عمومی

فولاد خوزستان ۰ – ۲ پرسپولیس؛ کسب ۳ امتیاز شیرین در هوای گرم اهواز

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال با برتری پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان به پایان رسید.

فولاد خوزستان ۰ - ۲ پرسپولیس؛ کسب ۳ امتیاز شیرین در هوای گرم اهوازبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صداوسیما، تیم‌های فولاد خوزستان و پرسپولیس در آخرین مسابقه هفته چهارم لیگ برتر از ساعت ۲۱:۳۰ امشب (چهارشنبه ۸ شهریور) در ورزشگاه شهدای فولاد به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر صفر شاگردان گل‌محمدی به پایان رسید.

 

گل‌های پرسپولیس را مرتضی پورعلی‌گنجی (۶۶) و یاسین سلمانی (۳+۹۰) زدند تا پرسپولیس ۱۰ امتیازی شود و به رده دوم جدول صعود کند. فولاد هم چهارمین باخت متوالی خود را در فصل جاری تجربه کرد تا همچنان این تیم روی نوار ناکامی قدم بردارد.

 

ترکیب فولاد: کریستوفر کنت، جفرسون باهایا، ایوب والی (۳۸ – سینا شاه عباسی)، موسی کولیبالی، علی شجاعی، مجتبی نجاریان، محمد آبشک (۸۶-سعید واسعی)، محمد علی‌نژاد، کاندیدو، سینا مریدی (۷۰-محمدرضا غبیشاوی) و گادوین منشا (۷۰-محمد عباس زاده).

 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، مرتضی پورعلی‌گنجی، علی نعمتی (۶۰- شهاب زاهدی)، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری، میلاد سرلک، مهدی ترابی (۸۸-گئورگی گولسیانی)، سعید صادقی (۸۸-سینا اسدبیگی)، مسعود ریگی و محمد عمری (۸۴- یاسین سلمانی).

 

داور: حسن اکرمی

 

لحظات حساس بازی:

 

دقیقه ۱۳: شوت محمد عمری از پشت محوطه جریمه را کریستوفر کنت برگشت داد و در ادامه مدافعان فولاد توپ را به کرنر فرستادند.

 

دقیقه ۱۵: ضربه وحید امیری با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۲۴: شوت زیبای مسعود ریگی از پشت محوطه جریمه را کنت با یک عکس‌العمل خوب با یک دست راهی کرنر کرد.

 

دقیقه ۴۴: همکاری بازیکنان پرسپولیس توپ را داخل محوطه جریمه به مهدی ترابی رساند که شوت این بازیکن به بازیکنان فولاد برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت.

 

دقیقه ۵+۴۵: ضدحمله خطرناک فولادی‌ها می‌رفت تا دروازه پرسپولیس را با خطری جدی مواجه کند، اما شوت پشت محوطه علی‌نژاد به شکلی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند عبور کرد و به اوت رفت.

 

دقیقه ۵۰: مرتضی پورعلی‌گنجی به دلیل خطا روی بازیکن فولاد اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد. در این صحنه سینا مریدی از فولاد هم کارت زرد گرفت.

 

دقیقه ۵۶: موقعیت بسیار خطرناک پرسپولیس این‌بار هم راه به جایی نبرد و توپی که در شلوغی محوطه جریمه به اسماعیلی‌فر رسیده بود را کنت با یک واکنش خوب برگشت داد.

 

دقیقه ۶۲: ضربه سر شهاب زاهدی هم از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۶۶: مرتضی پور‌علی‌گنجی سرانجام قفل دروازه فولاد را با یک ضربه سر شیرجه‌ای باز کرد. در این صحنه مسعود ریگی توپ را به سمت دروازه ارسال کرد و پورعلی‌گنجی هم دروازه فولاد را گشود.

 

دقیقه ۸۸: محمدحسین کنعانی‌زادگان هم با کارت زرد داور جریمه شد.

 

دقیقه ۲+۹۰: نفوذ خطرناک سلمانی و پاس در عرض خوب این بازیکن را شهاب زاهدی از دست داد و نتوانست ضربه نهایی را به توپ وارد کند.

 

دقیقه ۴+۹۰: بار دیگر نفوذ بازیکنان پرسپولیس و پاس کات‌بک شهاب زاهدی توپ را به یاسین سلمانی رساند که این بازیکن تازه وارد موفق شد گل دوم را وارد دروازه کنت کند.

دکمه بازگشت به بالا