عمومی

مدیریت شهدا الگوی مسئولیت جهادی باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله مصطفی علما ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک آزاد سازی خرمشهر، اظهار کرد: برای دفاع از کیان ایران اسلامی به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانان بسیاری جان خود را فدا کرده اند لذا ما باید همواره قدردان از خود گذشتگی‌های آنان باشیم.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما با الگو گرفتن از بزرگان دین توانستند افتخارات بزرگی را برای کشور به وجود آورند که یک نمونه آن آزاد سازی خرمشهر بود.

خطیب جمعه کرمانشاه با دعوت از جوانان برای الگو گیری از مدیریت رزمندگان، تصریح کرد: جوانان عزیز ما باید بدانند در دوران دفاع مقدس شهدای عزیز ما چگونه توانستند افتخارات بزرگی را در عرصه جهانی خلق کنند، لذا از جوانان دعوت می‌کنم مدیریت جهادی رزمندگان دوران دفاع مقدس را با جدیت مرور کنند.

آیت الله علما به دیگر مناسبت‌های پیش رو همچون افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی، روز نسیم آنلاین، بزرگداشت احمد بن موسی (ع) و ولادت امام رضا علیه اسلام اشاره کرد و افزود: دهه کرامت فرصت خوبی است تا با جنبه‌های شخصیتی امام رضا علیه السلام بیشتر آشنا شویم و در زندگی خود از آن بهره ببریم.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی نیروی دریایی تصریح کرد: همه ما باید قدردان دلاورمردان نیروی دریایی باشیم که با تلاش خستگی ناپذیر شبانه روز و با اقتدار از مرزهای دریایی کشور محافظت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه همچنین به تشریح جایگاه ولایت فقیه در اسلام پرداخت و گفت: ولی فقیه که زمام دار دین است به خوبی می‌داند مصالح اسلام و مسلمین چه مسائلی است، زیرا ایشان کارشناس دین می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا