اقتصادی

ساماندهی صنعت خودرو نخستین اولویت کمیسیون صنایع مجلس

تیتر اول / مرکزی یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی صنعت خودرو مهمترین اولویت این کمیسیون است که فرصت های زیادی دارد.

علی اکبر کریمی امروز چهارشنبه اول دسامبر در جریان بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مرکز صنایع غذایی صنعتی مامونیه در مرکز شهرستان زرندیه با اشاره به اولویت های کمیسیون صنایع مجلس افزود: پارلمان ، و جزئیات این طرح اکنون در کمیته صنعت پارلمان در حال بررسی است.

وی تقویت برنامه ها برای تولید پررونق با تکیه بر شرکت های دانش بنیان و ظرفیت علمی موجود در این شرکت ها را از دیگر اولویت های کمیته صنعت مجلس دانست و گفت: این اولویت ها باید در کمیته صنعت گنجانده شود و تخصص با تایید بررسی شود. قوانین لازم قطعاً بر توسعه صنعت و اقتصاد تأثیر خواهد گذاشت.

نماینده مردم آراچ ، کمیدین و هوندابا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دو روزه اعضای کمیسیون صنعت و معدن به استان مرکزی اظهار داشت: بازدید و بازدید از واحدهای صنعت و تولید با هدف کشف معادن انجام می شود. مشکلات خود را حل کنید تا به رونق و جهش تولید برسید.

به گزارش تیتر اول ، نماینده ساووی و زرندیه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ظرفیت های بزرگ صنعتی و معدنی شهرهای ساوه و زرندیه اظهار داشت: ساوهام و زرندیه به دلیل نزدیک بودن به پایتخت از فرصت های ویژه سرمایه گذاری برخوردار هستند. ما در حال توسعه شرکت ها هستیم و سرمایه گذاری داخلی و خارجی آنها را افزایش می دهیم تا با کمبود نیروی کار روبرو شویم.

حجت الاسلام محمد سبزی با اشاره به مشکلات و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی اظهار داشت: تأمین مواد اولیه ، مشکلات صادراتی و دسترسی به بانکداری سه خواسته جدی این دو صنعت شهری است که برخی از شرکت های منطقه به دلیل کمبود تجهیزات قادر به فعالیت نیستند. .

گفتنی است ، رئیس و اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه اول و فردا پنجشنبه دوم بهمن ماه در استان مرکزی حضور دارند.

هیئت مدیره و اعضای کمیسیون کشاورزی ، صنعت و معدن به همراه جمعی از سران استانی و شهرستانی ، توسط علی اکبر کریمی ، نماینده مردم آراکا ، کمیدجان و هوندابا و حجت الاسلام علیرضا سلیمی ، نماینده محلات و دلیجان دعوت شدند.

سفر دو روزه اعضای کمیته صنعت مجلس به استان مرکزی در قالب دو گروه از شهرستانهای زرندیه و ساوه و همچنین از محلات و دلیجان پس از بازدید از برخی از شهرهای استان اراک در روز اول و روز دوم به پایان می رسد.

بررسی توان صنعتی و معدنی استان مرکزی و بررسی استراتژی های توسعه و همچنین بررسی مشکلات و موانع موجود در بخشها و معادن استان مرکزی به عنوان یک صنعت ملی ، از اهداف اصلی سفر کمیساریا است.

بازدید از شرکت صنایع غذایی طبیعت در شهرک صنعتی مامونیه در مرکز شهر زرندیه و کارخانه نورد و لوله نورد صفا در ساوه و همچنین واحد صنعتی الیاف ساویس دلیجان و شرکت فناوری سنگ آذرنوش در محلات ، از اولین برنامه های سفر کمیسیون صنایع به استان مرکزی است.

اعضای کمیسیون صنعت مجلس ، با حضور استاندار مرکزی ، قرار است در روز دوم سفر خود به استان مرکزی ، از برخی واحدهای صنعتی و تولیدی در آراکا ، فراهان و خمیانا دیدن کنند.

بزرگترین شهر صنعتی کشور در ساوه واقع شده است و بیش از 700 واحد صنعتی بزرگ و کوچک در ساوه و زرندیه این دو شهر را به استان مرکزی و یک مرکز صنعتی ملی تبدیل کرده است که سهم قابل توجهی در تولید کالاهای مختلف دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا