بهترین های کسب و کارورزش و نشاط

مراحل تعیین اندازه استاندارد پا برای انتخاب کفش والیبال اورجینال

چگونه بهترین کفش والیبال را انتخاب کنیم؟

کفش‌ والیبال، مهم‌ترین ابزار برای یک والیبالیست است. البته هر ورزشی نیاز به کفش خاصی دارد. والیبال نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای جلوگیری از آسیب دیدگی و راحت و کارآمدتر شدن بازی، باید بهترین کفش را برای بازی والیبال انتخاب کنید. این سوالی چالشی است که احتمالا همه ی ورزشکاران با آن مواجه خواهند شد. با ما همراه باشید تا در ادامه به شما بگوییم که چه فاکتورهایی را به هنگام خرید کفش والیبال در نظر بگیرید و چرا خرید از فروشگاه ایران والیبال در این رابطه به شما کمک زیادی خواهد نمود.
والیبال ورزشی است که نیاز به سرعت و حضور فیزیکی دارد که قدرت و چابکی از ویژگی های ضروری آن است. کفش شما باید با مهارت های شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن نقش خاصی در زمین دارد: بلوک های دفاعی کم، پرش های بلند برای حمله از روی تور و غیره. بنابراین، شما به کفشی نیاز دارید که با سبک بازی خاص و ویژگی های بدنی شما مطابقت داشته باشد. کفش ها بخش اساسی از تجهیزات کسانی است که والیبال تمرین می کنند. کفش های والیبال سطح تماس با زمین هستند و بر عملکرد بازیکن تاثیر می گذارند.

هنگام خرید کفش والیبال به چه مواردی دقت کنیم؟

 1. به استحکام کتونی والیبال توجه کنید

این واقعیت وجود دارد که هر کفش ورزشی از جمله کفش والیبال اغلب در حین استفاده تحت تأثیر قرار می گیرد. سقوط، بلند کردن، فرود آمدن، فشار زیاد، هر حرکتی از یک طرف به سمت دیگر می تواند منجر به خرابی زودرس یک جفت کفش بی کیفیت شود.

این وحشتناک است که کفش های والیبال شما وسط بازی های مهم، از هم جدا شود. در بعضی از موارد حتی می تواند منجر به آسیب جدی شود. کیفیت موادی که در تولید کفش استفاده می شود بسیار مهم است. یک جفت کفش والیبال مرغوب یک سال کامل یا حتی بیشتر برای شما دوام می آورد. همچنین کف پا نباید تغییر شکل داده شود، زیرا تأثیر قابل توجهی بر وضعیت ورزشکار دارد. با وجود اینکه پوشیدن کفش‌ والیبال برای استفاده روزمره مرسوم است، اما به شما توصیه می‌کنیم روی یک جفت کتانی والیبال که منحصراً در روز بازی استفاده ‌شود، سرمایه‌گذاری کنید. با انتخاب یک جفت کتونی والیبال مناسب، سایش را تا حد امکان به حداقل برسانید. همچنین کفش هایی را انتخاب کنید که از روکش های مصنوعی و زیره های لاستیکی استفاده می کنند. این امر بر دوام کتونی والیبال تأثیر می گذارد.

زیره مورد استفاده در ساخت کفش والیبال، سنگ بنای عملکرد کفش شما است. وظیفه اصلی کفی ایجاد سطح مطلوب چسبندگی روی زمین است. شما می توانید دو نوع کفش والیبال را در فروشگاه ایران والیبال، پیدا کنید:

 • کفش والیبال با لاستیک طبیعی
 • کفش والیبال با لاستیک مصنوعی

کفی های مصنوعی ارزان تر از کفی های لاستیکی هستند، اما اصطکاک کمتری دارند. از این رو کفی های لاستیکی به دلیل ضریب چسبندگی چشمگیرشان بهترین گزینه هستند. همچنین روی کفی باید شیارهای باز باشد. بهتر است کفش ورزش والیبال با شیارهای بسته نخرید، زیرا آب می تواند در آنجا جمع شود، که متعاقباً می تواند نیروی اصطکاک ایجاد شده توسط زیره را به حداقل برساند.

قابلیت تنفس برای همه کفش های ورزشی ضروری است. کفش های غیر قابل تنفس می توانند روز شما را کاملا خراب کنند. پاها بوی بد می دهند و ممکن است تاول هایی بر روی پاهای شما ظاهر شوند. این مزاحمت ها نه تنها پاهای شما را اذیت می کند بلکه حال و هوا و هیجان بازی شما را کاهش می دهد. ورود هوای کافی، بدون نفوذ رطوبت برای پاها حیاتی است. همچنین باید به یاد داشته باشید که یک جفت جوراب مناسب می تواند تنفس را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. سایت ایران والیبال امکان خرید کفش والیبال اصل و استاندارد را برای شما فراهم کرده است.

هیچ چیز بهتر از پیدا کردن یک جفت کفش مناسب والیبال نیست، اما ممکن است این کار زیاد آسان نباشد. دلیل این امر را می توان تنوع زیاد کفش ورزشی والیبال در مارک ها، اندازه ها و مدل های مختلف دانست. اگر قصد دارید به صورت آنلاین خرید کفش والیبال را انجام دهید، مراقب باشید سایز آن را اشتباه نخرید. تمامی نکات و موارد مربوط به کتونی والیبال را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید کنید. در وب سایت ایران والیبال شاپ می توانید راهنمای خرید کتونی والیبال مناسب و بهترین مدل های توصیه شده را بیابید.

کفش مناسب والیبال چیست؟

5 قانون اساسی برای انتخاب مناسب ترین کفش مخصوص والیبال

وزن؟!، بله درست متوجه شدید! ابتدا یک ترازو بردارید و خود را وزن کنید .وزن شما یکی از پارامترهای مهم در انتخاب کفش مناسب شماست. هرچه ساختار و یا حجم یک کفش بیشتر باشد برای بازیکنان بسیار سنگینی که اغلب می پرند مناسب تر خواهد بود، کفشی که ساختار کمتری دارد برای بازیکنان سبک تری که نیاز به تحرک دارند و در معرض بارهای سنگین کمتری هستند مناسب خواهد بود.

نقش شما در زمین ورزش اساسی است، زیرا نقش‌هایی وجود دارد که تعداد پرش‌هایی بیشتر از بقیه دارند. برای مثال، یک لیبرو کفش والیبال سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتری را برای واکنش‌پذیری انتخاب می‌کند، در حالی که یک بازیکن قدرتی، با توجه به وزن نسبت به تعداد پرش‌ها، کفش مقاوم‌تری انتخاب می‌کند.

در مورد بازیکن دفاعی، ما یک کفش سبک را توصیه می کنیم، زیرا این بازیکن است که بیشترین پرش ها را در یک مسابقه انجام می دهد. در مورد ضربه زن در اینجا کمی به ویژگی های شما بستگی دارد. بیشتر یک مهاجم حمله هستید یا می خواهید سریع و متحرک باشید که در اینصورت بهتر است یک کفش والیبال سبک را هدف بگیرید.

کفش‌ها انواع مختلفی دارند و هر کفشی ویژگی‌های ذاتی خود را دارد که یکی از این ویژگی‌ها قابلیت بالشتک بودن آن است. بگذارید روی این نکته که بسیار مهم است بپردازیم: یک کفش نسبت به وزنی که باید تحمل کند، بالشتک است. مثلا برای ما انسان ها یک برگ نرم نیست در حالی که تشک نرم است و برای مورچه برگ نرم است در حالی که تشک اینگونه نیست. بنابراین همه چیز به وزن آن بستگی دارد، ترکیب زیره کفش والیبال را با دقت انتخاب کنید زیرا ممکن است نرم به نظر برسد، اما اگر برای وزن شما مناسب نباشد بلافاصله فرسوده می شود.

انواع مختلفی از زیره ها وجود دارد که عملکرد خود را با توجه به زمینی که در آن بازی می کنید تغییر می دهد. مثال: اگر عمدتاً روی پارکت بازی می کنید، کفش هایی با زیره پارا (لاستیک) را ترجیح می دهید. اکثر کفش های موجود در بازار دارای زیره لاستیکی ولکانیزه هستند که برای تمامی سطوح مناسب ​​است.

احساسی است که کفش بر روی پا به شما می دهد نیز مهم است. کفش‌هایی وجود دارند که جذاب‌تر و برخی دیگر کمتر، این ویژگی با ترکیب قسمت بالایی (بالا) و بالش در قسمت پاشنه بیان می‌شود. کفش های نسل جدید همگی به این دو ویژگی که برای انتخاب یک کفش خوب اساسی هستند توجه می کنند. در نهایت، آخرین ویژگی، عرض کف پا یا تناسب کفش است. همانطور که می دانید عرض مرد از زن بیشتر است.

هنگام خرید کفش والیبال ارزان، بلند یا کوتاه؟ کدام را انتخاب کنیم؟

تفاوت بین بالا یا پایین بودن کفش والیبال، در این است که کفش های بلند ساختاری بلندتر از کفش های پایین دارند و کفش ورزشی سبک تر، حجم کمتری نسبت به کفش های بلند دارند. کفش‌های والیبال باید چسبندگی عالی بازیکن به زمین و ثبات کامل را تضمین کنند، اما در عین حال باید بتوانند چابکی زیادی در حرکات، به‌ویژه در پرش‌ها و ارتفاعات ایجاد کنند، همچنین درجه بالایی از راحتی مناسب را تضمین کنند. کفش والیبال باید کاملاً جا بیفتد، زیرا تناسب صحیح کفش در تغییر جهت سریع اهمیت دارد. بنابراین هنگام خرید، مطمئن شوید که سایز کفش مناسب است. برخی از تولیدکنندگان سایز کفش را کمی کوچکتر می کنند.

قبل از خرید کتونی والیبال، چگونه پای خود را به درستی اندازه گیری کنیم؟

اندازه گیری صحیح پا مبنایی است برای اینکه کفش والیبال شما کاملا جا بیفتد. بنابراین کمی برای این کار وقت بگذارید و اندازه گیری را تا حد امکان دقیق انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید یک تکه کاغذ، یک خودکار، یک متر نواری و یک سطح صاف مانند دیوار یا چهارپایه است. اندازه گیری را می توان به تنهایی انجام داد. اما اگر شخص دیگری به شما کمک کند آن را علامت گذاری کنید، آسان تر است. مهم: به یاد داشته باشید که هر دو پا را اندازه بگیرید. اندازه های مختلف دو پا کاملا طبیعی است. برای تعیین سایز صحیح کفش ورزشی والیبال، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید.

مراحل تعیین اندازه استاندارد پا برای انتخاب کفش والیبال اورجینال

 • ورق کاغذ را روی یک سطح صاف قرار دهید، مطمئن شوید که لبه آن با سطح همسطح است. سطح صاف می تواند یک دیوار یا یک چهارپایه باشد.
 • حالا با هر دو پا روی کاغذ بایستید. پاشنه ها باید دیوار را لمس کنند. اندازه گیری باید در حالت ایستاده و نه نشسته انجام شود. بهتر است هنگام اندازه گیری جوراب های ورزشی خود را بپوشید.
 • حالا بلندترین نقطه پای خود را با ردیابی انگشتان پا، با قلم مشخص کنید. فرقی نمی کند انگشت بزرگ باشد یا انگشت دوم. از آنجایی که طول هر دو پا معمولاً یکسان نیست، قطعاً باید طول هر دو پا را اندازه بگیرید. برای تعیین سایز صحیح کفش، به طول پای بزرگتر خود نیاز دارید. قلم باید عمود بر کاغذ یا در زاویه 90 درجه نگه داشته شود.
 • بعد از اینکه طول پای خود را روی برگه مشخص کردید، اکنون می توانید با استفاده از یک متر نواری آن را تعیین کنید. برای انجام این کار، فاصله بین لبه ورق و طولانی ترین نقطه را با دقت میلی متری اندازه گیری کنید. اندازه گیری را برای هر دو پا انجام دهید. برای تعیین اندازه به مقدار پای بزرگتر نیاز دارید.
 • فرمول کلی: طول پا + فاصله 1 سانتی متر = طول کف پا

اگر اطلاعات سانتی‌متری خود را بین دو اندازه قرار می‌دهید، توصیه می‌کنیم به مقدار بزرگتر گرد کنید. در یک کفش والیبال استاندارد، شما باید فضای کمی در جلو داشته باشید.

تفاوت کفش والیبال اصل با کفش ورزشی معمولی چیست؟

 • کفش های والیبال از سیلیکون استفاده می کنند که باعث کاهش بار روی مچ پا، مفاصل زانو و ستون فقرات می شود.
 • زیره از موادی ساخته شده است که بهترین جهش و جذب ضربه را هنگام فرود فراهم می کند
 • سطح کفش والیبال از مواد سبک وزن و قابل تنفس تشکیل شده است
 • در صورت آسیب، مانند ضربه، کشش، پیچش و غیره. کفش های والیبال به راحتی به شکل اولیه خود باز می گردند.

انواع کفش والیبال اورجینال، طوری طراحی شده اند که زیره ای از لاستیک دارند. این امر چسبندگی عالی بر روی کف کفش والیبال را فراهم می کند و از سر خوردن کفش و فرد روی زمین جلوگیری می کند. همچنین به کاهش خطر آسیب و به خصوص آسیب مچ پا کمک می کند. هنگام بازی والیبال، بار روی پاهای ورزشکار به طور نابرابر توزیع می شود و سهم اصلی آن بر روی پا است. برای اینکه بازیکن لیز نخورد، چسبندگی کف پا با کف باید حداکثر باشد. برای انجام این کار، کف آن ضخیم می شود. بهترین متریال برای زیره، لاستیک کربنی است که تحت فشار مکانیکی شکل خود را به خوبی حفظ می کند و به سرعت به حالت اولیه خود باز می گردد. چنین موادی دارای خاصیت مقاومت در برابر سایش بالا است، این به این معنی است که کتانی والیبال بیش از یک فصل به شما خدمت می کند.

از دیگر متریال های خوب ساخت برای کفش والیبال، لاستیک پر نشده است. چنین کفش هایی دارای خاصیت چسبندگی خوب در هنگام بازی هستند، اما ایمنی آنها کمتر است. همچنین اغلب از لاستیک به عنوان ماده اصلی برای زیره استفاده می شود. لاستیک گزینه بسیار خوبی است، زیرا تمام مزایای کربن و لاستیک پر نشده را ترکیب می کند، چسبندگی بالا و راحتی خوبی دارد. این نوع کتونی والیبال، فقط برای بازی در سالن مناسب هستند. لطفاً توجه داشته باشید که برای بهبود راحتی و مقاومت هنگام پریدن، کفی در ناحیه پاشنه کفش، باید کمی ضخیم تر از پنجه باشد و برای اینکه پا بهتر در کفش ثابت شود، بهتر است پاشنه پا سفت باشد.

قبل از خرید کفش ورزشی والیبال، آن را امتحان کنید

قبل از اینکه با کفش والیبال جدیدتان به سالن بروید، حتماً باید این مدل را در خانه امتحان کنید. اگر فاصله بین انگشتانتان به اندازه یک انگشت شست باشد، کفش مناسب خواهد بود. لطفاً توجه داشته باشید که اندازه کفش برای مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد.

خرید کفش والیبال اصل از فروشگاه ایران والیبال

ما در فروشگاه ایران والیبال علاقه مندیم شما را در انتخاب بهترین کفش والیبال راهنمایی کنیم. همچنین در وب سایت ایران والیبال می توانید هر نوع کفش مخصوص والیبال از جمله کفش والیبال دخترانه، کفش والیبال پسرانه کفش والیبال مردانه، کفش والیبال زنانه استاندارد در برندهای متنوعی از جمله کفش والیبال اسکیس اصل، کفش والیبال نایک و سایر برندها مشاهده کنید قبل از خرید کفش والیبال اصل، علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کفش والیبال، به تمامی نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم دقت نمایید. در این رابطه می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های پشتیبانان ما استفاده کنید. ما خوشحال می شویم به شما در انتخاب بهترین کفش والیبال کمک کنیم. اگر به دنبال فروشگاه معتبری برای آگاهی از قیمت کفش والیبال و خرید کفش والیبال ارزان هستید روی ما حساب کنید.

کفش اورجینال والیبال چیست؟

کفش اورجینال والیبال باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • از آنجایی که در والیبال زیاد جهش دارید، کفش های شما باید از یک طرف نرم و از طرف دیگر تا حد امکان سبک باشند.
 • کفش های شما به هیچ وجه نباید خیلی بزرگ باشد تا در طول بازی چسبندگی خوبی داشته باشید
 • به طور منظم بررسی کنید که آیا کفش های شما هنوز به خوبی نرم هستند یا خیر. اگر اینگونه نیست، به کفش والیبال جدید نیاز دارید. به طور معمول، نرمی و حس بالش در کفش اورجینال والیبال حدود یک فصل طول می کشد.
 • اگر مچ پاهای حساسی دارید، به کفش هایی با تقویت جانبی نیاز دارید

کتونی والیبال دخترانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کتونی والیبال دخترانه خوب باید چندین خاصیت داشته باشد. از یک طرف، آنها نیاز به بالشتک خوب دارند، زیرا پرش زیادی در این ورزش وجود دارد. از طرفی مهم این است که کتونی والیبال دخترانه خیلی سنگین نباشد تا در هنگام پرش به راحتی به ارتفاع لازم برسید. هنگام حمله، هنگام دفاع، هنگام پاس دادن و به طور کلی هنگام همکاری تیمی، دائماً در حال پریدن هستید و روی پاهای خود فرود می آیید. برای محافظت از مفاصل و ستون فقرات، بالشتک بودن کفش بسیار مهم است. هرچه در طول بازی بیشتر بپرید اهمیت آن بیشتر می شود. تنها موقعیتی که در آن کاملا صدق نمی کند، لیبرو است که یک بازیکن دفاعی تخصصی است. بنابراین اگر در زمین سخت بازی می کنید، قطعا باید کفش والیبال دخترانه با بالشتک خوب تهیه کنید.

اگر توپ را با نوک انگشتان خود لمس کردید ولی از دسترس شما خارج شد، اتفاقی بسیار آزاردهنده خواهد بود. چرا که یک یا دو سانت تماس بیشتر انگشتان، می توانست توپ را به آن سوی تور بازگرداند. برای رسیدن به این سانتیمترهای ارزشمند، علاوه بر اینکه باید بیشتر تمرین کنید. یک جفت کفش والیبال دخترانه سبک تر نیز می تواند کمک بزرگی باشد. در طول بازی زمانی که باید با هر پرش چند سانت و یا حتی میلیمتر کمتر پرش کنید، به وضوح قابل توجه است. به همین دلیل است که برخی از کفش های والیبال از مواد سبک تری مانند مش، فوم یا جیر، ساخته می شوند.

کفش والیبال پسرانه مناسب چگونه است؟

برای انتخاب کفش والیبال پسرانه مناسب به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم دقت نمایید. اگر کفش های معمولی شما سایز 39 تا 43 است، برای بازی والیبال نیز نباید سایز بزرگتر انتخاب کنید. اگرچه پاهای شما می توانند در طول بازی کمی بزرگتر شوند، اما باید همیشه از پشتیبانی خوبی برخوردار باشند تا بتوانید پایدار و چابک عمل کنید. البته، کاملاً ممکن است که اندازه های مارک های مختلف متفاوت باشد – بنابراین ضروری است که قبل از خرید آنها را امتحان کنید. نمای نزدیک از کفش های والیبال در کف داخلی

هر چند وقت یکبار باید کتانی والیبال خود را عوض کنیم؟

بالشتک کتانی والیبال، به مرور زمان فرسوده می شود. در پایان یک فصل، احتمالاً تأثیر خود را بیشتر از دست خواهد داد. پس از آن حداکثر منطقی است که کفش والیبال خود را عوض کنید. اگر از آن دسته ورزشکاران فعال هستید که زیاد بازی می‌کنید، می‌توانید انواع کتانی والیبال مورد علاقه خود را از وب سایت ایران والیبال انتخاب نمایید.

والیبال یک ورزش جذاب است: توپ ها به سرعت بر روی تور پرواز می کنند، اقدامات دفاعی تماشایی هستند و بازیکنان به بالا می پرند. اساس این کار کفش والیبال خوب است که می تواند چنین بارهایی را تحمل کند، از پا محافظت کند و بدن را برای مدت طولانی سالم نگه دارد. کفش های ورزشی والیبال به دو دسته کفش تمرینی و کفش ورزشی تقسیم می شوند. کفش های تمرینی والیبال باید در ساختاری فوق العاده مقاوم و انعطاف پذیر تولید شوند. کفش‌های تمرینی را می‌توان در حین حرکات گرم کردن و آماده‌سازی نیز استفاده کرد. بنابراین انتظار می‌رود که با ورزش های مختلف، سازگار شوند.

هنگام خرید کفش والیبال دخترانه باید به چه نکاتی توجه کنم؟

اگر مچ پاهای حساسی دارید، حتما باید کفش والیبال دخترانه با تقویت جانبی انتخاب کنید. یک رگ به رگ شدن ساده می تواند به معنای پایان یک بازی و شاید حتی پایان فصل یک لیگ، باشد. برخی از کفش های والیبال، قطعه کوچکی دارند که در سطح قوس پا و در کف پا قرار داده شده است. این قطعه از کمانش کف پا، جلوگیری می کند و از پای شما در طول بازی، پشتیبانی می کند. کفش های والیبال بلند یا متوسط ​​را نیز می توان در بازار مشاهده کرد. اگر بند خوبی داشته باشد، چنین کفش هایی قطعاً از کناره مچ پای شما حمایت می کند. البته، هیچ کفشی نمی تواند به طور کامل از صدمات جلوگیری کند، اما یک جفت کفش والیبال خوب، احتمال خطر را کاهش می دهد.

در مورد وضعیت کف و لاستیک کفش مخصوص والیبال دخترانه چه نکاتی را باید بدانم؟

اگر والیبال داخل سالن انجام می دهید، باید کفش مخصوص والیبال دخترانه مناسب سالن، بپوشید و آن را تمیز نگه دارید. دلیل اینکه کفش والیبال داخل سالن با فضای باز و ساحلی متفاوتت است، بسیار روشن است. زمینی که بر روی آن بازی می کنید از مهم ترین نکات، هنگام خرید کفش والیبال است. به عنوان مثال سالن های ورزشی کف لیزی دارند. انتخاب کفش هایی که سر خوردن را به حداقل برساند و در عین حال از نرم بودن کفش و سرعت ورزشکار، کم نکند بسیار مهم است. لاستیک های مصنوعی به سرعت تغییر رنگ می دهند. کفش‌والیبال، مانند کفش‌هندبال، دارای کفی های مخصوصی هستند تا زمین سالن را به طور مداوم، تمیز نگه دارند. ترکیب این کفی ها همچنین چسبندگی بیشتری به زمین می دهد تا از لیز خوردن جلوگیری شود. آنها معمولاً از لاستیک ساخته می شوند، ماده ای که به اندازه کافی فرسوده نمی شود.

نکاتی برای انتخاب کفش والیبال زنانه مناسب

والیبال یک ورزش سریع است که روی قدرت و چابکی تمرکز دارد. کفش والیبال زنانه که می پوشید باید با توانایی شما مطابقت داشته باشد. هر بازیکن مهارت های متفاوتی را به ارمغان می آورد، از مهار دفاعی در تور گرفته تا پرش های بلند هنگام حمله. چه بازیکن میانی، چه مهاجم خارجی، چه لیبرو و چه پاسور، هر موقعیتی نیاز به کفش والیبالی دارد که با سبک بازی و نیازهای بدنی بازیکن، مطابقت داشته باشد. فروشگاه ایران والیبال طیف گسترده ای از کفش های والیبال را ارائه می دهد تا بتوانید کفش مناسب خود را پیدا کنید.

قیمت کفش والیبال به چه عواملی بستگی دارد؟

صرف نظر از موقعیت و تجربه بازی شما، ویژگی های خاصی که بر قیمت کفش والیبال همه کاره خوب تاثیرگذار است عبارتند از:

 • چسبندگی عالی چون زمین می تواند لغزنده باشد
 • بالشتک محافظ برای محافظت از پا در برابر ضربه کف سخت داخلی
 • ثبات جانبی، بنابراین تغییر سریع جهت شما را از تعادل خارج نمی کند
 • واکنش‌های سریع و دانش تاکتیکی باید توسط کفشی پشتیبانی شود که امکان تغییر جهت ناگهانی را فراهم می‌کند و همچنان در بیشترین کشش‌ها ثبات را ارائه می‌دهد. این ویژگی ها، برای متخصصان دفاعی، پاسورها و لیبروها بسیار مهم است.

یک کفش والیبال دفاعی عالی دارای ویژگی های زیر است

 • ثبات برای ثابت ماندن در سرویس‌ها، پاس‌ها و حفاری‌ها
 • زیره ای با چسبندگی زیاد برای تغییر جهت سریع
 • مشخصات کم برای ارتقاء سرعت و راحتی

یک جفت کفش والیبال عالی برای حمله دارای ویژگی های زیر است

 • بالشتک برتر برای کاهش تاثیر فرود هنگام پرش
 • مواد سبک وزن که بتوانید بالاتر و بیشتر بپرید
 • حفظ ثبات بیشتر
 • کمک بهینه برای حرکات سریع

قبل از خرید کفش والیبال مردانه دانستن چه نکاتی الزامی است؟

کفش والیبال مردانه از مهم ترین نیازهای آقایانی است که در سطح آماتور یا حرفه ای به والیبال علاقه دارند. کفشی که بتوانید در حین تمرین و برای مسابقات از آنها استفاده کنید. کفش های والیبال خوب، با ساختار انعطاف‌پذیر خود، ، به شما اجازه می‌دهند تا تمام حرکاتتان را آزادانه انجام دهید. کفش والیبال باکیفیت، به لطف کفی ضد لغزش خود، به شما کمک می کند تا با خیال راحت روی پارکت حرکت کنید. همچنین با طراحی مقاوم خود از بروز مشکلاتی مانند پارگی و ترکیدن در حین تمرین و مسابقات جلوگیری می کند. کفش های والیبال ارائه شده توسط سایت ایران والیبال، به شما این امکان را می دهد که حداکثر عملکرد را در مسابقات مختلف والیبال، نشان دهید و در عین حال از مشکلات سلامتی که ممکن است در رویدادهای ورزشی با آن مواجه شوید، با کارکردهای ویژه اضافه شده به کفش، با استفاده از آخرین فناوری ها، جلوگیری می کند.

قیمت کفش والیبال دخترانه به چه عواملی بستگی دارد؟

ویژگی های کفش والیبال دخترانه ممکن است با توجه به فعالیتی که از آن استفاده می کنید، متفاوت باشد. مدل های تولید شده برای والیبال داخل سالن با کفی لاستیکی یا سیلیکونی تولید می شوند و در نتیجه با جلوگیری از سر خوردن از سلامت شما محافظت می کنند. وظیفه اصلی کفش های والیبال ساحلی، محافظت از پاهای شما در برابر آسیب های ناشی از شن و ماسه را بر عهده دارد. کفش‌های والیبال که برای تمرین طراحی شده‌اند، به لطف طراحی داخلی متناسب با استانداردهای ارتوپدی خود، راحتی بهتری را در حین استفاده ایجاد می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که در انواع تمرینات مختلف مانند دویدن، پرش، کاردیو و تقویت، حداکثر عملکرد را داشته باشید. کفش والیبال دخترانه تمرینی، مسلما قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در کفش های والیبال وجود داشته باشد، نفوذپذیری هوا است. مدل‌های بدون هوا، شکل‌گیری تعریق را تسریع می‌کنند و ممکن است باعث شوند با مشکلات پوستی مختلف ناشی از عرق انباشته مواجه شوید. این نوع کفش ها گرچه قیمت پایین تری دارند اما به مراتب مشکلات بیشتری را برای شما ایجاد خواهند نمود. کفش والیبال شما اگر دارای سیستم تنفسی است و همیشه هوای تازه در اطراف پاهای شما گردش می کند، به شما کمک می کند تا از سلامت خود محافظت کنید. این نوع کفش ها به دلیل استانداردهای بیشتر، قیمت بیشتری نیز دارند.

قیمت کفش والیبال ارزان

قیمت کفش والیبال ممکن است با توجه به مدل محصولات، جنس تولید شده و مزایایی که به کاربر ارائه می دهد متفاوت باشد. در هنگام تعیین قیمت محصولات، فناوری به کار رفته در طراحی کفش نیز مورد توجه قرار می گیرد. به همین دلیل توصیه می شود در هنگام خرید کفش والیبال به اندازه قیمت ها به ویژگی های محصول و مزایایی که برای کاربر ارائه می دهد نیز توجه کنید. هنگام انتخاب محصول، حتماً باید ویژگی‌های آن مانند انعطاف‌پذیری، دوام، فنری بودن، پیچ‌شدن پا را بررسی کرده و مناسب‌ترین مدل را برای نیاز خود انتخاب کنید که به شما در افزایش عملکرد کمک می‌کند. در انتخاب کفش های والیبال می توانید به رنگ آن ها نیز توجه کنید.

شما می توانید با انتخاب مدل هایی در رنگ هایی که با لباس و تجهیزات والیبال شما مطابقت دارند، ظاهری چشمگیرتر به نمایش بگذارید. اگر کفش های تیره­رنگ را می­پسندید می توانید کفش های تیره و اگر از کفش های روشن استفاده می کنید، می توانید کفش های والیبال سفید را انتخاب کنید. اگر می خواهید با انواع کفش والیبال با کیفیت، آشنا شوید، می توانید نگاهی به انواع کفش های ارائه شده در ایران والیبال بیاندازید. به لطف مدل های بادوام و مفید ایران والیبال، می توانید هم عملکرد خود را به حداکثر برسانید و هم از سلامت خود محافظت کنید.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا