو باشند. در موارد شدید، دندان ها ممکن است در لب پایین کشیده شوند. این وضعیت بر لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد. علاوه بر این، باعث مشکلات مختلف بهداشت دهان و دندان می شود.

خوشبختانه، راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع مشکل در دسترس هستند. ونیرها یا ونیرها یکی از راه حل های زیبایی برای دندانپزشکی هستند. این روکش های سرامیکی سفارشی روی دندان های شما قرار می گیرند. ونیرها نقص هایی را پوشش می دهند که ظاهر دندان های شما را خراب می کند.

ایا دندانپزشکان می توانند دندان خرگوش را خارج کنند؟

دندان خرگوش به دلایل مختلفی از جمله عادات مکیدن، سوزش زبان، مشکلات اندازه فک و غیره ایجاد می شود. حل مسئله اغلب به علت بستگی دارد. بله، روکش ها می توانند دندان های خرگوش را در موارد خاص ترمیم کنند. اما برای انجام این کار، دندان ها باید کمی اصلاح شوند. امروز همه می خواهند یک راه حل سریع برای تمام مشکلات خود پیدا کنند. ونیرها سریع تر و ارزان تر از سایر درمان های دندانپزشکی هستند. با این حال، توصیه می شود قبل از انتخاب روکش با یک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

اگر دندانپزشک شما لمینیت دندان را برای درمان دندان های خرگوش توصیه کند، ابتدا ساختار فک شما بررسی خواهد شد. این به دندانپزشک ایده ای در مورد چگونگی ادامه درمان می دهد.

همانطور که در بالا ذکر شد، روکش ها پوسته های نازک سفارشی هستند که شکل، اندازه و شبیه رنگ دندان های طبیعی شما هستند. دندانپزشک دندان های شما را شکل می دهد تا از روکش های سفارشی ساخته شده برای شما استفاده کند. هنگامی که دندانپزشک شما فک شما را معاینه می کند، دندان های شما را برش می دهد و تغییر شکل می دهد تا فضای روکش ایجاد شود.

در طول فرایند، سطح دندان ها تمیز و جلا داده می شود و به طور محکم به پوسته یا روکش متصل شود. هنگامی که لمینت دائمی دندان به درستی بر روی دندان های شما قرار می گیرد، یک پرتو لیزر برای تنظیم اتصال و سیمانی که ان را در جای خود نگه می دارد استفاده می شود. پس از اتمام، دندانپزشک الگوی نیش را ارزیابی می کند و در صورت لزوم تنظیمات جزئی را انجام می دهد.

مشکلات دندانی در صورت عدم درمان می تواند در اینده مشکلات بزرگی ایجاد کند. اگر روکش لمینت مشکل دندان خرگوش شما را حل نکند، دندانپزشک شما گزینه های دیگری مانند ارتودنسی را که در دسترس هستند توصیه می کند.

اهمیت ترمیم دندان خرگوش

اغلب بیمارانی که دارای دندان خرگوشی هستند نگران زیبایی لبخند خود هستند.

اکثر بیمارانی که به دنبال درمان دندان های خرگوش خود هستند، این کار را انجام می دهند زیرا نگران زیبایی لبخند خود هستند. خوشبختانه مشکل دندان خرگوش را می توان از طریق تعدادی از گزینه های درمانی حل کرد  و به یک لبخند هالیوودی تبدیل کرد. البته؛ اگر در درمان این مشکل عجله نکنید واگر درمان نشود، بیماران ممکن است در اینده با روش های پرهزینه تر و گسترده تر مواجه شوند.

 

ادامه مطلب :

استفاده از کامپوزیت دندان خرگوشی برای بهبود ظاهر دندان‌ها (drsaeedian.com)

دکمه بازگشت به بالا