بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

بعد از ترزیق فیلر چه تغییراتی در صورت دیده می شود؟

بعد از ۶ ماه چه اتفاقی برای فیلر می افتد؟

آیا از بین می رود یا جایی در صورت شما گیر می کند و صورت را چاق می کند؟ فیلر بیش از حد در کجا حل می شود؟ آیا جایی در صورت باقی می ماند و صورت شما را چاق نشان می دهد یا در خون شما حل می شود و سپس دفع می گردد؟

پاسخ ۱۰ پزشک متخصص به این پرسش

پاسخ ۱:

آیا فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک کاملاً حل می شوند؟

به نظر من اثر طولانی مدت و تاثیر فیلرها دست کم گرفته می شود. ما معمولاً بیمارانی را می بینیم که ۲ تا ۳ سال پس از تزریق رستیلین به قسمت گودی زیر چشم با تورم مزمن مراجعه می کنند که به اعتقاد ما این امر به دلیل تغییر توانایی محصول در جذب آب است. این  موضوع به هیالورونیداز شدن صورت طی لیفت پاسخ خواهد داد. در هنگام لیفت صورت ، من به طور مرتب محصولات اسید هیالورونیک را در صورت هایی که سال ها قبل تزریق شده اند میبینم. هیچ مطالعه ای را نمی شناسم که به این سوال پاسخ دهد که با گذشت زمان برای این مواد فیلر چه اتفاقی می افتد. چندین تجربه با گرانولومای ناشی از تزریقات دائمی که در اواخر ۱۰-۱۵ سال آخر تزریق بروز داده شده است دارم. معتقدم بیماران بیشتر نگران سرنوشت حجم زیادی از مواد فیلر صورت در طول زندگی خود باشند و نه فقط در طی چند سال.

پاسخ ۲:

اگر از فیلر راضی هستید و نمی خواهید کاشت چانه انجام دهید ، پیشنهاد می کنم دوباره از فیلر ژوییدرم  استفاده کنید.

از سوال شما سپاسگزاریم. اگر از فیلر راضی هستید و نمی خواهید کاشت چانه انجام دهید، پیشنهاد می کنم دوباره از فیلر ژوییدرم استفاده نمایید.. از آنجایی که ژوییدرم موقتی است ، برای حفظ نتایج خود باید هر ۶ ماه یک بار تزریق را تجدید کنید. من توصیه می کنم برای تعیین بهترین برنامه درمانی، با یک متخصص تزریق و یا جراح مشورت کنید. موفق باشید.

پاسخ ۳ :

این موضوع به نوع فیلر بستگی دارد

فیلرهای پوستی سنتی دارای هیالورونیک اسید به تدریج توسط بدن تجزیه می شوند و سرعت این اتفاق بستگی به چسبندگی (ضخیم بودن) ماده فیلر دارد. انواع مختلفی از فیلر از جمله Sculptra وجود دارد که تولید کلاژن را تحریک می کند و بنابراین می تواند 2 تا 5 سال و اغلب بیشتر طول بکشد. این فیلرها با هیالورونیداز قابل برگشت نیستند.

پاسخ ۴:

با گذشت زمان چه اتفاقی برای فیلرهای  حاوی اسید هیالورونیک می افتد؟

مواد فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک مانند رستیلن و ژوییدرم و بلوترو به طور طبیعی توسط بدن شما جذب و تجزیه می شوند. این محصولات می توانند باعث تحریک تولید کلاژن شوند، بنابراین ممکن است برخی از زیباسازی ها باقیمانده ای باقی بمانند اما محصولات در نهایت تجزیه و دفع می شوند.

پاسخ ۵:

کاملاً حل می شود.

اسید هیالورونیک با گذشت زمان کاملا حل خواهد شد. ژوییدرم چنین فیلری است. بنابراین انتظار داشته باشید که به دلیل جذب و پردازش توسط بدن، کاملاً از بین برود. مگر اینکه در اثر تزریق اشتباه توسط یک فرد بی صلاحیت ، زخم داخلی ایجاد شود،  درنتیجه می توان توقع نتیجه دائمی از تزریق نداشت.

پاسخ ۶:

فیلرها و بازجذب

فیلرهای اسید هیالورونیک مانند ژوییدرم و رستیلن با گذشت زمان کاملاً حل می شوند. فیلرهای دیگری مانند اسکالپترا و رادیس کلاژن را باقی می گذارند و فیلر های دیگری مانند آرتفیل دائمی هستند. فیلر های HA به مرور زمان به آرامی پخش و پراکنده می شوند تا اینکه به سادگی باز جذب انجام شود. با احترام.

پاسخ ۷:

فیلرها و نتایج نهایی

مواد فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک (رستیلن، پرلان ، ژوییدرم و غیره) از مواد فیلر ارجح برای لب هستند. با استفاده از مواد فیلر  HA ، بسته به منطقه تزریق ، نتایج ممکن است از 4 ماه تا 6-8 ماه ماندگار باشد. در صورت تزریق صحیح، فیلر جا به جا نخواهد نشد و به مرور حل می شود. در نتیجه باعث می شود لب شما به حالت طبیعی قبل از فیلر برگردد.

پاسخ ۸:

آنچه بعد از ماه ها تزریق برای فیلر اتفاق می افتد

برخی از فیلر ها به طور کامل حل می شوند (فیلرهای HA) و برخی کلاژن از خود به جای می گذارند (اسکالپترا، رادیس). برخی نیز به طور دائم در محل تزریق هستند (آرتفیل ، چربی ، سیلیکون). من پیشنهاد می کنم با یک متخصص پوست و زیبایی در زمینه  فیلرها مشورت کنید.

پاسخ ۹:

فیلرها توسط سیستم ایمنی بدن شما تجزیه شده و از بین می روند

به جز فیلرهای دائمی ، سیستم ایمنی بدن شما در نهایت فیلر را تخریب و دفع می کند. مواد اضافی و جانبی در صورت عدم استفاده توسط بدن در نهایت دفع می شوند. فیلرها در صورت شما باقی نمی مانند مگر اینکه بلافیل یا سیلیکون دائمی باشند.

پاسخ ۱۰:

در نهایت چه اتفاقی برای فیلرهای تزریقی می افتد؟

پاسخ این پرسش به نوع فیلر بستگی دارد. فیلر ژل  های حاوی هیالورونیک اسید (مانند رستیلن ، ژوییدرم ، بلوترو) با گذشت زمان تجزیه و جذب می شوند. برخی از مواد فیلر دیگر نیز ممکن است دائمی باشند.

تزریق ژل گونه و صورت، عوارض و میزان ماندگاری ژل صورت و گونه

احتمالا عبارت ژل گونه و همچنین ژل صورت را زیاد شنیده باشید. تزریق ژل به گونه و صورت یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیبایی در میان خانم‌ها و حتی آقایان است. این روش برای لیفت گونه، افزایش حجم آن و از بین بردن چین و چروک بسیار مناسب است. این فیلرها هر ساله محبوب‌تر می‌شوند. اما نباید به عوارض جانبی ژل گونه بی‌تفاوت بود. در ادامه بهترین برند ژل گونه و روش‌های کاهش عوارض آن را توضیح می‌دهیم. برای تزریق ژل به گونه بهتر است، با چند پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی مشاوره داشته باشید. سوالات و نگرانی‌های خود را با پزشک درمیان بگذارید. انتخاب متخصص باتجربه و حرفه‌ای بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند.

ژل گونه چیست؟

با افرایش سن حجم گونه‌ها از بین رفته و پوست صورت افتاده می‌شود.  ژل گونه یک روش تزریقی است، که حجم ناحیه اطراف استخوان گونه را افزایش می‌دهد. در این حالت استخوان گونه واضح‌تر دیده می‌شود. با تزریق فیلر در زیر پوست و افزایش حجم، چین و چروک و خطوط ریز صورت برطرف می‌شوند. ژل گونه در انواع مختلفی بوده و توسط برندهای مختلفی تولید شده است. در جلسه مشاوره با متخصص پوست، مو و زیبایی باید در مورد انتظارات خود صحبت کنید. اگر به دنبال ژل گونه و صورت با ماندگاری بالا هستید، پزشک برای انتخاب فیلر شما را راهنمایی می‌کند. عمق چین و چروک‌ها و میزان افتادگی صورت نیز در تعیین نوع فیلر اهمیت دارد.

انواع ژل تزریقی گونه

انواع مختلفی از فیلرها وجود دارند، که می‌توان برای ژل گونه از آن‌ها استفاده کرد. دو نوع فیلر پوستی بر پایه اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک برای افزایش حجم در گونه و زیر چشم بسیار کاربرد دارند. این نوع فیلرها موقتی هستند. پرکننده دیگری نیز وجود دارد، که حاوی هیدروکسیلاپاتیت بوده و برای این ناحیه استفاده می‌شود.

۱. ژل گونه رووفیل

از این ژل برای رفع خطوط در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. برند رووفیل (REVOFIL) ژل گونه کره‌ای بوده و خود دارای چند نوع مختلف است. هر نوع از فیلرهای رووفیل برای موارد مختلف کاربرد دارند.

  • ژل REVOFIL FINE برای اصلاح چین و چروک‌های سطحی، خطوط ریز و رفع اسکار کاربرد دارد. ماندگاری این نوع ژل به طور متوسط ۱۰ ماه است.
  • ژل REVOFIL Plus چین و چرو ک و خطوط عمیق را پر می‌کند. از این ژل برای خط لبخند، لیفت بینی، گونه‌ها، لب و زاویه سازی فک استفاده می‌شود. این ژل تا لایه‌های عمقی پوست تزریق شده و حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
  • ژل REVOFIL Ultra خطوط صورت و چین و چروک‌های بسیار عمیق در بافت ضخیم پوست را برطرف می‌کند. از این ژل برای لیفت بینی، لب، گونه‌ها، زاویه سازی فک و چانه و لیفت شقیقه استفاده می‌شود. عمق تزریق این فیلر تا لایه زیرجلدی بوده و حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

۲. ژل صورت پرفکتا

ژل پرفکتا حاوی اسید هیالورونیک دو فازی غیرحیوانی تثبیت شده بوده و ساخت کشور فرانسه است. از این ژل برای رفع چین و چروک، لیفت صورت و حجم‌دهی استفاده می‌شود. برای استفاده از این ژل نیازی به آزمایش آلرژی نیست. ژل پرفکتا با توجه به میزان مورد استفاده و شرایط شخص بین ۴ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. این نوع ژل نیز انواع مختلفی داشته و برای موارد مختلف استفاده می‌شوند. افرادی که واکنش‌های شدید آلرژیک داشته و از واکنش‌های التهابی پس از درمان رنج می‌برند، بهتر است از این نوع ژل استفاده کنند.

    Perfectha Fine Lines: به درم سطحی تزریق می‌شود. برای درمان چین و چروک‌های سطحی مانند خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خطوط لبخند و چین و چروک روی گونه کاربرد دارد. این نوع ژل پرفکتا معمولا ۴ تا ۶ ماه دوام دارد.

    Perfectha Derm: به لایه‌های میانی پوست تزریق شده و چین و چروک‌های متوسط را از بین می‌برد. برای رفع خط اخم و شیارهای عمیق اطراف چشم و دهان استفاده می‌شود. اگر مراجعه‌کننده ژل برای خط لبخند، حجم‌دهی به لب یا لیفت چشم بخواهد، این نوع فیلر کاملا مناسب است. ماندگاری این فیلر ۶ تا ۱۲ ماه است.

    Perfectha Deep: به لایه‌های عمیق پوست تزریق شده و چین و چروک‌های عمیق از جمله چین‌های روی بینی را رفع می‌کند. از این ژل همچنین می‌توان برای زاویه سازی صورت، حجم‌دهی به چانه و لب و لیفت گونه‌ها استفاده کرد. این نوع ژل حدود ۸ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

    Perfectha Subskin: در لایه زیرجلدی تزریق می‌شود. فرورفتگی و اسکارهای پوستی را برطرف می‌کند. می‌توان از آن برای زاویه سازی استخوان فک، گونه‌ها و چانه استفاده کرد. این ژل ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

    Perfectha Complement: مکمل پرفکتا به لایه سطحی پوست تزریق می‌شود. برای صاف شدن پوست و تغییرات جزئی پس از درمان با بوتاکس یا لایه برداری صورت کاربرد دارد. این نوع ژل معمولا ۴ تا ۶ ماه دوام دارد.

۳. ژل گونه و صورت الانسه

ژل الانسه نوع خاصی از فیلر است، که برای حجم‌دهی و فرم‌دهی به گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت را برطرف کرده و باعث جوانسازی می‌شود. میکروسفرهای موجود در ژل کلاژن پوست را تحریک کرده و نتایج کامل آن پس از ۳ ماه مشخص می‌شود. به دلیل وجود پلی کاپرولاکتون با گذشت زمان فیلر جذب شده، اما نتیجه تولید الاستین و کلاژن قابل مشاهده است. در نتیجه لایه‌های عمیق پوست بهبود پیدا می‌کند. به همین دلیل ماندگاری این نوع ژل به نسبت ژل‌های بر پایه اسید هیالورونیک بالاتر است.

بهترین ژل تزریقی گونه کدام است؟

برندهای معرفی شده همگی جز فیلرهای پرطرفدار بوده و در نواحی مختلف صورت توسط متخصصان پوست استفاده می‌شوند. بهترین مارک ژل تزریقی با توجه به وضعیت پوست و انتظارات شخص تعیین می‌شود. همانطور که در مورد انواع ژل گونه توضیح دادیم، هر برند برای انواع مشکلات پوست فیلرهایی تولید کرده است. متخصص با معاینه پوست و بررسی میزان چین و چروک بهترین مارک ژل تزریقی را برای شما انتخاب می‌کند.

 

منابع مقاله:

ژوابکس

youtube.com

my.clevelandclinic.org

دکمه بازگشت به بالا