کرم روز و شب چیست؟ تفاوت کرم روز و شب

در دنیای امروز، با توسعه صنعت زیبایی و بهداشت، محصولات آرایشی و بهداشتی به یک قطب جذاب و ضروری در روزمره ی هر فرد تبدیل شده اند. از جمله این محصولات، کرم های روز و شب از اهمیت ویژه ای برخوردارند. این محصولات که جزئی از روتین مراقبت پوست ما می شوند، نقش بسیار حیاتی در حفظ سلامت و جلوگیری از علائم پیری پوست دارند.

کرم روز چیست؟ کرم شب چیست؟ اصلاً تفاوت میان کرم روز و شب در چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا روتین های مختلف مراقبت از پوست برای روز و شب وجود دارد؟ به عبارت ساده، نیازهای پوست شما، از روز تا شب متفاوت است. در این مقاله، با تمرکز بر کرم های روز و شب و تفاوت آن ها، به بررسی عمیق مفهوم و تفاوت های این دو محصول می پردازیم. این مطلب به شما این امکان را خواهد داد تا با شناخت دقیق تری از خصوصیات هر کرم، تصمیمات هوشمندانه تری در خرید محصولات آرایشی و بهداشتی بگیرید. قبل از آن که از تفاوت کرم روز و شب بگوییم، بهتر است تعریف از این که کرم روز چیست و چه مزیت هایی دارد و هم چنین، از کرم شب بگوییم.

کرم روز چیست؟

کرم های روز، برای روتین مراقبت از پوست در طول روز شما، فرموله و ساخته شده اند. این کرم ها، از پوست شما در برابر اشعه ماوراءبنفش، آلودگی و گرد و غبار محافظت می کنند. کرم های روز، سبک، بدون چربی، و با قوام نازک تر هستند و سریع، جذب پوست می شوند. در واقع، کرم روز، به شما این امکان را می دهد که روی آن آرایش کنید. پوست شما را تغذیه یا مرطوب می کند و آن را صاف و نرم می کند.

کرم روز، حاوی SPF است؛ چون قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بیش تر در طی روز اتفاق میفتد. با این وجود، گاهی اوقات، این SPF برای محافظت مناسب در برابر آفتاب، کافی نیست. علاوه بر این، اجزای روشن کنندۀ پوست، مانند ویتامین C و اسید کوجیک در کرم روز وجود دارد. کرم های روز، از مواد فعالی، مانند رتینول، آلفا هیدروکسی اسید، و اسید گلیکولیک استفاده نمی کنند که در معرض نور آفتاب می توانند باعث تحریک پوست شوند.

آشنایی با فواید کرم روز | فواید یک کرم روز چیست؟

 • محافظت در برابر UVA
 • جلوگیری از چین و چروک و خطوط ریز
 • محافظت از پوست شما در برابر آلودگی
 • پر از آنتی اکسیدان برای ترمیم پوست آسیب دیده
 • آب رسانی عمیق پوست
 • جلوگیری از رادیکال های آزاد
 • کم کردن خشکی پوست

حال، که متوجه شدیم کرم روز چیست و چه فوایدی دارد، برویم به سراغ کرم شب؛ ببینیم در هنگام شب، برای پوست مان چه خبر است. 🙂

کرم شب چیست؟

کرم شب، محصولی در حوزۀ مراقبت از پوست است که می توانید در شب از آنها استفاده کنید. کرم های شب، از نظر بافت، غلیظ تر از کرم های روز هستند. پس از استفاده از کرم، فرآیند آبرسانی دوباره، در شب، هنگام خواب آغاز می شود. پوست شما، هم چنین، کار ترمیم را در شب حفظ می کند. در نتیجه، بسیاری از کرم های شب، دارای مواد ضد پیری، مانند رتینول هستند که باعث جوان سازی سلول های پوست می شوند. آیا فواید کرم مرطوب کننده را می دانید؟

کرم های ضد پیری، معمولاً در شب استفاده می شوند؛ چون حاوی رتینول هستند، ماده ای قوی که برای کاهش خطوط و چین و چروک، بازگرداندن استحکام پوست و بهبود بافت پوست شناخته می شود. با این حال، رتینول نباید در طول روز استفاده شود، چون پوست را نسبت به نور UV حساس تر می کند و ممکن است باعث قرمزی، پوسته پوسته شدن و حساسیت شود.

این که بدانیم کرم روز چیست و با پرسیدن این که کرم شب چیست، به فکر یافتن تفاوت کرم روز و شب باشیم و بخواهیم یکی، یا هر دو را انتخاب کنیم، بهتر است نکته ای را در نظر داشته باشیم. و آن هم، باکوچیول است. باکوچیول، یک جایگزین طبیعی برای رتینول، ایمن ترین و موثرترین ماده ای است که هم در کرم های شب، و هم در کرم های روز باید جستجو کرد، زیرا حساس به نور نیست.

فواید کرم شب چیست؟

 • فراهم کردن آبرسانی عمیق
 • بازیابی مواد مغذی ضروری پوست
 • مبارزه با علائم پیری، مانند چین و چروک، خطوط ریز و لکه های تیره
 • بهبود بخشیدن گردش خون و تولید کلاژن پوست
 • بهبود بافت پوست، کاهش خارش در پوست، کاهش تحریک و التهاب آن، و بازیابی خاصیت ارتجاعی پوست
 • ترویج بازسازی و تجدید سلول

تفاوت کرم روز و شب چیست؟

هسته و بافت کرم روز و کرم شب، خیلی متفاوت از یکدیگر است. کرم های روز بافت بسیار سبکی دارند و پوست را آب رسانی می کنند. با این حال، کرم های شب، بافت سنگینی دارند و یک لایۀ انسدادی سبک، روی پوست ایجاد می کنند. در زیر، تفاوت های اولیۀ بین کرم روز و کرم شب، بیش تر توضیح داده شده است:

کرم روز کرم شب
بافت به دلیل غلظت کمتر مواد، سبک و غیر چرب است. به دلیل غلظت بالای مواد، غلیظ است و احساس چربی می کند.
فرمول SPF مهم ترین عنصر در محافظت در برابر اشعه ماوراءبنفش است. مواد اصلی کرم شب، ویتامین C و رتینول هستند که پوست را بازسازی می کنند.
نقش محافظت در برابر آسیب های خورشید و آلودگی را فراهم می کند. پوست شما را جوان می کند و آن را از آسیب ترمیم می کند.
حفاظت SPF معمولا محافظت SPF ارائه می دهد. کرم های شب برای محافظت از شما در برابر آسیب های خورشیدی قرار ندارند، بنابراین معمولا حاوی SPF نیستند.
استفاده به مقدار کم مصرف کنید و به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید. می توان از آن، زیر آرایش خود به عنوان پرایمر استفاده کرد. آن را به آرامی با استفاده از حرکات حرکتی به سمت بالا و دایره ای اعمال کنید.

اجازه نمی دهد آرایش به خوبی بچسبد، بنابراین نمی توان آن را زیر آرایش خود استفاده کرد.

فواید محافظ UVA

از چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری می کند

از آلودگی محافظت می کند

پوست را آبرسانی می کند.

مواد مغذی ضروری پوست را بازیابی می کند.

چین و چروک، خطوط ریز و لکه های تیره را کاهش می دهد.

گردش خون را بهبود می بخشد و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

رطوبت رسانی عمیق را فراهم می کند.

حال، با این که یا این جدول، از فرق میان کرم روز و شب گفتیم، بیایید دوباره نگاهی بیندازیم به این که تفاوت بین کرم روز و شب چیست؟

تفاوت اصلی کرم روز و و کرم شب چیست؟

تفاوت اصلی بین کرم روز و شب، به قوام و آنتی اکسیدان مربوط می شود.

ثبات:

کرم شب، اغلب غنی تر از کرم روز است، چون پوست، هنگام خواب، نیاز به آبرسانی شدید دارد. به طور کلی کندتر جذب پوست می شود، تا در طول شب کار کند. اما این، در مورد کرم روز چیست؟ جواب این است که کرم روز، سبک تر است و پوست، آن را سریع تر جذب می کند و به عنوان پایه ای برای آرایش بی عیب ونقص مناسب تر است.

آنتی اکسیدان ها:

کرم های روز، اغلب حاوی آنتی اکسیدان هایی برای پوست برای مبارزه با رادیکال های آزاد هستند. بسیاری از کرم های شب هم، حاوی آنتی اکسیدان هستند، اما عمل کرد آنها در این جا، کمک به بازسازی پوست شما از آسیب های موجود ناشی از رادیکال های آزاد است.

آیا می توان از کرم شب در طول روز استفاده کرد و بالعکس؟

کرم شب، نباید در روز استفاده شود و بالعکس. در صورت استفاده در زمان های نامناسب، ترکیب خاص آنها، برای پوست مفید نخواهد بود و بی تاثیر خواهد بود.

استفاده از کرم شب در طول روز، می تواند پوست را در برابر نور خورشید و آسیب های محیطی آسیب پذیر کند، دلیلش هم کمبود مواد محافظ است. دیگر، الان می دانید کرم شب چیست و با تفاوت کرم روز و شب، به خوبی آشنا شدید. کرم شب، احساس سنگینی و ظاهری چرب در طول روز دارد که اگر می خواهید در تمام روز احساس تازگی داشته باشید، معمولاً نامطلوب است. کرم شب، اجازه نمی دهد آرایش، به خوبی به پوست بچسبد.

اگر شب ها از کرم روز استفاده می کنید، این کرم، تغذیۀ لازم و آب رسانی لازم را که پوست شما در مرحلۀ ترمیم شب به آن نیاز دارد، به شما می دهد. پوست شما ممکن است واکنش متفاوتی در هنگام تغییر مواد نشان دهد، که می تواند برای فرآیندهای طبیعی پوست مضر باشد. درک فواید و تفاوت کرم روز و شب و هم چنین دانستن این که کرم روز چیست و در شب، چه کرمی باید زد، بسیار مهم است.

در نهایت..

بنابراین، آیا واقعاً به دو کرم مختلف برای مراقبت از پوست خود نیاز دارید؟ البته که این، یک ضرورت کامل نیست و در نهایت به اولویت، نگرانی های پوست شما در حال حاضر و خب، بودجۀ شما بستگی دارد. حالا که می دانید کرم روز چیست، شاید با همان کرم صورت، که دو بار در روز استفاده می شود، پوست شما عالی عمل کند. یا متوجه می شوید که با بالا رفتن سن و به طور بالقوه با مشکلات پوستی بیش تری دست وپنجه نرم می کنید، ممکن است  با استفاده از ترکیبات مختلف از مرطوب کنندۀ صبحگاهی و مرطوب کنندۀ شب تان، رنگ پوست شما رشد کرده و بهبود پیدا کند. همه چیز، در مورد رفع نیازهای پوست شماست.

دکمه بازگشت به بالا