جامعه

آخرین خبرها از واکسن‌های ایرانی کرونا / “میلاد نور” در آستانه اخذ مجوز تست انسانی

دبیر کمیته علمی ستاد ملی کرونا با اشاره به مجوز و آزمایشات بالینی واکسن کرونا در ایران ، همچنین از تولید واکسن مربوطه به نام میلاد نور به وزارت دفاع خبر داد و گفت: “این واکسن نیز وارد می شود مرحله مطالعه انسان “.

وی در مصاحبه با تیتر اول دکتر مصطفی غنا در مورد آخرین اخبار در مورد واکسن های بیماری کرونا ایران گفت: “کمیته اخلاق واکسن کرونیوم بنیاد برکت و واکسن موسسه رازی را تأیید کرده است و واکسن مرتبط با وزارت دفاع در مراحل نهایی دریافت مجوز کمیته اخلاق. “

واکسن های بیماری کرونا م Instituteسسه رازی در آستانه جذب داوطلب است

وی افزود: مجوز ورود واکسن بیماری کرونا و آزمایش بالینی موسسه رازی صادر شده است و آنها نیاز به زیرساخت هایی برای جذب داوطلب برای تزریق واکسن در مرحله اول آزمایشات بالینی دارند. بنابراین در دو هفته آینده ، احتمالاً سه شرکت خواهیم داشت که تحقیق در مورد واکسن های انسانی را آغاز کرده اند.

واکسن Milada Noora coronum در آستانه دریافت مجوز آزمایش انسانی

گانی در مورد واکسن سوم بیماری کرونا در کشور افزود: واکسن سوم با نام “میلاد نور” به وزارت دفاع مرتبط است. این واکسن در آخرین مراحل دریافت مجوز از کمیته اخلاق است و ممکن است در آستانه دریافت آن باشد. این واکسن نیز در آستانه ورود به مرحله مطالعه انسانی است ، اما هنوز مجوز شروع فاز انسانی را ندارد و اطلاعات بیشتر بعداً اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمایشات بالینی واکسن کرونای رازی م instسسه باید بر روی تعدادی از افراد انجام شود ، توضیح داد: هماهنگ کننده جزئیات این آزمایشات را اعلام می کند ، اما تحقیقات در مورد واکسن های آینده مانند واکسن های بیماری کرونا بنیاد برنز احتمال دارد.

پیش بینی 60٪ واکسیناسیون در کشور تا مارس 1400

دبیر کمیته علمی ستاد ملی کرونا ، گمانه زنی درباره زمان کنترل تقریبی زنجیره انتقال بیماری هنگام دسترسی به واکسن کرونا را تأکید کرد: هر زمان که واکسیناسیون به 60٪ از جمعیت برسد ، زنجیره بیماری قطع می شود. اما قبل از آن ، مرگ و میر و بیماری کاهش می یابد. من فکر می کنم تا ماه مارس سال آینده (1400) به هدف واکسیناسیون 60 درصد از جمعیت خود برسیم.

وی در پاسخ به این سال که چرا کودکان وارد مرحله آزمایش بالینی واکسیناسیون بیماری کرونا نشده اند ، گفت: در حال حاضر واکسیناسیون به افراد در معرض خطر انجام می شود ، ممکن است کودکان واکسینه شوند زیرا می توانند بیماری را منتقل کنند اما اکنون کودکان در اولویت نیستند و واکسن ها نیز در این زمینه قرار ندارند. ما مرگ و میر بیماران را بررسی می کنیم ، 70 درصد از کسانی که در عروق بیماری کرونا می میرند افراد بالای 65 سال هستند ، بنابراین این افراد در دریافت واکسن در اولویت قرار دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا