جامعه

ترافیک پرحجم در ۳ محور مواصلاتی/ بارش برف و باران در جاده‌های ۷ استان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فرایا از بارش برف و باران در جاده های هفت استان کشور خبر داد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با تیتر اول. وی در خصوص وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راه در سراسر کشور، تردد در محور قزوین – کرج – تهران حدفاصل امامزاده طاهر به مهرشهر و حدفاصل محمدشهر – فردیس انجام می شود. پل نیمه سنگین است. همچنین وضعیت مشابهی در محور تهران – کرج – قزوین حدفاصل گرمدر و پل کلک و محدوده مهرشهر و در محور تهران – شهریار گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی حاکی از بارش باران در برخی مناطق استان های ایلام و کرمانشاه است. همچنین در برخی مناطق اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و همدان بارش برف گزارش شده است. در شرایط زمستانی رانندگان وسایل زمستانی به ویژه زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند. پرکردن چراغ جلوی خودرو در ابتدای سفر و داشتن غذای کافی و لباس گرم از دیگر مواردی است که برای سفر در فصل زمستان توصیه می شود.

شیرانی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در 10 استان کشور گفت: از امروز تا شنبه در استان های ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلوی و بویراحمد بارش برف و باران امکان پذیر است. بوشهر، فارس، اصفهان، همدان. و کرمانشاه، بنابراین رانندگان باید با احتیاط بیشتری رانندگی کنند و ضمن پرهیز از سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز، فاصله مناسبی را با خودروی جلویی نیز رعایت کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فرایا درباره محورهای دارای ممنوعیت یا محدودیت تردد نیز گفت: محور قدیم خرم آباد – پلدختر تا اطلاع ثانوی مسدود است و تردد در مسیر جایگزین خرم آباد – پل انجام می شود. محور زال و محور خرم آباد – کوهدشت – ریگان – ایرانشهر، هشتگرد – طالقان جدید، گنجنامه – تویسرکان، لاسم – ارجمند، وزک – بلده، سروآباد – پاوه و سیسخت – پادنا نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

ادامه مطلب

نکات مهمی که رانندگان در فصل زمستان باید رعایت کنند

این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از سفر با این شماره تماس گرفته و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها و همچنین محورهای مسدود و محدودیت های ترافیکی مناسب ترین زمان و مسیر را برای سفر انتخاب کنند. انجام دادن

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا