عمومی

مراسم عزاداری شهادت امام حسن مجتبی (ع) در ورامین برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مراسم عزاداری شهادت امام حسن مجتبی (ع) عصر پنجشنبه هفتم ماه صفر و در روزی که به روایتی مصادف با سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) است، در ورامین برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم علما، طلاب و مردم مؤمن ورامین با حضور معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، امام جمعه موقت ورامین، فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، فرمانده سپاه، رئیس حوزه علمیه امام صادق (ع)، رئیس ستاد اقامه نماز، رؤسای ادارات ارشاد، برق و جمعی از طلاب و خانواده شهدا حضور داشتند.

گفتنی است که مردم مؤمن ورامین در سوگ شهادت دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در مصلی صاحب الزمان (عج) این شهرستان به عزاداری پرداخته و اشک ماتم ریختند و بعد از آن به صورت دسته جمعی و با پای پیاده به سمت گلزار شهدای سید فتح الله حرکت کردند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران در این مراسم طی سخنانی با بیان اینکه کریم اهل بیت (ع) نماد اخلاق حسنه و صبر قهرمانانه بود اظهار داشت: امام حسن مجتبی (ع) در سخت‌ترین شرایط سیاسی در جهان اسلام با سیاست راهبردی چرخش قهرمانانه، فضا را برای جهاد حسینی و حفظ اسلام فراهم آورد.

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تهران عنوان کرد: امام حسن مجتبی (ع) الگوی حفظ اسلام در شرایط سخت و بحرانی و استقامت در برابر ظلم و ستم لشکر اموی است؛ امام حسن مجتبی (ع) نماد از خود گذشتگی است و همچنین او چند بار زندگی خود را با نیازمندان تقسیم کرد.

دکمه بازگشت به بالا