بین الملل

آینده والیبال نشسته از آن جوانان است/ برای قزاقستان و هانگژو با نصف ظرفیت تیم به مسابقات می‌رویم

آلمان و روسیه خواستار بازی با ما هستند

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تاکید کرد از نظر ما آینده این رشته از آن جوانان است تا بیایند و در مسابقات خودی نشان دهند.

هادی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره شرایط تیم ملی والیبال نشسته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین تمام تلاششان را انجام دادند سفر تیم ما به قزاقستان انجام شود شود و تصمیم بر این شد تا با 50 درصد ظرفیت کامل تیم به مسابقات قهرمانی آسیا برویم. طبق سیاست مسئولان فدراسیون جانبازان و معلولین و همچنین خود ما به این نتیجه رسیدیم تا برای حضور در قزاقستان 6 بازیکنی که در پارالمپیک توکیو و جهانی بوسنی تیم را همراهی می‌کردند به همراه 6 بازیکن که در دل لیگ خوب کار کردند را به مسابقات اعزام کنیم.

وی افزود: خداراشکر تمرینات به خوبی پیش می‌رود و نکته مهم در این است که آینده والیبال نشسته از آن جوانان است و این یک اتفاق مثبت محسوب می شود که رقابت بین نفرات بزرگسالان و جوانان بیشتر باشد تا تازه واردها بتوانند خودشان را نشان بدهند. معتقدم هر چه بیشتر رقابت بین بچه‌های قدیمی تیم و جدید باشد باعث شکوفاترشدن این رشته خواهد شد. 

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تصریح کرد: تمام تلاش خود کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین این است که بتوانیم تیم باکیفیت و آماده‌ای را برای حضور در هانگژو و همچنین بازی‌های پارالمپیک پاریس داشته باشیم. از مسئولان کمال تشکر و قدردانی را دارم که شرایط را برای اعزام ما مهیا کردند.

رضایی با اشاره به اینکه رسیدن به طلای مسابقات قهرمانی آسیا برای تیم ایران ارزش زیادی دارد، گفت: طلای هر مسابقه‌ای برای ما ارزش فراوانی دارد و قرار شده برای قزاقستان با 50 درصد ظرفیت تیم، برای هانگژو با 70 درصد ظرفیت و برای هدف نهایی که همان پارالمپیک پاریس است تیم را با تمام توان به مسابقات بفرستیم. خداراشکر تمام نفرات تیم ما توانمند و از نظر فنی در سطح عالی هستند اگر چه تیم هایی مانند چین، قزاقستان وعراق هستند که برای کسب سهمیه پارالمپیک تلاش می‌کنند اما خوشبختانه خود ما هیچ دغدغه‌ای نداریم زیرا در مسابقات جهانی بوسنی توانستیم با کسب عنوان نخست یک اتفاق مهم رقم بزنیم و به سهمیه پارالمپیک برسیم. با این مدالی که گرفتیم قرار شده به تیم دوم آسیا هم یک سهمیه دیگر برای حضور در پاریس داده شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه بازی‌های دوستانه‌ای برای تیم ملی در نظر گرفته‌اند، توضیح داد: قزاقستان به اینجا آمد و با ما بازی دوستانه انجام داد. مسئولان عراق هم از ما درخواست بازی دوستانه داشته‌اند و کنار آن نیز کشورهای آلمان و روسیه نیز به صورت غیر رسمی خواستار انجام بازی با ما شده‌اند. البته برگزاری بازی با روسیه منوط به مجوز سازمان جهانی است. شرایط درخواست‌ها را باید ما بسجنیم هر چند تلاش ما بر مبنای این است که با برنامه کار را پیش ببریم. ما بسته به شرایط خودمان تصمیم‌گیری خواهیم کرد چه زمانی برگزاری بازی دوستانه برای تیم ملی امری لازم است.

دکمه بازگشت به بالا