جامعه

اعلام جزئیات خدمات دارویی و درمانی هلال‌احمر به زلزله‌زدگان ترکیه

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از ارائه ۹ هزار و ۲۵۶ خدمت دارویی و درمانی به زلزله زدگان ترکیه در هفته اخیر خبر داد.

به گزارش تیتر اول، پیمان نامدار، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمت رسانی تیم‌های درمان اضطراری هلال احمر ایران به زلزله‌زدگان ترکیه در قالب استقرار در بیمارستان شهر اصلاحیه گفت: در یک هفته گذشته ۱۸۶۹ فقره تریاژ انجام شده که بر این اساس به ۱۳۶ نفر خدمات تخصصی پزشکی ارائه و ۱۷۳۳ نفر توسط پزشکان عمومی ویزیت شدند.

وی افزود: همچنین به ۸۲ نفر از زلزله زدگان که دچار سوختگی شده بودند، خدمات درمانی ارائه و برای ۵۰۸ نفر عمل پانسمان انجام شد. در یک هفته گذشته ۱۹۲ نفر سرم تراپی، ۲۵۸ فقره تزریقات، ۳۱۹ عمل آتل بندی و گچ‌گیری و زخم‌های ۱۹۰ بیمار بخیه زده شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر نامدار ادامه داد: در این بازه زمانی ۹۷ نوار قلب و ۹۴ اقدام به اکسیژن تراپی انجام شده تا آسیب دیدگان زلزله ترکیه روند درمان را به شکل بهتری سپری کنند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در یک هفته گذشته ۱۸۶۹ خدمت دارویی و ۴۰ فقره سونوگرافی نیز در اختیار متاثرین از زلزله ترکیه قرار گرفت و این روند برای کمک رسانی به همسایگان عزیزمان تداوم خواهد داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا