اقتصادی

سفرهای جاده‌ای مردم به اوج رسید

در تعطیلات گذشته سفرهای جاده ای مردم افزایش چشمگیری داشت و در این میان استان های شمالی مثل همیشه مقصد اصلی مسافران بود.

به گزارش تیتر اول، بر اساس اطلاعات سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند مرکز مدیریت راه‌های کشور، در تعطیلات (از ۲۴ تا ۲۸ تیرماه) به‌طور میانگین یک میلیون و ۷۳۱ هزار و ۱۷۲ دستگاه خودرو با توجه به وضعیت ترافیکی تردد کردند. محورهای مختلف حمل و نقل از چهارشنبه شروع شده و روند صعودی داشته است. این حجم تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 51 درصد و نسبت به مدت مشابه سال 2019 و 2018 40 درصد و 3 درصد افزایش داشته است.

سفرهای انسانی به اوج خود رسید

همچنین بر اساس اطلاعات ثبت شده در دوربین پلاک خوان ها، طی روزهای گذشته (24 تا 28 تیرماه) تقریباً 7 میلیون و 672 هزار پلاک از مناطق مختلف در جاده های برون شهری مشاهده شد که از این تعداد 7 میلیون و 290 هزار شماره کشف شد. مربوط به وسایل نقلیه شخصی مردم بود. آمارها نشان می دهد حدود دو میلیون دستگاه خودرو متعلق به استان های تهران و البرز است و پس از آن استان های مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب با بیشترین تعداد پلاک مشاهده شده در جاده های کشور قرار دارند.

سفرهای انسانی به اوج خود رسید

نقشه تخلیه و انباشت خودرو از 24 تا 28 تیرماه نشان می دهد که تهران و آلبورکا در صدر استان هایی هستند که بیشترین خروج یا به اصطلاح تخلیه خودرو را داشته اند. به گونه ای که 238 هزار وسیله نقلیه بیشتر از ورود به این دو استان تهران و البرز را ترک کردند. استان مازندران نیز بیشترین تراکم خودرو را داشته و پس از آن گیلان، اراک و زنجان در رده های بعدی قرار دارند، به این معنا که اکثر مقاصد سفر مردم در تعطیلات گذشته در این مناطق بوده است.

سفرهای انسانی به اوج خود رسید

تردد وسایل نقلیه مختلف (کل خودروهای ورودی و خروجی) در این روزها به حدی است که بیشترین افزایش در استان های گیلان، مازندران، اردبیل، قم و قزوین با تردد 74، 72، 58، 57 و 49 تردد است. درصد به ترتیب. نسبت به مدت مشابه سال قبل که داشتند.

بیشترین افزایش تردد وسایل نقلیه طی 24 ساعت گذشته (شنبه 27 تیرماه) در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه و قزوین – رشت در مسیر شمال به جنوب، 91، 65، 73 و 76 درصد بوده است. به ترتیب در مقایسه با میانگین سالانه. تجربه شده در گذشته البته عجیب است که جاده فیروزکوه تنها محوری است که در آن افزایش ترافیک در مسیر (به سمت شمال) بیشتر از مسیر برگشت بوده است، زیرا دیروز و امروز مردم عمدتاً به شهرهای خود باز می گشتند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا