بهترین مساجد احمدآباد مشهد برای برگزاری مراسم ختم و ترحیم

منطقه احمدآباد یکی از بهترین و قدیمی ترین مناطق مشهد است که مساجد بزرگی مانند مسجد توفیق، مسجد الزهرا، مسجد نقویه، مسجد ولی عصر، مسجد المهدی فلسطین و مسجد حجتی در این منطقه قرار دارد. در ادامه به توضیح امکانات، آدرس و ویژگی های هر مسجد می پردازیم:

مسجد الزهرا خیابان احمدآباد

مسجد الزهرا یکی از بهترین مساجد مشهد واقع در خیابان احمدآباد , حد فاصل بلوار ابوذر و بلوار رضا است که حدود 2000 نفر ظرفیت دارد. مسجد الزهرا دارای 70 صندلی در قسمت آقایان و 70 صندلی در قسمت بانوان می باشد، این مسجد به علت همسطح بودن در قسمت آقایان و بانوان به آسانسور نیازی ندارد. این مسجد به دلیل واقع شدن در حاشیه احمدآباد، دارای جای پارک نامناسب می باشد.

مسجد توفیق بلوار رضا

مسجد توفیق یکی از بهترین مساجد منطقه احمدآباد مشهد است که در بلوار رضا، انتهای رضا 9 واقع شده و 1000 نفر ظرفیت دارد. از امکانات مسجد توفیق می توان به وجود 110 صندلی در قسمت آقایان و 180 صندلی در قسمت بانوان اشاره کرد، همچنین مسجد توفیق دارای آسانسور، سیستم تهویه مناسب و 2نفر آقا و 2 نفر خانم به عنوان پرسنل آبدارخانه می باشد. این مسجد از نظر جای پارک خودرو وضعیت بهتری نسبت به مسجد الزهرا دارد.

مسجد نقویه خیابان عارف

مسجد نقویه نسبت به سایر مساجد منطقه احمدآباد از مساحت کمتری برخوردار می باشد و نبش خیابان عارف واقع شده است. مسجد نقویه دارای 400 نفر ظرفیت می باشد و از امکاناتی همچون آسانسور و وجود 40 صندلی در قسمت آقایان و 40 صندلی در قسمت بانوان برخوردار می باشد.

مسجد المهدی فلسطین

مسجد المهدی فلسطین مشهد یکی از مساجد قدیمی مشهد است که نبش فلسطین 14 واقع شده است، مسجد المهدی برای برگزاری مراسمات ختم و ترحیم دارای ظرفیتی حدود 450 نفر بوده که در تمام ایام هفته برای صبح، ظهر و عصر قابل رزرو می باشد. بنای مسجد در دو طبقه ساخته شده است که آقایان در طبقه همکف و بانوان در طبقه اول مستقر هستند. از امکانات مسجد المهدی می توان به وجود آسانسور، وجود 50 صندلی در قسمت آقایان و 40 صندلی در قسمت بانوان اشاره نمود.

مسجد ولیعصر خیابان راهنمایی

مسجد ولیعصر از مساجد خوبه منطقه احمدآباد و راهنمایی مشهد است که نبش راهنمایی 4 واقع شده است. ظرفیت مسجد ولیعصر در حدود 400 نفر بوده که دارای امکاناتی همچون آسانسور برای قسمت بانوان، 50 صندلی در قسمت آقایان و 50 صندلی در قسمت بانوان می باشد.

مسجد حجتی خیابان عارف

مسجد حجتی از مساجد خوب منطقه احمدآباد است که در خیابان عارف، عارف 10 واقع شده است. مسجد حجتی در حدود 300 نفر ظرفیت دارد و برای برگزاری مراسم ترحیم در قسمت آقایان 35 صندلی و در قسمت بانوان 30 صندلی دارد.

نکاتی در مورد رزرو مسجد

هنگامی که می خواهید یک مسجد را برای مراسم ترحیم، رزرو کنید بهتر است به این چند نکته توجه کنید:

✔️ فضای کافی با توجه به تعداد میهمان ها: مسجدی را که میخواهید برای مراسم ختم، رزرو کنید، باید فضای کافی برای حضور میهمان های شما داشته باشد بطوریکه بتوانند راحت نشسته و برای افراد کم توان نیز به تعداد کافی صندلی داشته باشد.

✔️ امکانات صوتی مناسب: سیستم صوتی خوب و مناسب برای پخش قرائت قرآن، دعا و سخنرانی‌های مرتبط با مراسم ختم ضروری است.

✔️ فضای مناسب برای نصب بنر و قرار دادن تاج گل: مسجد باید دارای فضایی مناسب برای قرار دادن تاج گل های میهمان ها و همچنین نصب بنرهای عرض تسلیت داشته باشد.

✔️ تهویه و نورپردازی مناسب: تهویه مطبوع سرد و گرم و نورپردازی مناسب برای ایجاد فضایی آرام و محترم برای برگزاری مراسم ختم مهم است.

✔️ امکانات رفاهی و جای پارک مناسب: امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی تمیز و جا کفشی مناسب و همچنین وجود جای پارک خودرو از مواردی است که باید در نظر گرفته شود.

✔️ فضای مناسب برای پذیرایی: در بسیاری از مراسم‌های ختم، پذیرایی ساده‌ای مانند چای، حلوا و خرما ارائه می‌شود و در هنگام خروج نیز پک پذیرایی ترحیم به میهمان ها تقدیم می گردد.

این ویژگی‌ها به این دلیل مهم هستند که مراسم ختم فرصتی برای یادآوری و ادای احترام به درگذشتگان و همچنین حمایت روحی از خانواده‌های آن‌ها است.

چگونه می توان مسجد را برای برگزاری مراسم ختم رزرو نمود؟

برای رزرو مسجد در مشهد می توانید به دو روش اقدام نمایید، روش اول مراجعه حضوری به مسجد و رزرو آن توسط هیات امناء و یا متولیان آن است. در روش دوم شما می توانید با یک تماس تلفنی با تشریفات ترحیم بهشت، مسجد را به سادگی و بدون هیچگونه هزینه اضافه رزرو کنید، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا