استان ها

مردم محوری در مساله زیارت، وجه تمایز دهه پایان صفر امسال است

ما همه خادم الرضایی 27 هستیم

معاون رئیس جمهور: توجه مردم به زیارت ویژگی بارز این دهه است

معاون رئیس جمهور گفت: وجه تمایز دهه پایانی صفر امسال نسبت به سال های گذشته مردم محوری زیارت و استقبال از زائران بود و امسال این موضوع گسترده شده است.

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از مشهد، سید صولت مرتضوی در بازدید از دو مرکز اسکان و خدمات زائران رضوی افزود: در حال حاضر موکب های زیادی در سطح شهر مشهد برای پذیرایی از زائران پیاده و سایر زائران از سراسر ایران و نشانه هایی از وجود و پیشرفت خادمان در حال برگزاری است. زائران کاملا مشخص هستند. این استقبال پدیده جدیدی است که می توان آن را به دیگران معرفی کرد.

وی با بیان اینکه زائران امروز در مشهد دغدغه ای جز زیارت ندارند، خاطرنشان کرد: اسکان زائران و تامین مایحتاج آنان و همچنین خدمات بهداشتی و ایاب و ذهاب توسط خیرین، هیئت های مذهبی و سایر گروه های انسانی انجام می شود.

معاون رئیس جمهور افزود: مشهدی ها مرکز کار پذیرایی از زائران را اشغال کرده اند و متولیان مساجد و مدارس و شهروندان اماکن مذهبی و آموزشی و منازل خود را برای زائران رضوی فراهم کرده اند.

مرتضوی با اشاره به استفاده از امکانات بسیاری از ادارات و نهادها برای خدمت رسانی به زائران گفت: شایسته مردم عزیز و بزرگوار مشهد، مسئولان استانی و البته جوانان مومن و انقلابی است که بستر خدمت رسانی را فراهم می کنند. زائران حضرت رضا (ع) مفتخرند، بارها شاهد بوده ایم که جوانان دهه 80 موکب برپا کرده و از زائران رضوی استقبال می کنند.

انتهای پیام/

آیا این پست مفید بود؟

بر اساس نتیجه 1 رای دادن به و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا