استان ها

غضنفرآبادی: «خواسته‌های مردم» مبنای فراخوانی وزرا به مجلس است

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی شورای اسلامی با بیان اینکه «احضار وزرای دولت به مجلس قطعاً براساس خواست مردم است»، گفت: نمایندگان مجلس با دعوت از وزرا به خواسته های مردم پاسخ مناسب می دهند. مجلس، سؤالات و مسائلی که در حوزه انتخابیه آنها وجود دارد، در جلسات کمیسیون های تخصصی و همچنین در جلسات نظارت صحن مجلس مطرح می کنند.

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت وگو با تیتر اول، با تاکید بر اینکه در ارزیابی عملکرد وزرای کابینه باید عملکرد کلی آنها مورد ارزیابی قرار گیرد، اظهار کرد: در ارزیابی عملکرد وزرا باید به روند و اقدامات هر وزارتخانه توجه شود. و بررسی شد.بنیان تصمیم گرفت.

وی افزود: اگر در این نوع ارزیابی عملکرد وزارتخانه ها در چارچوب مناسب و قابل قبول و بر اساس شعارهایی بود که وزرا در رای اعتماد نمایندگان مطرح کردند و همچنین اگر حرکت وزرا باشد. مطابق با سیاست دولت ارزیابی شود، سپس حضور آنها ادامه خواهد داشت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه «احضار وزرای دولت به مجلس قطعاً براساس خواست مردم است»، خاطرنشان کرد: جلسات سه شنبه مجلس برای پاسخگویی وزرا به سؤالات نمایندگان است که به آن روز نظارت مجلس گفته می شود. نمایندگان مجلس به منظور پاسخگویی به مطالبات مردم، با دعوت از وزرا به مجلس، در جلسات کمیسیون های تخصصی و همچنین در جلسات نظارتی تالار صیما، موضوعات و موضوعات روز حوزه انتخابیه خود را مطرح می کنند.

گازانفرآبادی در خاتمه با انتقاد از برخی موارد مطرح شده در نطق نمایندگان گفت: گاهی در صحبت های نمایندگان مطالبی مطرح می شود که باید در جلسات تخصصی با حضور وزرا مطرح شود. من با گفتن این مطالب در حین سخنرانی موافق نیستم و معتقدم نمایندگان در جلسات تخصصی به جای اینکه زیاد در مورد مسائل صحبت کنند و از دیگران بشنوند می توانند با آرامش صحبت کنند و به دور از تبلیغات مطالبات حوزه خود را مطرح کنند. اتاق چنین وزرایی فرصت می یابند تا پاسخ های لازم را بدهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا