بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی با خمیر دندان

آشنایی با نحوه از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان

درست است که چشم ها عضو مهمی از اجزای صورت به شمار می روند و میزان خرید لوازم آرایش چشم قابل توجه است، اما از نقش بینی در زیبایی صورت و صدالبته مزاحمت جوش سر سیاه بینی نیز نباید غافل شد. جوش های سر سیاه بینی را می توان به عنوان یکی از رایج ترین و البته آزار دهنده ترین مشکلات پوستی تلقی کرد.

این دسته از جوش ها عموما به عنوان دانه های سر سیاه هم شناخته می شوند. گستردگی این مشکل باعث شده است تا بسیاری به دنبال از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان باشند چراکه خمیر دندان به عنوان یکی از اصلی ترین ترکیبات برای از بین بردن این دسته از مشکلات شناخته می شود.

با این اوصاف مردم به خوبی نمی دانند چگونه از این ماده استفاده نمایند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و یا از جوش های سرسیاه بینی رنج می برید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید چرا که قصد داریم نحوه از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان را به شما آموزش دهیم.

جوش سرسیاه چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با نحوه از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان صحبت کنیم ، بهتر است ابتدا با ماهیت جوش های سرسیاه آشنا شوید. در واقع جوش های سرسیاه به عنوان کومدون هم شناخته می شوند. این دسته از جوش ها در اثر مسدود شدن مجاری غدد چربی ساز ایجاد می شوند .

این مسدود شدن باعث می شود تا چربی ها و البته عفونت های آن در فضای زیر پوست تجمع پیدا کرده و به صورت جوش دیده شوند. به همین جهت است که این دسته از جوش ها، تحت عنوان جوش زیر پوستی هم شناخته می شوند . البته باید بدانید که این جوش ها به صورت سر سفید و یا سرسیاه بروز پیدا می کنند که ما در این مقاله از چاپار آنلاین بر روی دانه های سرسیاه آن متمرکز می شویم .

موضوع مهمی که در رابطه با جوش های سرسیاه وجود دارد ، روند درمان سریع آن ها می باشد . این جوش ها در مقایسه با سایر مشکلات پوستی سریع تر درمان می شوند. البته این موضوع به شرطی است که از شیوه درمان صحیحی برای رفع آن ها استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که له کردن و یا فشار دادن آن ها یک شیوه صحیح برای درمان نیست. این کار تنها باعث می شود تا آثار آن بر روی پوست باقی بماند . لذا از آسیب رساندن به پوست خود خودداری نمایید .

چرا استفاده از خمیر دندان برای درمان جوش سرسیاه ؟

ممکن است از خود بپرسید چرا خمیر دندان را برای درمان جوش های سرسیاه انتخاب کرده ایم. در حقیقت خمیر دندان ها مزیت های منحصر به فردی دارند که می تواند موجب رفع جوش های سرسیاه بینی شود.

نخستین کارایی خمیر دندان ها کاهش PH پوست می باشد. این موضوع باعث می شود تا چربی های سطح پوست رفع شود . از طرفی دیگر بیشتر خمیر دندان ها دارای خاصیت آنتی باکتریال برای رفع باکتری های دندان هستند. این مواد می توانند به از بین بردن باکتری های موجود در منافذ چربی کمک نمایند.

مازاد بر آن خمیر دندان دارای طبعی خنک است . این به انقباض منفذ و تخلیه آن کمک می کند . مجموع این موارد سبب شده تا از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان یک راهکار عالی و بدون عارضه باشد.

نحوه از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان

برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان می توان از دو روش مختلف استفاده نمود. هر دوی این روش ها خاصیت و تاثیر گذاری خود را دارند. لذا نمی توان هیچ کدام را نسبت به دیگر ارجح دانست. اما در هر صورت تمام آن ها می توانند مفید و مناسب باشند. ما در ادامه هر دو روش را برای شما ذکر کرده ایم .

روش اول برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خمیردندان

مواد لازم :

 • مقداری خمیر دندان
 • مسواک
 • مقداری آب
 • یک ظرف کوچک

زمان لازم : 5 دقیقه

نحوه استفاده :

 • ابتدا پوست بینی را با استفاده از آب ولرم و صابون تمیز نمایید. این کار باعث می شود تا لکه چربی روی آن از بین برود. بعد از شستن، آن را به طور کامل با حوله خشک نمایید.
 • مقداری از خمیر دندان را درون یک ظرف قرار دهید.
 • با مسواک آن را خوب هم بزنید.
 • مقداری آب هم به آن اضافه کنید تا اندکی رقیق شود .
 • سپس به کمک مسواک آن را به بینی خود بمالید .
 • بگذارید 5 دقیقه بماند و بعد آن را با دستمال تمیز کنید. بعد از پاکسازی آن را به وسیله آب ولرم بشویید.
 • اگر توانستید بعد از کار مقداری مرطوب کننده نیز بر روی پوست بینی خود بمالید .
 • این روش باعث می شود تا جوش های روی بینی شما محو شود .

روش دوم برای درمان جوش های سیاه بینی با استفاده از خمیر دندان

مواد لازم :

 • یک قاشق چایخوری خمیر دندان
 • یک قاشق چایخوری نمک دریایی

زمان لازم : 5 دقیقه

دلیل اثر گذاری:

در مطالب قبلی دلیل اثرگذاری خمیر دندان را برای شما عزیزان شرح دادیم. اما جالب است بدانید که نمک دریایی هم می تواند تاثیرات آن را بیشتر کند. در حقیقت این ماده می تواند موجب لایه برداری سطح پوست شده و سلول های مرده را از بین ببرد. ترکیب این دو باعث می شود تا جوش های سر سیاه بینی از بین برود.

نحوه استفاده :

 • ابتدا دو ماده مذکور را به نسبت مساوی با همدیگر ترکیب نمایید.
 • ترکیب به دست آمده را به آرامی روی پوست بینی خود بمالید.
 • با این ماده بینی را به خوبی ماساژ دهید .
 • بعد از 5 دقیقه بینی خود را با آب ولرم بشویید.
 • سعی کنید بعد از استفاده یک مرطوب کننده را بر روی پوست بینی خود بمالید.
 • تکرار دو یا سه باره این کار میتواند موجب بهبود جوش های سر سیاه بینی شود.

هشدار

در نظر داشته باشید که روش های فوق ممکن است در برخی از پوست ها باعث ایجاد عارضه شود . به همین جهت قبل از استفاده ابتدا آن را بر روی پوست دست خود امتحان کنید. چنانچه عارضه ای مشاهده کردید ، آن را بر روی بینی خود استفاده کنید. بهتر است قبل از استفاده نیز با پزشک خود مشورت نمایید .

راهکار ساده تر برای از بین بردن جوش ها سرسیاه بینی

بدون شک جوش ها سرسیاه بینی تاثیرات منفی را بر روی زیبایی شما قرار داده اند. همین مورد شما را به اینجا کشانده است. اما ممکن است ساخت ماسک های فوق برای شما مقدور نباشد. از طرفی دیگر ممکن است این ماسک ها بازدهی مناسبی نداشته باشند. به همین جهت بیشتر افراد راهکار های تست شده را ترجیح می دهند. کیت 3 مرحله ای حذف جوش سر سیاه بینی و درمان منافذ باز درخت چای بریلی یکی از این راهکار های تست شده می باشد.

موثرترین روش های از بین بردن جوش سر سیاه بینی در خانه

تقریبا همه ما، فارغ از هر سن و جنسیتی برای یک بار هم که شده جوش های سرسیاه را روی بینی خود مشاهده کرده ایم که همواره برایمان ناخوشایند و آزار دهنده بوده است. همین مسئله باعث شده تا برای خلاصی از شر آن ها دست به هر روش درمانی بزنیم. حال اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال پیدا کردن بهترین راه برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی هستید، به هیچ عنوان مطالعه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که این بخش از مجله زیبایی چاپار انلاین راهکارهای موثری را برای از بین بردن جوش سر سیاه روی بینی معرفی می نماید.

راههای از بین بردن جوشهای سرسیاه بینی

روش های متنوعی برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی سریع وجود دارد که در ادامه 12 روش از بهترین و موثرترین آن ها معرفی می شوند. نکته ای که قبل از به کارگیری روش از بین بردن جوش سر سیاه بینی باید به یاد داشته باشید، این است که پیش از مصرف هر گونه ماسک روی پوست صورت، مقدار کمی از آن را روی پوست دست خود بمالید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

از بین بردن جوش های سرسیاه بینی با خمیر دندان

همانطور که می دانید یکی از علل اصلی ایجاد جوش های سرسیاه روی بینی، چربی پوست است. استفاده از خمیر دندان برای جوش سرسیاه بینی یکی از بهترین روش هاست. این محصول حاوی مقادیر زیادی کربنات کلسیم می باشد که وجود چنین موادی در خمیر دندان باعث می شود تا چربی های اضافی پوست از بین بروند و در نهایت جوش های سیاه نیز به طرز شگفت آوری درمان شوند. به همین علت درمان جوش سر سیاه بینی با خمیر دندان روشی موثر و سریع است. بهتر است بدانید که رفع جوش های سر سیاه بینی با خمیر دندان هیچ عوارض یرای پوست ندارد.

برای از بین بردن جوش های سرسیاه با خمیردندان تنها کافی است، مقداری خمیر دندان را با مسواک کمی هم بزنید تا حالت سفتی آن از بین برود. همچنین می توانید به کمک اضافه نمودن چند قطره آب به خمیر دندان، آن را از حالت سفتی و غلظت در آورید. قبل از آن که مسواک آغشته به خمیر دندان را روی بینی خود بکشید، لازم است تا پوست بینی خود را با آب شستشو دهید تا اگر لایه چربی یا آرایش روی آن وجود دارد، به طور کامل از بین برود. پس از شستشو، مسواک را به گونه ای روی بینی خود بکشید که تمامی نواحی که جوش سرسیاه دارند، به خوبی با خمیر دندان پوشانده شوند.

سپس اجازه دهید تا خمیر دندان به مدت 5  تا  10 دقیقه روی پوست باقی بماند و پس از آن با آب ولرم صورت خود را شستشو دهید. زمانی می توانید تاثیر این روش در از بین بردن جوش های سر سیاه بینی در خانه را مشاهده کنید که یک الی دو بار در هفته این روش درمانی را انجام دهید. به این روش پاکسازی بینی با خمیر دندان یا ماسک خمیر دندان برای جوش سر سیاه گفته می شود.

استفاده از شنبلیله برای رفع جوش های سرسیاه

از آن جایی که شنبلیله در ترکیبات خود سرشار از مقادیر بالایی سالیسیلیک اسید می باشد، می توان از آن برای از بین رفتن جوش سر سیاه روی بینی استفاده نمود. شنبلیله به واسطه سالیسیلیک اسیدی که دارد، وقتی روی پوست قرار می گیرد، به خوبی می تواند سطح چربی روی پوست را کاهش داده و به دنبال آن جوش های سرسیاه پوست را از بین ببرد.

برای استفاده از این خواص بی نظیر این گیاه باید مقداری برگ های تازه شنبلیله را خرد نمایید و با مقدار کمی آب مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را روی پوست بینی به ویژه آن نقاطی که جوش سرسیاه دارد، ماساژ دهید. سپس 10  دقیقه به این ماسک فرصت دهید تا روی پوست باقی بماند و خشک شود، پس از آن صورتتان را با آب بشوئید. انجام مکرر این روش درمانی به صورت روزانه کمک زیادی به از بین بردن جوش سر سیاه بینی می کند.

بهره گیری از خواص زردچوبه برای کمک به درمان جوش های سرسیاه

خواص شگفت آور زردچوبه باعث شده تا آن به عنوان یکی از بهترین روش های از بین بردن جوش سر سیاه بینی مطرح شود. کورکومین، ماده فعال موجود در زردچوبه می باشد که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و به رفع جوش های سرسیاه کمک می کند.

حال برای آن که بتوانید از خواص بی نظیر این ماده بهره ببرید و جوش های سرسیاه خود را درمان کنید، لازم است تا پودر زردچوبه را با دو قاشق غذاخوری عصاره نعناع مخلوط کنید و سپس روی آن بخش از پوست بینی خود که بیشترین جوش سرسیاه را دارد، قرار دهید. سپس به مدت چند دقیقه صبر کنید تا مواد روی پوست خشک شوند و پس از آن صورت خود را آب گرم شستشو دهید. استفاده مکرر از این ماسک باعث می شود تا در زمانی کوتاه، شاهد از بین رفتن جوش های سرسیاه بینی خود باشید.

    یکی از علل اصلی ایجاد جوش های سرسیاه روی بینی، چربی پوست است.

از بین بردن جوش سر سیاه بینی با جوش شیرین

یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی، استفاده از جوش شیرین می باشد؛ چرا که جوش شیرین می تواند ناخالصی های روی پوست را پاک کرده و منجر به برطرف شدن جوش های سرسیاه شود. برای آن که بتوانید جوش های سرسیاه خود را به کمک جوش شیرین از بین ببرید، ابتدا باید دو قاشق چایخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید.

سپس ترکیب به دست آمده را به آرامی روی آن قسمت از پوست بینی که جوش سرسیاه روی آن مشاهده می کنید، ماساژ دهید و چند دقیقه به آن فرصت دهید تا روی پوست باقی بماند. پس از گذشت چند دقیقه، پوست خود را آب گرم بشوئید. برای بیشتر شدن اثرگذاری روش مذکور در راستای از بین بردن جوش سر سیاه بینی یک یا نهایتا دو بار در هفته از آن استفاده کنید.

از بین بردن جوش سر سیاه بینی با خاک رس

خاک رس یکی از مواد معدنی غنی است که استفاده از آن برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی بسیار متداول است؛ چرا که خاک رس این قدرت را دارد تا به هنگام ترکیب با آب و قرار گرفتن روی پوست، چربی ها و سایر ناخالصی های پوست را رفع نماید. همچنین خاک رس به گردش خون نیز کمک می کند و همین مسئله باعث می شود تا پوست شما روشن، سالم و عاری از هر گونه لک و جوش گردد.

برای آن که بتوانید به وسیله خاک رس ماسکی برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی تهیه کنید، می توانید آن را با آب یا با سرکه سیب مخلوط کنید. پس از آن که خاک رس را با هر کدام از مواد معرفی شده، ترکیب کردید، باید آن را روی پوست بینی خود که درگیر جوش های سرسیاه شده است، قرار دهید. سپس به مدت 5  تا  10دقیقه فرصت دهید تا این ماسک روی پوست باقی بماند، به طوری که ماسک روی پوست به طور کامل خشک شود.

 پس از آن صورت خود را به خوبی با آب گرم شستشو دهید. اگر پوست خشکی داشته باشید، پس از استفاده از این ماسک ممکن است، احساس خشکی بیشتری داشته باشید و قدری اذیت شوید. به چنین افرادی توصیه می شود تا پس از شستشوی مواد از روی صورت خود، به وسیله کرم های مرطوب کننده پوست خود را ماساژ دهند.

استفاده از ماسک خانگی عسل

عسل دارای خواص ضد باکتری و ضدعفونی کننده می باشد و با تکیه بر همین خواص به خوبی می تواند هرگونه میکروب و ناخالصی را از روی پوست رفع کند. این ویژگی باعث می شود تا در از بین بردن جوش سر سیاه بینی نقش مهم و موثری ایفا نماید. عسل همچنین این قدرت را دارد تا منافذ پوست را هیدراته و جمع کند و به همین خاطر از آن برای برطرف کردن جوش های سرسیاه استفاده می شود.

برای آن که بتوانید از خواص بی نظیر عسل برای از بین بردن جوش سرسیاه بینی بهره ببرید، باید ابتدا عسل را به مقدار یک قاشق غذاخوری درون ظرفی بریزید و با حرارت گرم نمایید. حرارت باعث می شود، عسل شل شود. پس از اینکه عسل کمی نرم و شل شد، اجازه دهید تا خنک شود.

پس از آن، ماسک عسل را به آرامی روی پوست بینی خود که دارای جوش سرسیاه می باشد، پخش کنید. حال اجازه دهید، این ماسک به مدت 10  دقیقه روی پوستتان باقی بماند. پس از گذشت این مدت زمان، صورت خود را آب گرم شستشو دهید. اگر این روش را هر روز انجام دهید، در طول مدت زمان کوتاهی شاهد از بین رفتن جوش های سرسیاه خواهید بود.

استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ

یکی از رایج ترین روش ها برای از بین بردن جوش های سرسیاه پوست، استفاده از سفیده تخم مرغ می باشد. به جرئت می توان ماسک سفیده تخم مرغ را بهترین ماسک از بین بردن جوش سر سیاه بینی نامید؛ چرا که تخم مرغ خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و به خوبی می تواند با کنترل میزان چربی پوست، به از بین بردن جوشهای سر سیاه بینی و پاکسازی عمقی پوست کمک کند. موادی که برای تهیه این ماسک لازم است، شامل: یک عدد سفیده تخم مرغ، نصف قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل می باشد.

اکنون لازم است، تمامی مواد ذکر شده را به خوبی با هم مخلوط نمایید تا ترکیب کاملا یکدستی حاصل شود. حال پس از شستشوی کامل پوست صورت با آب ولرم و باز شدن منافذ پوست، وقت آن است تا ماسک را روی تمامی قسمت هایی از پوست بینی که جوش سرسیاه دارند، قرار دهید و با حرکات دایره ای روی پوست ماساژ دهید. زمان مورد نیاز این ماسک برای اثر گذاری روی پوست، تقریبا 15  الی 20  دقیقه می باشد. بنابراین اجازه دهید، این ماسک نهایتا 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب گرم صورت خود را بشوئید.

از بین بردن جوش سر سیاه بینی با وازلین

وازلین یک روغن خالص، طبیعی و عاری از عطر است که برای مشکلات پوستی موثر و پرکاربرد می باشد. استفاده از این ماده به هیچ عنوان باعث آلرژی و حساسیت های پوستی نمی شود. یکی از مهم ترین کاربردهای وازلین در کمک به از بین بردن جوش سرسیاه روی بینی است. در حقیقت این روغن طبیعی و خالص با فرمولاسیون غنی خود، این قدرت را دارد تا به راحتی جوش های سرسیاه را از بین ببرد و پوستی صاف، شفاف و زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای از بین بردن جوش های سر سیاه بینی با وازلین ، کافی است یک لایه از وازلین را روی پوست بینی خود، مخصوصا همان نقاطی که دارای جوش سرسیاه هستند، پخش کنید. سپس حوله ای بردارید و به کمک حرارت آن را گرم نمایید. اکنون حوله داغ را روی بینی خود قرار دهید. در پایان نیز وازلین را با استفاده از حوله یا با آب از روی صورت خود پاک کنید. لازم است، چندین بار این عمل را تکرار نمایید تا شاهد از بین رفتن تمام جوش های سرسیاه روی بینی خود باشید.

 استفاده از کرم برای دانه های سر سیاه بینی

اگر به دنبال از بین بردن دانه های سیاه روی بینی خود هستید، بدون شک استفاده از کرم های لایه بردار یا چسب های بینی برایتان بهترین انتخاب خواهد بود؛ چرا که هر دو این موارد در سریع ترین زمان ممکن، جوش های سرسیاه پوست را از بین می برند.

برای این کار ابتدا باید صورت خود را بخور دهید و زمانی که پوست بینی شما کاملا خشک است، چسب های مخصوص بینی یا کرم های لایه بردار را روی بینی خود بزنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از هرکدام از این موارد، نیاز به توجه به روش مصرف نوشته شده روی کاتالوگ هر محصول دارد. زمان باقی ماندن چسب مخصوص روی بینی هم به دستورالعمل خاص آن وابسته است. پس از گذشت زمان مورد نظر، آن را با دقت از روی پوست جدا کنید.

اکنون اگر به این چسب ها نگاهی بیندازید، شاهد سیاهی و چرک های جوش هایی هستید که روی بینی شما وجود داشته و توسط چسب به خوبی جذب شده است. به همین ترتیب جوش های سرسیاه به سرعت از بین می روند و دیگر نیازی به تخلیه جوش سرسیاه بینی نیست. در پایان نیز صورت خود را آب سرد بشویید تا منافذ پوستتان بسته شود. لازم به ذکر است که استفاده از کرم های لایه بردار یا چسب های بینی برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی برای یک بار در هفته کافی است و بیشتر از آن توصیه نمی شود.

ماسک لیمو و شکر برای درمان جوش سرسیاه

یکی دیگر از ماسک های خانگی که توانایی فوق العاده ای برای از بین بردن جوش سر سیاه بینی دارد، ماسک لیمو و شکر می باشد. مواد تشکیل دهنده این ماسک یعنی لیمو و شکر این ویژگی را دارند تا پوست صورت را به طور کامل پاک سازی نمایند و به همین خاطر کنار هم قرار گرفتن این دو ماده به از بین بردن جوش سر سیاه بینی کمک زیادی می کند. برای تهیه این ماسک جادویی باید یک نصفه لیمو را آب بگیرید و با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط نمایید.

مواد را باید آن قدر هم بزنید تا ترکیب حاصل به شکل خمیری در بیاید. سپس صورت خود را شسته و خشک کنید تا آمادگی پذیرش ماسک را داشته باشد. در مرحله بعد ماسک را روی پوست بینی خود و به صورت دورانی ماساژ دهید. سپس به مدت 10  دقیقه صبر کنید تا ماسک مذکور روی پوست باقی بمانند و پس از آن صورت خود را با آب سرد شستشو دهید. با انجام مداوم این کار قدم بزرگی در جهت از بین بردن جوش سر سیاه بینی برداشته اید. توجه کنید که باید این ماسک را شب ها مورد استفاده قرار دهید؛ چراکه اگر پس از استفاده از لیمو در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید، ممکن است پوست شما دچار لک شود.

دکمه بازگشت به بالا