بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

آیا گن لاغری ضرر دارد

هدف کمربندهای لاغری (گن لاغری) فشرده‌سازی بخش میانی بدنتان است تا اندام شما را به شکل ساعت شنی درآورند. اساساً، کمربندهای لاغری همان شکم‌بند (گن) با پیچ‌وتاب‌های امروزی هستند. به دلیل انتشار تصاویر و توصیه‌های پرشور از جانب افراد مشهور کمربند‌های لاغری تا حدودی به مد روز تبدیل شده‌اند. ممکن است افراد مشهور این کمربندهای لاغری را شدیداً توصیه کنند اما این لزوماً بدان معنا نیست که این کمربندها و استفاده از آنها اثربخش و بدون خطر هستند. در ادامه، ما حقایق مربوط به کمربند‌های لاغری و اینکه آیا آنها خطراتی برای سلامتی دارند یا خیر را بررسی می‌کنیم.

گن لاغری چیست؟

گن ساعت شنی شش قزنه تشکیل شده از پارچه‌ای ضخیم و استخوان‌بندی فلزی سخت است. کمربند لاغری دورِ کمر پیچیده می‌شود و با استفاده از یراق‌آلات، قلاب یا زیپ چسبی به سفتی بسته می‌شود. کمربند لاغری بسیار محکم‌تر از کمربند یا لباس زیر فرم دهنده بسته می‌شود تا کمر شما را باریک‌تر نشان دهد. درحالی‌که می‌توان نتیجه کمربند لاغری را سریعاً مشاهده کرد اما مثمر ثمر بودن کمربند لاغری مستلزم پوشیدن آن به‌صورت مکرر در طول چند ماه است. شکم‌بند‌ها (کرست‌ها) حداقل از پنج قرن پیش وجود داشته‌اند. در اصل، شکم‌بند‌ها اندام زن بین سینه‌ها و باسن را پنهان می‌کردند. در دهه ۱۸۰۰ کرست‌ها تکامل یافتند تا اندام زنانه را برجسته سازند و هدف آنها ایجاد شکل بسیار محبوب ساعت شنی بود که مستلزم کمر باریک و باسن منحنی شکل بود.

کاهش وزن با گن لاغری؟

ممکن است موقتاً با بستن کمربند لاغری وزنتان کمی کاهش پیدا کند اما این کاهش وزن به دلیل ازدست‌رفتن مایعات از طریق تعریق است نه کاهش چربی. همچنین در زمان بستن کمربند لاغری احتمالاً کمتر غذا می‌خورید زیرا معده‌تان تحت‌فشار قرار دارد. استفاده از کمربند لاغری روش سالم یا پایداری برای کاهش وزن نیست. حتی شرکت‌های تولیدکننده و فروشنده کمربند لاغری ورزش و رژیم غذایی سالم را به‌عنوان بخشی از برنامه کاهش وزنتان توصیه می‌کنند. در حالی که بعضی از طرف‌داران استفاده از کمربند لاغری توصیه می‌کنند در زمان ورزش حتماً این کمربند را ببندید اما این فکر ایده خوبی نیست زیرا شدیداً توانایی حرکت را محدود می‌کنند.

علاوه بر این، بافت‌ها و ماهیچه‌ها در حین ورزش به اکسیژن نیاز دارند. بستن کمربند لاغری باعث می‌شود تا تنفس عمیق دشوار شود و ادامه ورزش را بسیار سخت می‌کند. با توجه به ارائه قیمت گن ساعت شنی جلیقه ای ، فروشگاه ما به دنبال ارتقاء رضایت مشتریان است . مطالعه کوچکی در سال ۲۰۱۰ امکان‌سنجی و مقرون‌به‌صرفه بودن کاهش وزن با استفاده از رژیم غذایی کم کالری را بررسی کرد. این پژوهش بررسی کرد که آیا بستن گن به کاهش وزن در بلندمدت کمک می‌کند یا خیر. محققان پی بردند که رژیم‌های غذایی کم کالری حتی پس از یک سال نتیجه‌بخش هستند. این محققان نتوانستند اثربخشی بستن گن را ارزیابی کنند زیرا اکثر شرکت‌کنندگان مطالعه به دلیل احساس ناراحتی ناشی از پوشیدن گن از بستن آن صرف‌نظر کردند.

گن لاغری و کاهش اشتها این تصور وجود دارد که فشرده‌ شدن شکم باعث می‌شود سریع‌تر احساس سیری کنید. این امر باعث می‌شود تا غذای کمتری بخورید. برای حفظ سلامت و دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی موردنیازتان، مصرف مقدار کافی مواد مغذی اهمیت بسیار زیادی دارد. با کاهش مصرف غذا، رژیم غذایی‌تان قادر به حفظ سلامتی‌تان نیست. وضعیت بدنی بهتر به نظر می‌رسد زمانی که کمربند لاغری می‌بندید، وضعیت بدنی‌تان بهتر می‌شود اما اگر زیاد از کمربند لاغری استفاده کنید، عضلات مرکزی‌تان ضعیف می‌شود و این امر منجر به کمردرد و وضعیت بدنی نامناسب می‌شود.

ضررهای بستن گن لاغری چیست؟

به عقیده هیئت جراحی زیبایی آمریکا، بستن کمربند لاغری ۳۰ تا ۶۰ درصد از ظرفیت ریه‌تان را کاهش می‌دهد. بستن کمربند لاغری می‌تواند احساس ناراحتی ایجاد کند و انرژی‌تان را کاهش دهد. حتی محکم بستن بیش از حد آن باعث بیهوشی ناگهانی‌تان می‌شود. قیمت گن ساعت شنی ۹ فنره با توجه به ارائه ارزش افزوده و خدمات پس از فروش، به میزان انتظارات مشتریان پاسخ می‌دهد . کمربند لاغری منجر به التهاب یا تجمع مایعات در ریه‌تان می‌شود. با گذشت زمان مشکلات تنفسی بر سیستم لنفاوی تأثیر می‌گذارد، سیستم لنفاوی به دفع سموم بدنتان کمک می‌کند. مشکلات سیستم گوارشی زمانی که کمربند لاغری می‌بندید، نه‌تنها به پوست و چربی‌هایتان فشار وارد می‌کنید بلکه اعضای داخلی‌تان را نیز لِه می‌کنید.

اگر دچار رفلاکس معده – مری (GERD) هستید، بستن کمربند لاغری اوضاع را بدتر می‌کند. آسیب داخلی زمانی که میان تنه خود را تحت‌فشار قرار می‌دهید، اعضای داخلی مانند کبد و کلیه‌ها در شرایط غیرطبیعی قرار می‌گیرند. فشار بیش از حد بر اندام بر جریان خون تأثیر می‌گذارد و نحوه عملکرد اعضای بدن را تغییر می‌دهد. با گذشت زمان این فشار منجر به آسیب دائمی به اعضای بدن، کاهش قدرت عضلانی و حتی شکستگی دنده می‌شود. چه زمانی بستن کمربند لاغری خطری ندارد؟ قطعاً می‌توانید یک گن سنتی را به‌عنوان یک لباس معمولی بپوشید. آن را خیلی سفت نبندید و باید با آن احساس راحتی کنید.

درست مانند لباس فرم دهنده بدن یا شکم‌بند، می‌توانید هرازگاهی زیر یک لباس ویژه کمربند لاغری ببندید و تا زمانی که بیش از حد تنگ نباشد، ضرری ندارد. اگر دچار تنگی نفس و سرگیجه شدید، کمربند لاغری را شل کنید یا هر چه سریع‌تر آن را در بیاورید. گن لاغری تاثیر بسزایی در عرق کردن و چربی سوزی شکم و پهلو دارد،انواع گن های لاغری در بازار وجود دارد که با خرید آنها زنان و مردان به راحتی و بدون عمل جراحی و بی آنکه هزینه های گزاف خرج کنند به فرم ایده آل خود می رسند  . آیا گن های لاغری مؤثر واقع می شوند؟ قرنها پیش ما شروع به چپاندن بدنهایمان در گن هایی با مارک اسپنکس (Spanx) کردیم، به طوریکه خانمها شکم بند و کرست می بستند. حال دوباره این مدل گن ها بازگشته اند آن هم بهتر از هر زمان دیگری.

این که آیا می خواهید بعد از زایمان بدنتان را فرم دهید، یا اینکه می خواهید چند پوند وزن اضافه را بکاهید، گنهای لاغری مخصوص کمر به عنوان راه جدیدی برای رسیدن شما به اهدافی که در ناحیه کمر دارید شناخته شده اند. (که این انواع گن مورد علاقه سلبریتی ها و افراد مشهور از جمله بازیگران و هنرمندان هالیوودی می باشند.) هرچی دوست دارید این گن ها را بنامید؛ کرست یا گن لاغری، یک پرورش دهنده کمر؛ یک شکم بند تسمه ای، به هرحال سوالی که همه ما حقیقتاً به دنبال پاسخش هستیم این است که آیا این وسیله و ابزار مؤثر واقع می شود؟ و اگر چنین باشد، چه مدت طول می کشد تا به نتیجه دلخواه برسیم…

طرز قرار گیری بدن هنگام نشستن یا ایستادن: این گن ها با اصلاح طرز قرار گیری بدن هنگام نشستن یا ایستادن، می توانند از دردهای ناحیه پشت و کمر بکاهند. پوشیدن یک گن لاغری ماهیچه های شکمی را درگیر کرده و به ایجاد ناحیه مرکزی تنه ی قویتر در قسمت داخلی اندام ها و عضلات نیرومندتر خارجی کمک می کند (ترکیبی از پوشیدن یک گن لاغری همراه با انجام تمرینات مربوط به ناحیه مرکزی تنه براین تأثیر می افزاید). از آنجایی که طرز قرارگیری بدن همچنین درد را از گردن و شانه ها برطرف می کند، در نتیجه این گنها می توانند شدت سردردها و میگرن را در افرادی که مرتباً دچار آنها هستند بکاهد.

دکمه بازگشت به بالا