جامعه

نسبت به نوع اعلام رنگ کرونایی کوهسرخ معترضیم

تیتر اول/ خراسان رضوی شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ گفت: با وجود اینکه تعداد مراجعات حضوری به مراکز و بیمارستان های خاص کاهش چشمگیری داشته است، اما نمی دانم بر چه اساسی کوه سرخ قرمز اعلام شده و ما نیز اعلام کرده ایم. در این زمینه اعتراض کرد.»

عمیدس شمسایی در گفت وگو با تیتر اول، افزود: بر اساس آخرین آمار روزانه تنها 5 مراجعه کننده به کووید 19 داشتیم که این تعداد در بدترین حالت 36 تا 40 نفر و در هفته آخر فروردین از ساعت 27 بود. فقط یک مورد مثبت بود.

وی گفت: با وجود اینکه تعداد مراجعین و بیماران بسیار کاهش یافته است اما نمی دانم بر چه اساسی رنگ قرمز کوه قرمز اعلام می شود. در حال حاضر تعداد تست های PCR مثبت کمتر از 4 درصد است و این نشانه ای از وضعیت کوهستان سرخ نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ گفت: نیروهای شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ با جدیت تلاش می کنند. از سوی دیگر، آزمون رهگیری نیز افزایش یافته است و به ازای هر نفر هفت نفر ردیابی می شود. در مجموع آمار خوبی در این زمینه داریم.

وی فرمول اعلام رنگ شهرها را تا حدودی سختگیرانه دانست و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، اماکن و کلاس ها به 70 تا 75 درصد رسیده است، استفاده از ماسک در بین مردم کاهش یافته است. .

شمسایی در ادامه با اشاره به اینکه نظارت بر اماکن و فعالیت های مختلف نسبت به قبلی افزایش یافته و مکان های بیشتری در طول روز بازدید می شود، گفت: از هر فروشگاهی که در روز بازدید می شود از طریق سامانه مشکل بهداشتی که داشتند. تا زمان پیامکی برایشان ارسال می شود که در صورت عدم رسیدگی به موقع، اخطار داده می شود و در نهایت به دادگاه معرفی می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با بیان اینکه روزانه 15 تا 20 ویزیت انجام می شود، گفت: 20 درصد مراجعات در روز هشدار داده شده و از هر 50 مراجعه، یک مورد به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی از کمبود نیرو در شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ خبر داد و گفت: با وجود کمبود نیرو، نیروی موجود با تمام ظرفیت مشغول به کار است اما امیدواریم هر چه سریعتر نیروهای جدید جذب شوند.

شمسایی در ادامه به وضعیت واکسیناسیون در کوهسرخ اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون 52 هزار و 500 نوبت واکسن تزریق شده که 86 درصد نوبت اول، 78 درصد نوبت دوم و 54 درصد واکسن تزریقی بوده است. دوز سوم.”

وی گفت: کوهسرخ هم اکنون در رتبه سوم نوبت سوم واکسن در شهرستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سوم در استان برای زنان باردار است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با ابراز تأسف از اینکه 14 درصد از جمعیت هدف شهرستان هیچ دوزی از واکسن دریافت نکرده اند، افزود: 96 درصد زنان باردار نوبت اول، 93 درصد نوبت دوم و 55 درصد نوبت سوم را دریافت کرده اند. devu

وی گفت: در گروه سنی 18 تا 29 سال 90 درصد نوبت اول، 47/92 درصد نوبت دوم و 78 درصد نوبت سوم و در گروه سنی 5 تا 17 سال 66 درصد نوبت اول است. دوز اول، 48 درصد از دوز دوم و 35 درصد از دوز سوم.

شمسایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار در فاصله 26 تا 25 فروردین ماه هیچ فردی در بیمارستان بستری نشده است، عادی شدن وضعیت را تهدیدی جدی برای کرونا دانست و گفت: از ساکنان می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را از پوشیدن ماسک رعایت کنند. و در اجتماعات غیرضروری شرکت نکنید و همچنین تهویه مناسب را در اماکن عمومی نصب کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا