استان ها

قیام ژنرال از دل کویر

امیر قلعه نویی پس از انتقال های فراوان در تیم های باتجربه ، به صحرا رفت تا از جنوب ایران برای احیای مجدد قهرمانی و در اختیار گرفتن لیگ ، قیام کند.

به گزارش تیتر اول ، در لیگ برتر بیستم رقیب دیگری به نام گل گهر سیرجان وجود دارد. این تیم که فصل گذشته با وجود منابع مالی و زیرساخت های کافی با بحران به پایان رسید ، در سال دوم تحت هدایت امیر قلعه نوی قرار گرفت ، تعجب آور است که این تیم نیاز به افتتاح حساب ویژه ای دارد.

آبی های سیرجانی که از ثروتمندترین تیم های صنعتی است با افزودن امیر قلعه نویی به تیم خود شخصیت لازم را برای موفقیت کسب کرده و تاکنون از چهار بازی سه برد داشته اند.

آنها 3 برد و یکی از چهار بازی غیر آسان آخر را انجام داده اند که تنها 10 امتیاز در بالای جدول است. به ثمر رساندن 7 گل آنها را به تهاجمی ترین تیم لیگ تبدیل کرده است و آنها فقط 2 بار موفق به گلزنی شده اند و کاملاً شایسته جایگاه خود هستند.

* قلعه جدیدی از صحرا برخاست

پس از پیروزی های پی در پی امیر قلعه نویی در استقلال و سپاهان تا اوایل دهه 1990 ، قلعه نویی همیشه به عنوان قهرمانی دست نمی یافت ، اما موفقیت های قبلی عاملی در تمرین قلعه نویی یکی پس از دیگری در تیم های معروف فوتبال ایران بود. تیم هایی که شانس بالایی برای رقابت با استقلال و پرسپولیس دارند.

وی پس از کسب استقلال ، تراکتور ، ذوب آهن و سپاهان را تمرین داد و چندین بار به رده های دوم و سوم صعود کرد ، اما قلعه نویی به اندازه کافی کافی نبود. وی پس از اتمام زمان حضور در این تیم ها ، در فصل بیستم لیگ به صحرا رفت تا کار در فضایی متفاوت را تجربه کند.

گل گهر اگرچه تیم بدی نیست و ممکن است در سال های آینده به یکی از ثروتمندترین تیم های ایران تبدیل شود ، اما از نظر تاریخ و تجربه از پس رقبایی چون استقلال ، پرسپولیس ، سپاهان ، تراکتور ، فولاد و … بر نمی آید. در نتیجه ، گل گهر بهترین انتخاب برای شورش کلی در فوتبال ایران بود تا با گرد هم آوردن بازیکنان باتجربه اما بیش از حد بازی در تیم های فوق الذکر ، برای یک لیگ غافلگیرانه آماده شود.

از طرف دیگر فضای متفاوت سیرجان در مقایسه با شهرهایی مانند تهران ، تبریز و اصفهان انتظارات او را پایین می آورد و می تواند در جو آرام تری به موفقیت این تیم بپردازد و نفوذ لازم را برای حضور گلو گهر در تیمی با همان اندازه ایجاد کند. و تخته سنگ خاص خود را دارد.

* شوالیه های قلعه نویی برای قهرمانی در لیگ

گل گوهارا بازیکنان شناخته شده ای در تیم دارد. بازیکنانی که در طول حرفه خود در تیم های بزرگ بازی کرده اند. علیرضا حقیقی نامزد خوبی برای پوشیدن پیراهن تصادفی درون دروازه است. گادوین منشا ، یکی از مهاجمین با کیفیت عالی خارجی در خط حمله ، در کنار یونس شاكری برجسته است.

خط میانی بازیکنانی مانند پیمان رنجبری ، علی اصغر آشوری ، بهنام برازی و … را نشان می دهد و در خط دفاعی بازیکنان مشهوری مانند میلاد زکی پور ، آرمین سوهابریان ، علیرضا ابراهیمی و احمد زنده روح حضور دارند. بازیکنانی که در این جنگ وضعیت New Castle Knights را دارند.

همه این بازیکنان سابقه طولانی در فوتبال ایران دارند و در زمین های بین المللی از جمله لیگ قهرمانان آسیا تجربه کسب کرده اند. با این ترکیب ، قلعه نویی انتظار می رود در این فصل غافلگیر شود و احتمالاً در هفته های آینده با تمرکز و تنوع تاکتیکی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و حتی هدف بلند پروازانه قهرمانی در لیگ تعیین شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا