علل کار نکردن خشک کن لباسشویی و روش های برطرف کردن

نحوه ی کارکرد خشک کن ماشن لباسشویی چگونه می باشد؟

تعمیر کولر گازی سامسونگ تهران: خشک کن ماشین لباسشویی، یک سیستم ساده می باشد که برای خشک کردن لباس ها از یک متد ساده ای پیروی می کند. خشک کن ماشین لباسشویی، لباس های مرطوب را آنقدر می چرخاند تا رطوبت لباس ها را بگیرد و علاوه بر این هوای گرم را در محیط داخلی دستگاه به جریان در می آورد تا لباس ها کاملا خشک شوند. اصولا افراد به طور میانگین هفته ای یکبار از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده می کنند.

بررسی علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

 اما هنگامی که شما قصد دارید تا از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید، و متوجه می شوید که خشک کن لباسشویی شما کار نمی کند، این موضوع می تواند برای شما بسیار نا خوشایند باشد. بنابراین در این صورت شما می توانید با چند حرکت ساده متوجه علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی خود شوید و آن را بر طرف کنید و یا جهت بررسی علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی و تعمیر خشک کن ماشین لباسشویی، با تکنسین متخصص تماس بگیرید. در ادامه ما به بررسی علت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی می پردازیم.

 • شکستگی قسمتی از خشک کن ماشین لباسشوییخمحک
 • نداشتن گرمایش در خشک کن ماشین لباسشویی
 • شروع به کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی
 • مسدود بودن دریچه های هوای بیرونی در خشک کن ماشین لباسشویی
 • نچرخیدن خشک کن ماشین لباسشویی
 • پر کردن بیش از حد ظرفیت خشک کن ماشین لباسشویی
 • مشکلات مربوط به سوئیچ درب

 شکستگی قسمتی از خشک کن ماشین لباسشویی

تعمیر کولر گازی ال جی:  خشک کن ماشین لباسشویی ممکن است بخاطر شکسته شدن قطعه ای از دستگاه، قدرت کافی برای خشک کردن لباس ها را نداشته باشد. بنابراین یکی از نکات مهم در عملکرد صحیح خشک کن ماشین لباسشویی، بررسی کامل خشک کن ماشین لباسشویی می باشد، به این صورت که دستگاه باید کاملا سالم باشد، و هیچ گونه خرابی و سایش در قطعات خشک کن وجود نداشته باشد. از آن جایی که خشک کن با ولتاژ ۲۴۰ ولت کار می کند، ممکن است بخاطر گرمای زیاد، قطعات دچار شکستگی شوند و یا قطعات شکسته شده پرتاب شوند. بنابراین بررسی سالم بودن قطعات دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در صورت خرابی هر یک از قطعات و اجرای دستگها، ممکن است خشک کن ماشین لباسشویی نتواند به درستی کار کند.

نداشتن گرمایش در خشک کن ماشین لباسشویی

تعمیر کولر گازی اصفهان: گاهی اوقات مشکلات مربوط به خشک کن، می تواند به این خاطر باشد که خشک کن برقی کار نمی کند. در واقع باید بگوییم که المنت گرمایشی خشک کن معیوب می باشد. برای بررسی معیوب بودن المنت گرمایشی خشک کن، می توان آن را به وسیله ی ابزاری به نام مولتی متر بررسی کنید. مولتی متر به شما می گوید، که آیا در مسیر الکتریکی مشکلی وجود دارد یا خیر. عددی که مولتی متر نشان می دهد، باید ۱۵ اهم باشد. اگر مشکلی در سیستم گرمایش وجود داشت، باید المنت گرمایش را عوض کنید.

شروع به کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود که خشک کن ماشن لباسشویی اصلا شروع به کار نکند. در صورت کار نکردن خشک کن ماشین لباسشویی، باید ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. در صورتی که منبع تغذیه مشکل داشته باشد، خشک کن ماشین لباسشویی اصلا شروع به کلر نمی کند. در صورتی که منبع تغذیه مشکلی نداشته باید، آن گاه باید مواردی از قبیل سوئیچ درب را بررسی کنید. در صورتی که سوئیچ درب خراب باشد، و یا مشکلاتی در صفحه الکترونیکی یا تایمر خشک کن و. . . وجود داشته باشد، خشک کن ماشین لباسشویی کار نمی کند. بنابراین تمامی این موارد باید توسط تکنسین بررسی شوند تا ریشه ی مشکل پیدا شود و مشکل مورد نظر رفع گردد.

مسدود بودن دریچه های هوای بیرونی در خشک کن ماشین لباسشویی

خشک کن ها، دارای مجاری هوا و دریچه هایی هستند که باعث حرکت هوا از خشک کن به محیط خارج را فراهم می کنند.   اما گاهی بخاطر گذر زمان یا گیر کردن زباله ها و آشغال در این دریچه ها  و یا بخاطر سرمای هوا و یخ زدن آب موجود در این قسمت، این منافذ مسدود می شوند. در صورت انسداد، باید منافذ هرچه سریع تر باز شود تا خشک کن ماشین لباسشویی بتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

نچرخیدن خشک کن ماشین لباسشویی

گاهی ممکن است خشک کن ماشین لباسشویی روشن شود و شروع به کار کند، اما محفظه ی خشک کن نچرخد، در این صورت ممکن است مشکلاتی در تسمه خشک کن و یا فرسودگی آبکش وجود داشته باشد. بنابراین برای تست، باید تسمه را برداشته و سعی کنید محفظه ی خشک کن ( یا همان آبکش ) را با دست بچرخانید، در صورتی که آبکش نچرخید، باید بلبرینگ ها را عوض کنید. در صورتی که موتور خشک کن کار می کند و شما صدای آن را می شنوید، اما آبکش خشک کن کار نمی کند، احتمالا تسمه پاره شده است. در این صورت باید خشک کن را خاموش کنید و تسمه را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل، باید آن را جایگزین کنید.

پر کردن بیش از حد ظرفیت خشک کن ماشین لباسشویی

یکی از شایع ترین ایراد های مربوط به خشک کن ماشین لباسشویی، پر کردن بیش از حد خشک کن ماشین لباسشویی از لباس می باشد. در صورتی که لباس های مرطوب و خیس در ماشین لباسشویی زیاد باشد، خشک کن مجبور است تا کار بیشتری برای خشک کردن لباس ها انجام دهد. در صورتی که لباس ها زیاد باشند، فضای کافی و مناسب برای گردش هوا وجود نخواهد داشت، در نتیجه ممکن است علاوه بر این که به خشک کن آسیب برسد، لباس ها نیز اصلا خشک نشوند.

مشکلات مربوط به سوئیچ درب

اگر سوئیچ درب ماشین لباسشویی شما خراب باشد، ماشین لباسشویی شما اصلا شروع به کار نمی کند، قاعدتا خشک کن ماشین لباسشویی هم نیز کار نمی کند. جهت دسترسی به سوئیچ، شما باید صفحه ی بالای ماشین لباسشویی را جدا کنید و قسمت سوئیچ را فشار دهید، در صورتی که سوئیچ درب خراب باشد، باید آن را عوض کنید.

علت کار نکردن خشک کن لباسشویی دوقلو

از مشکلات رایج کار با ماشین لباسشویی، کار نکردن خشک کن لباسشویی میباشد، خیلی از کسانی که مدام از ماشین لباسشویی استفاده میکنند با این سوال مواجه می شوند که چرا ماشین لباسشویی خشک نمیکنه؟ علت اختلال در عملکرد خشک کن لباسشویی دوقلو می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد از جمله: آسیب دیدن قطعات داخلی و یا خرابی این قطعات. به طور جزئی تر می توان گفت علت خوب خشک نکردن ماشین لباسشویی یا کاملا خشک نکردن آن ممکن است به دلیل قطعی برق دستگاه و یا خراب شدن موتور لباسشویی باشد.

سایر علل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی:

 • سوختن پمپ آب
 • گرفتگی پمپ آب
 • قفل شدن شیر برقی
 • ایراد در تاخو لباسشویی
 • اشکال در زغال‌های موتور
 • خرابی برد ماشین لباسشویی
 • مشکلات مربوط به میکروسوئیچ ماشین لباسشویی
 • از کار افتادن کلید فعال‌کننده خشک کن
 • شل شدن تسمه موتور ماشین لباسشویی

راهکارهایی برای پیشگیری و رفع مشکل کار نکردن خشک کن لباسشویی

 • کنترل اتصال به برق دستگاه
 • رعایت نظافت و تمیزی ماشین لباسشویی
 • رفع گرفتگی در فیلتر کف و پمپ تخلیه
 • ریست لباسشویی: با انجام این ۳ مرحله قادر خواهید بود مشکل کار نکردن خشک کن لباسشویی را رفع نمایید:

قطع اتصال جریان برق به مدت دو دقیقه: به مدت دو دقیقه جریان برق را قطع کنید.

اتصال مجدد برق لباسشویی: مجددا دستگاه را به برق متصل کنید.

به میزان هشت بار و هر دفعه ده ثانیه درب دستگاه را باز و بسته نمایید.

البته باید توجه داشته باشید که ابتدا باید تمامی قطعات دستگاه چک و بررسی شوند و اگر مشکلی در آن ها وجود نداشت، لباسشویی را ریست کنیم.

دکمه بازگشت به بالا