جامعه

محدودیت‌های نیم‌بند برای مدیریت آمارهای موشکی کرونا

شورش چهارم کرونا و قرمز و نارنجی اکنون هدایای تلخ سفر ، دوره ، عزاداری و عروسی است. محدودیت ها اعمال می شود ، اما …

به گزارش تیتر اول ، تاج چهارم چندین برابر سرعت امواج قبلی افزایش می یابد. اهمیت تصمیم مدیریت بحران اکنون کوتاه مدت است. سفرها و ویزیت های Novrus ضربه شدیدی به سیستم بهداشتی بدن وارد کرده و ماهها هدر دادن کادر پزشکی بوده است. تعطیلی شهرها و محدودیت های هوشمند کرونا برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بیماری از روز گذشته برقرار بوده است ، اما تاکنون کار در اولین روز اجرا بسیار مشهود و م effectiveثر نبوده است.

از شانزدهم فروردین و پس از جشنواره نووروکا ، روند صعودی در بیماری عروق کرونا ویروس قلب و البته این بار با شیب تندتر از سر گرفته شده است و امروز ، 9 روز پس از تعطیلات نوروز ، شاهد افزایش غیرقابل کنترل بیماری هستیم. ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از ما تاج هستیم. به گفته کارشناسان ، این موضوع از مارس پیش بینی شده است ، پس از آزادسازی سفرهای نوروزی به شهرهای زرد و آبی ، خرید شبانه عید ، دیدارهای خانوادگی ، عروسی ، مراسم عزاداری و … و امروز وضعیت بیماری در کشور هنوز ادامه دارد. در حال افزایش است. که ، به گفته کارشناسان ، احتمالاً ادامه خواهد یافت تا محدودیت های هوشمند جدید کرونا اثرات مثبت خود را نشان دهد.

به گفته دکتر علیرز رئیسی ، سخنگوی ستاد ملی کرونا ، در حال حاضر در اکثر استان ها شاهد کاهش سریع بیماری هستیم و حتی استانهایی که از موج قبلی کرونا بهبود یافته اند نیز به سمت موج جدیدی از بیماری در حال حرکت هستند. به رنگ زرد و فقط 11 شهر به رنگ آبی است.

تصمیم برای تعطیلی 10 روز کاری

بر این اساس ، در پی شیوع بیماری در کشور و به درخواست کارشناسان ، وزارت بهداشت و سایر مقامات برای بستن شهر ، سرانجام این موضوع با افزایش محدودیت ها و تعطیلی 10 روز کار بر اساس رنگ شهر تصویب شد. بر این اساس ، فقط گروه اول ممکن است به مدت دو هفته در شهرهای سرخ کار کنند ، گروه اول و دوم در گروه نارنجی و گروه اول ، دوم و سوم در گروه زرد.

تعداد شهرهای نارنجی از تعداد شهرهای قرمز کمتر است

شغل باز بستگی به وضعیت بیماری دارد

محدودیت های هوشمند کرونا از دیروز (11 آوریل) برقرار است و در همین رابطه ، محسن فرهادی ، مهندس مرکز بهداشت و محیط کار وزارت بهداشت ، اظهار داشت: براساس برنامه ریزی انجام شده کار محدود یا باز می شود. اجرای خودکار تنظیم شده است و چهار رنگ قرمز تاج ، نارنجی ، زرد و آبی را پوشش می دهد ، در حالی که تعداد شهرهای نارنجی به دلیل شدت بیماری اکنون از تعداد شهرهای قرمز کمتر است. اکنون اولین گروه شغلی مجاز به فعالیت در 257 شهر سرخ است و ما باید بدانیم که حدود 70 تا 80 درصد از جمعیت شاغل ما در گروه اول هستند و اگر کرونا شرایط کاری دارد و آیا آنها به نوعی به سمت شخصی و الکترونیکی حرکت می کنند خدمات. بر معیشت آنها تأثیر می گذارد.

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

به گفته فرهادی ، مطابقت با پروتکل های بهداشتی در حال حاضر 56 درصد گزارش شده است. البته تعداد اصنافی که پروتکل ها را رعایت کنند ، حتی قبول مشکل تأمین هزینه های زندگی نیستند. هنوز حدود 20٪ تعطیلات شغلی داریم.

رستوران ها همچنان از مشتری پذیرایی می کنند

وی می گوید: “گله ما از برخی مشاغل ناشی می شود ، مانند مراکز آشپزی که ممکن است در خارج از کشور فعال باشند ، اما بازرسی های ما در تهران نشان می دهد که برخی از این واحدها هنوز مشتری می پذیرند ؛ با این وجود ترافیک زیاد ، ازدحام و تهویه هوا برای بیماری کافی است. در حدود 80 تا 85 درصد از ما در کشور با تهویه مناسب مشکل داریم ، در حالی که برای بازدید از رستوران ها و غذا خوردن مجبور به ماسک زدن هستیم.

منتظر عواقب سفرهای نوروزی باشید

در همین زمان ، وضعیت بیماری حاد در کشور حاکم است ، در حالی که وزارت بهداشت اعلام می کند که تأثیر سفرهای نوروزی هنوز مشاهده نشده است. مشخص شود آمارهای فعلی نتیجه خرید عید است و از اواخر این هفته تأثیر سفر برای ما آشکار خواهد شد و به نظر می رسد حتی از نوامبر 2016 با شرایط بدتری روبرو هستیم.

شرایطی که ما هنوز تجربه نکرده ایم

وی گفت: “ما شرایط فعلی را تجربه نکرده ایم و قله چهارم کرونا با سه قله قبلی متفاوت خواهد بود.” آنچه ما از مقامات می خواهیم علاوه بر آماده سازی زیرساخت ها ، در نظر بگیرند ، آموزش ، مشاوره ، قانونگذاری و اجرای قانون است. وزارت بهداشت همچنین در جلسات ستاد ملی ضد کرونا رأی داد. موضع و رأی ما در مورد سفرهای نوروزی مشخص بود و ما اعلام کردیم که با هر سفری مخالف هستیم ، اما برخی با نظرات و رأی ما و سایر ملاحظات اقتصادی موافق هستند. آنها روحیه داشتند و … که منجر به سفر شد.

با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت در مورد شیوع گسترده در کشور و موضوع تعطیلی شهری توسط کارشناسان کرونا و ستاد مرکزی استان ، روز گذشته طرح محدودیت هوشمند کرونا معرفی شد ، اما دکتر علیرضا زالی گفت فرمانده عملیات دولت کرونا مقرها در کلانشهر تهران چندان راضی کننده نبودند و گزارشهای محلی نشان می دهد که تقریباً بخش عمده ای از فعالیتهای تجاری ، تجاری ، اجتماعی ، اقتصادی ، خدمات ملکی و خدماتی از طریق استراتژی “بلوک” انجام می شود. مطابقت ندارد.

هر 16 دقیقه کامیون از تاجگذاری می میرد

چیزی که می بینیم Lockdown نیست ، ما با کلمات بازی می کنیم

در دو روز گذشته (8 آوریل) هر 16 دقیقه ، یک تهرانی بر اثر تاجگذاری جان خود را از دست می دهد ، فرمانده عملیات مدیریت تاج گذاری در تهران معتقد است که تنها راه حل برای کنترل بیماری ، به ویژه در کلانشهری مانند تهران ، است و ترافیک شهر کاملاً متفاوت است. قفل واقعی است. او می گوید: “آنچه در شهر می بینیم Lockdown نیست و با کلمات بازی می کنیم.”

زالی گفت: “همانطور که هفته گذشته هشدار دادیم ، تنها راه ممکن برای غلبه بر بحران کنونی تهران ، با توجه به وسعت بیماری ، از طریق راه حل جلوگیری و حذف کامل است.” تاکنون ریتم شهر تغییری نکرده است. وی همچنین با اشاره به اینکه برخی به نظارت اعتقادی ندارند و بسیاری از نهادهای مسئول اعتقادی به این موضوع ندارند ، می گوید: گزارش هایی داریم که برخی از آژانس های ملی کنار کشیده و از پذیرش مصوبات کارکنان خودداری کرده اند. این امر کنترل اپیدمی را بسیار دشوار خواهد کرد. البته کسانی که در این زمینه مدارا می کنند جان خود را گرفته اند و باید پاسخ دهند.

افزایش بار بیماری در شهرها ، کاهش انطباق با پروتکل های بهداشتی ، ازدحام در حمل و نقل عمومی ، فعالیت های زیرزمینی و حذف کار گروه دوم و سوم در شهرهای قرمز و نارنجی و … نگرانی های جدی در مورد محدود کردن بیماری در روزهای آینده است. این است. در شرایطی که سلطه ویروس انگلیس بر کشور ، علی رغم سفرهای نوروزی و ویزیت ها ، توانایی وارد آوردن ضربه شدید به بدنه سیستم بهداشتی و چندین ماه کاهش چشمگیر تلاش های کادر پزشکی ، محدودیت های هوشمندانه شهر و کرون برای جلوگیری از آسیب مضر بیماری مناسب است. محدودیت هایی که البته تاکنون در اولین روز اجرا موثر شناخته نشده اند و با توجه به افزایش بیشتر بیماری عروق کرونا ویروس قلب ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ، اعمال این محدودیت ها باید در روزهای آینده مشاهده شود .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا