بهترین های کسب و کارجامعه

ترفندها و اصول شروع طراحی ویلای کوچک

طراحی ویلای کوچک – ویلای خود را با این ترفندها بزرگ نشان دهید

پیش از شروع مبحث طراحی ویلای کوچک باید با تعریف ویلای کوچک آشنا شویم، اینکه ویلای کوچک جزء کدام دسته از ویلا ها محسوب می گردد. در قوانین و استاندارهای ساختمان سازی به ویلاهایی که هر طبقه آن ها دارای متراژ 100 و یا کوچکتر هستند در دسته ویلا های کوچک قرار گرفته، به ویلاهایی که هر طبقه آن ها دارای متراژی بین صد تا دویست متر است ویلاهای متوسط و ویلاهایی که هر طبقه آن متراژی بیشتر از 200 متر داشته باشد جزء ویلاهای بزرگ قرار می گیرد.

برای طراحی ویلای کوچک قوانین و اصول خاصی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است ساکنین ویلا با مشکلاتی مواجه گردند که این مشکلات در ویلاهای بزرگ به دلیل داشتن متراژ بالا کمتر به وجود می آید. به همین جهت باید در طراحی ویلا کوچک  بسیار دقت کرد و تمامی موارد را و همچنین نظرات ساکنین را در نظر گرفت.

طراحی ویلا خاص و کوچک

همانطور که می دانید این روزها اکثر ساختمان ها از شکل ویلایی و قدیمی در آمده و تبدیل به مجتمع های مسکونی و یا تجاری تبدیل شده اند. اما هنوز هم هستند افرادی که علاقمند به داشتن و نگهداری ویلاهای خود هر چند کوچک هستند. برای ساخت یک ویلا اولین قدم پیش از هر کاری انجام طراحی ویلا کوچک می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. طراحی ویلا مدرن شامل موارد زیر می شود:

  • طراحی پلان ویلا
  • طراحی سازه
  • طراحی داخلی ویلا
  • طراحی نما ویلا
  • طراحی حیاط

در نظر داشته باشید که همه ی این طراحی ها را بر پایه متراژ و مقدار فضای مورد نظر برای داخل و بیرون ویلا باید انجام داد، همینطور توجه به قوانین ساخت و ساز مربوط به منطقه و متریال های آن مکان نیز بسیار مهم می باشد. اهمیت طراحی ویلا مدرن جدای از به وجود آوردن یک سرپناه برای افراد ساکن در خانه، ایجاد یک مکان آرام بخش جهت زندگی می باشد. در بین همه ی سبک های گوناگون که جهت انتخاب برای طراحی ویلا موجود است، خانه های ویلایی که به صورت مدرن طراحی و ساخته شده اند بیشتر از هر نوع دیگری مورد توجه واقع شده اند و امروزه این سبک خانه ها طرفدارهای فراوانی دارند.

اصول شروع طراحی ویلای کوچک

در سبک های مدرن و اصولا طراحی ویلا کوچک به صورت مدرن کارهای مختلفی صورت می گیرد که سبب متفاوت بودن این سبک شده است. در اینجا قصد داریم اصول طراحی ویلای کوچک را به صورت مدرن برای شما عزیزان شرح دهیم:

·         طراحی ویلا مدرن

اولین قدم در طراحی ویلا مدرن کوچک به سبک مدرن در نظر گرفتن متراژ زمین، متریال های منطقه، بودجه مورد نظر و همینطور نحوه ی عملکرد می باشد. در سبک مدرن تکنولوژی جایگاه بسیار مهمی دارد، در اصل قرار دادن تکنولوژی برای ساخت و طراحی یک ویلا مثل استفاده از اسکلت های فلزی و یا بتنی، استفاده از پنجره های بزرگ به صورت سرتاسری و .. از موارد بسیار تاثیر گذار و مطرح در طراحی مدرن می باشد. که در نظر گرفتن آن ها می تواند کمک بزرگی به شما در ساخت ویلاهایی با متراژ کم باشد.

·         عملکرد در طراحی ویلا مدرن

همانگونه که گفتیم عملکرد در طراحی ویلای کوچک جایگاه بسیار ویژه و مهمی دارد. به همین جهت قبل از آغاز طراحی ویلا مدرن باید همه ی نیاز های ساکنین را به صورت کلی و جزیی مشخص نمود. اینکه دقیقا به چه چیزی احتیاج است که با توجه به آن موارد طراحی را به پیش برد. جذاب بودن و شکل ویلا در طراحی مدرن در جایگاه دوم قرار دارد. هنگامی می شود گفت که یک طراح ویلا موفق است که تمامی مکان ها را مناسب با احتیاجات ساکنین مطابقت دهد و با توجه به سبک زندگی افراد ساکن و همینطور سلایق آن ها طراحی ویلا کوچک را انجام داده باشد.

·         انتخاب درست رنگ

در یک طراحی ویلا مدرن برای ویلاهای کوچک دقت در انتخاب رنگ بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا انتخاب یک رنگ نامناسب می تواند فضای ویلا را کوچکتر از حد ممکن نشان دهد و برای ساکنین ناراحتی و نارضایتی ایجاد کند. برای ویلاهای کوچک به طور معمول از رنگ های روشن، خنثی و یا غنی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترکیب و قرار گیری رنگ ها در کنار هم باید به گونه ای باشد که تعادل بصری به وجود بیاورد، ممکن است برخی افراد به درستی با رنگ ها و تاثیر فراوان آن ها در خانه اطلاع نداشته باشند، پس توصیه می شود این انتخاب رنگ را به عهده طراح بگذارید، زیرا ممکن است رنگی که شما برای منزل خود در نظر دارید به دلیل وجود فضای کم و کوچک ویلا اصلا مناسب نباشد و با مشکل مواجه شود.

·         طراحی درب و پنجره ها

یکی از موارد دیگری که در طراحی ویلای کوچک بسیار تاثیر گذار و مهم می باشد استفاده از درب و پنجره های مناسب و وسیع در ساختمان است. توصیه می شود شما هم در ویلا کوچک خود و یا هر نوع ویلای دیگری پنجره های سرتاسری به کار ببرید که هم نمایی زیبا ایجاد می نماید هم کوچکی ویلا خیلی به چشم نمی آید.

این کار به غیر از تامین روشنایی فضای درون ویلا شکلی جذاب و مدرن به ویلای شما می بخشد. توجه داشته باشید که در طراحی ویلا کوچک فقط داشتن پنجره های بزرگ کافی نیست بلکه برای بهره بردن از مزایای طراحی و نصب پنجره های بزرگ باید به مکان قرار گرفتن و همینطور مسیر تابش نور خورشید هم بسیار دقت کنید.

·         نور پردازی طراحی ویلا

در انجام طراحی ویلا به هر نوع سبکی باید به نورپردازی توجه ویژه ای داشت. به این دلیل که ممکن شما بخواهید در فصل های خوش آب و هوا لحظاتی را در کنار خانواده در محیط بیرونی ویلا بگذرانید و از هوای مطبوع و دلپذیر و همینطور محیط بیرونی ویلا لذت ببرید به همین جهت داشتن یک نور پردازی مناسب بسیار با اهمیت می باشد.برای نحوه نورپردازی داخلی در طراحی ویلا حتما نیاز به مشاور حرفه ای در این زمینه دارید . با تیم ما تماس بگیرید.

برای داشتن یک نورپردازی شیک و مناسب به طراحان توصیه می گردد که از مدل های گوناگون چراغ، مثل لامپ های سقفی و یا دیواری، لامپ های کوچک که نور آن ها به صورت نقطه ای می باشد و همینطور قرار دادن لامپ های مناسب برای ایجاد روشنایی و همینطور جذابیت بیشتر در کف ویلا استفاده گردد.

با توجه به افزایش قیمت زمین در سال جدید ، به همین دلیل طراحی و ساخت ویلا در زمین کوچک بیشتر از قبل پرطرفدار شده است و زمین ها 100-500 متر بیشترین طرفدار را در زمان کنونی دارند. در واقع به علت افزایش هزینه ساخت ویلا در سال جدید ، طراحی و ساخت ویلا کوچک از موارد جذاب شدت است و طراحی ویلا کوچک با هزینه کم قابل انجام است ، طراحی ویلا کوچک از متراژ 100-500 متر بسیار اقتصادی می باشد و در نتیجه آن میتوانید در منطقه ی دلخواه خود ویلا کوچک خود را طراحی کنید.

درباره طراحی نما ویلا کوچک به چه نکاتی توجه کنیم ؟

ظاهر بیرونی ویلا به نوعی کالبد اصلی سازه شما را تشکیل میدهند چرا که اولین چیزی که هنگام ورود از یک ویلا کوچک توجه را جلب می کند نما آن میباشد. طراحی نما ویلا کوچک موضوعی بسیار تخصصی و نیازمند مشاوره با متخصصین این زمینه است . نما ویلا ارتباط مستقیمی با اصول طراحی ، زیبایی ، ترکیب رنگ و سلیقه کارفرما دارد.

نما ساختمان ویلا کوچک

قطعا هر کارفرمایی با توجه به هزینه های بالای ساخت ویلا کوچک ، در نهایت انتظار یک ویلا کوچک و زیبا را دارد تا چشم هر بیننده ای را در نگاه اول به ویلا معطوف کند . پس به همین اصلی ترین شاخصه ای که باید توجه شود طراحی نما ویلا کوچک شماست چرا که اولین معرفه ویلا کوچک شما ، نما ساختمان ویلا میباشد . پس باید تمامی توانایی خود را بکار برد تا ویژگی های مدرن و خلاقانه را به خوبی بتوان در نما ساختمان مشاهده نمود.

ویژگی های اصلی نما ساختمان ویلایی کوچک

در زمینه طراحی ویلا ، هر معماری ویژگی ها طراحی خود را دارد و معماران حاذق دارای خط مشی طراحی ثابتی هستند بدین صورت که اگر ویلا و بنایی خاص را ببینید بدون اطلاع قبلی میتوانید براساس سبک و نوع طراحی ، حدس بزنید که طراحی این بنا توسط کدام معمار مشهور صورت گرفته است . حال در ادامه به برخی از ویژگی های اصلی که معماران در طراحی خود بکار میبرند را بررسی میکنیم .

سادگی و دوری از پیچیدگی در نما ویلا

شاید در گذشته استفاده از پیچیدگی های طراحی نما ویلا ، کاری مرسوم بوده است ولی خیلی زود این سبک کنار گذاشته شد و در حال حاضر طراحی نما ویلا کوچک به سبک مدرن که بر اساس سادگی و زیبایی انجام میشود جایگزین طرح های قبلی شده است . این سبک علاوه بر زیبایی ، محیطی آرامش بخش را برای شما فراهم میکند . به همین دلیل توصیه میکنیم در نما ساختمان ویلایی از بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید و از گچبری و طرح های اضافی در نما پرهیز کنید.

نورپردازی شب نما ویلا

موضوع مهم دیگر نورپردازی اصولی نما ساختمان ویلایی میباشد که نباید به هیچ عنوان در آن غافل شد چرا که نوردپردازی جلوه جذابی به ویلا کوچک شما در شب خواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا