تاثیر سیگار و خودارضایی بر روی لاغری حقیقت دارد؟

مساله خود ارضایی هنوز به عنوان مساله ای بحث برانگیز برای بسیاری افراد است، تا حدی که حتی در نزدیکترین روابط عاشقانه هم هنوز اختلافاتی در این زمینه وجود دارد. مساله آزار دهنده ای که بیشتر همسران ازآن شاکی هستند این است که چرا که با وجود داشتن منظم، باز هم همسرانشان چنین کاری می کنند؟

جالب اینکه در این باره، مردان نظری کاملا مخالف دارند؛ آنها می گویند که اتفاقا، دیدن یا دانستن خود ارضایی همسرانشان باعث برانگیخته شدن و تحریک بیشتر آنها می شود! اما برعکس زنان از این مساله اصلا خوشحال نیستند. در هر صورت، باید بدانیم که به رغم باورهای نادرست بسیاری که در رابطه با خود ارضایی وجود دارد، انجام آن حتی با وجود داشتن روابط جنسی منظم، برای مردان و‌ حتی زنان امری غیر عادی به شمار نمی آید.

حرف و‌ حدیث های زیادی در مورد خود ارضایی و رابطه آن با سیگار کشیدن و لاغری وجود دارد، اما خلاصه تحقیقات انجام شده در این زمینه می گوید تا زمانی که انجام آن لطمه ای به و میزان صمیمیت شما با شریک زندگی تان نزند ایرادی ندارد. و به خودی خود، نه مشکل جسمی، ‌نه روحی و ‌نه حتی تهدیدی برای جسمی شما محسوب نمی شود. دکتر دمینیک رشو می گوید: در گذشته این کار عملی شیطانی و‌ مسبب بسیاری از بیماریهای روانی، ضعف جسمانی، و‌حتی مرگ شناخته می شد، در حالی که امروزه بعنوان یک جنبه طبیعی از رشد جنسی انسان شناخته شده است.

واقعیاتی درباره خود ارضایی

 • باعث ریزش موهای شما نمی شود.
 • نه چشم شما را ضعیف می کند و نه شما را نابینا می کند.
 • باعث آکنه نمی شود.
 • باعث کوچکی آلت تناسلی شما نمی شود.
 • فرد را دیوانه نمی کند.
 • باعث سرطان نمی شود.
 • خود آزاری به حساب نمی آید.
 • مقدمه هم جنس گرا شدن نیست.
 • مانعی برای رشد اجتماعی و احساسی شما نیست.
 • اکثر افراد از خود ارضایی خود خجالت زده اند
 • هر فرد به اندازه نیاز جنسی خود اقدام به خود ارضایی می کند و میزان مشخصی ندارد و برای افراد مختلف متفاوت است.
 • باعث رشد مو در کف دست تان نمی شود.
 • شما را دچار بیماری های مقاربتی نمی کند.
 • مانعی در زندگی اجتماعی یا عاطفی شما نیست.

با وجود اینکه در مورد ضرر های خود ارضایی باورهای نادرست زیادی وجود دارد، از دیدگاه پزشکی و سلامتی خود ارضایی هیچ گونه مشکل جسمی و روحی ایجاد نمی کند. کارشناسان براین باورند که پس از ازدواج هم تا زمانی که بر کیفیت روابط جنسی شما با همسرتان اثر نامطلوبی نگذارد، اشکال ندارد.

خود ارضایی زمانی مشکل محسوب می شود که

 • زندگی روزانه شما و یا زندگی مشترک تان لطمه وارد کند و یا جایگزین رابطه جنسی شما با همسرتان شود.
 • یا تبدیل به یک غیر قابل کنترل شده باشد.

اگر بر اساس آنچه که تا اینجا گفتم فکر می کنید ممکن است شما مشکل خود ارضایی داشته باشید، بهتر است از یک کمک بگیرید.

خود ارضایی در افراد متاهل

همانطور که گفته شد اگر خود ارضایی در رابطه عاطفی و جنسی زوج خدشه ای وارد نکند مشکل محسوب نمی شود. با اینحال هنوز برای بسیاری از زوج ها مساله نگران کننده ای محسوب می شود و یکی از دلایل بحث و جدل بین زوج ها می تواند باشد. تنها در یک مورد می توان خود ارضایی را برای زندگی مشترک مشکل آفرین خواند و  آن زمانی است  که یکی از زوجین انجام خود ارضایی را به داشتن رابطه جنسی با همسرش ترجیح بدهد.

در سال 2013 یک نظر سنجی غیر رسمی در وب سایت درباره خود ارضایی افراد متاهل انجام شد. نتیجه قابل توجه این بود که ۸۵ درصد از آقایان اظهار داشتند که در سه ماه گذشته خود ارضایی داشته اند در حالی که فقط ۱۵ درصد از همسران شان از این قضیه آگاه بودند. سوالی که در اینجا پیش می آید این است که: پس تکلیف زوج هایی که در مورد تعداد دفعات و فراوانی در سکس توافق نظر ندارند چه می شود؟

پاسخ برخی از سکس تراپیست ها این گونه است: چون انجام این کار می تواند بخشی از نیاز جنسی یکی از زوجین را برآورده کند می تواند از بروز خیانت جلوگیری کند.

احساس بی کفایتی

همسرانی که خود ارضایی نمی کنند وقتی متوجه می شوند که همسرشان اقدام به این کار می کند، بسیار احساس نارضایتی کرده و خود را سرزنش می کنند؛ چون حس می کنند همسرشان از رابطه جنسی شان خسته یا ناراضی است که چنین کاری انجام می دهد.

واقعیت این است  که گفتن یا نگفتن خود ارضایی به همسرتان یک قضیه کاملا شخصی است و به خودتان بستگی دارد؛ اما چیزی که مهم است این است که اگر  متوجه انجام آن توسط همسرتان شدید به هیچ وجه خود را سرزنش نکرده و این را پای بی کفایتی خود در سکس نگذارید.

در  می توانید به سایر مطالب و مقالات مربوط به پانیک دسترسی داشته باشید.

دوستان با بیشترین امتیاز در 2 هفته اخیرمساله خود ارضایی هنوز به عنوان مساله ای بحث برانگیز برای بسیاری افراد است، تا حدی که حتی در نزدیکترین روابط عاشقانه هم هنوز اختلافاتی در این زمینه وجود دارد.

مساله آزار دهنده ای که بیشتر همسران ازآن شاکی هستند این است که چرا که با وجود داشتن منظم، باز هم همسرانشان چنین کاری می کنند؟

جالب اینکه در این باره، مردان نظری کاملا مخالف دارند؛ آنها می گویند که اتفاقا، دیدن یا دانستن خود ارضایی همسرانشان باعث برانگیخته شدن و تحریک بیشتر آنها می شود! اما برعکس زنان از این مساله اصلا خوشحال نیستند.

در هر صورت، باید بدانیم که به رغم باورهای نادرست بسیاری که در رابطه با خود ارضایی وجود دارد، انجام آن حتی با وجود داشتن روابط جنسی منظم، برای مردان و‌ حتی زنان امری غیر عادی به شمار نمی آید.

حرف و‌ حدیث های زیادی در مورد خود ارضایی وجود دارد، اما خلاصه تحقیقات انجام شده در این زمینه می گوید تا زمانی که انجام آن لطمه ای به و میزان صمیمیت شما با شریک زندگی تان نزند ایرادی ندارد. و به خودی خود، نه مشکل جسمی، ‌نه روحی و ‌نه حتی تهدیدی برای جسمی شما محسوب نمی شود.

دکتر دمینیک رشو می گوید: در گذشته این کار عملی شیطانی و‌ مسبب بسیاری از بیماریهای روانی، ضعف جسمانی، و‌حتی مرگ شناخته می شد، در حالی که امروزه بعنوان یک جنبه طبیعی از رشد جنسی انسان شناخته شده است.

فواید ترک خود ارضايي بر چهره

حال که کاملاً با فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی و معنوی آشنا شدید، وقت آن است که از فواید ترک خود ارضايي بر چهره برایتان بگوییم تا بدانید که هرگز دیر نیست و اگر کم‌کم خودارضایی مستمر را کنار بگذارید می‌توانید سلامت و زیبایی چهره خود را باز گردانید. ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما بر اساس تحقیقات انجام شده، پس از یک ماه ترک خود ارضایی شدید، افراد موردمطالعه شاهد کاهش گودی زیر چشم، کاهش آکنه و بثورات پوستی و همچنین شفاف‌تر شدن پوست بوده اند. از فواید ترک خود ارضایی بر چهره و پوست صورت می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

1. افزایش درخشش و شادابی پوست

از اصلی ترین فواید ترک خود ارضايي بر چهره این است که با کاهش تعداد دفعات خود ارضایی و ترک آن در بلند مدت، می‌توانید شاهد افزایش رطوبت، شادابی و درخشش پوست خود شوید. پس از ترک خود ارضایی یکی از اصلی ترین دلایل کاهش آب و رطوبت بدن نیز رفع خواهد شد. در این مدت می‌توانید با نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در طول روز در کنار نوشیدن اسموتی های طبیعی و خانگی و حتی خوردن چای سبز، رطوبت از دست رفته پوست را باز گردانید.

2. کاهش چین و چرک سطحی

یکی از فواید ترک خود ارضايي بر چهره کاهش سرعت روند پیری پوست خواهد بود. با بازگشت آب از دست رفته بدن از طریق روش‌هایی که اشاره کردیم، پوست شما میزان رطوبت لازم را دریافت خواهد کرد. در نتیجه رفته‌رفته از خشکی پوست کم شده و جای زخم و جوش سریع‌تر بهبود خواهد یافت. همچنین می‌توانید با استفاده از تغذیه مناسب و ماسک‌های صورت خانگی، میزان چروک‌های سطحی پوست را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

3. کاهش جوش‌های هورمونی از فواید ترک خود ارضایی

افزایش تعداد دفعات خودارضایی تنظیم ترشح هورمون‌های اصلی بدن را دچار اختلال می‌کند. تعادل هورمونی و کاهش جوش یکی از فواید ترک خود ارضايي بر چهره است که به‌سرعت خود را نشان می‌دهد. اگر مدت کوتاهی است که به خود ارضایی اعتیاد دارید، با ترک آن روند کاهش جوش در نواحی پیشانی و چانه بسیار سریع‌تر خواهد بود. البته ممکن است این روند برای برخی افراد با مشکل روبه‌رو شده و طولانی‌تر باشد. در این صورت بهتر است برای تنظیم سطح هورمون و کاهش جوش ناشی از اختلال هورمونی، با پزشکی متخصص مشورت کنید. از دیگر فواید ترک خود ارضايي بر چهره می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • بهبود گردش خون در بافت پوست و افزایش اکسیژن‌رسانی
 • کاهش رنگ‌پریدگی و زردی پوست ناشی از اعتیاد به خود ارضایی
 • کاهش خستگی و بی‌حالی چهره ناشی از تضعیف قوت بدن
 • کاهش جوش‌های زیرپوستی و دردناک
 • کاهش التهابات پوستی و قرمزی پوست
 • کاهش گودی زیر چشم

سخن پایانی

فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی برای افرادی که تصمیم به ترک می‌گیرند بسیار است؛ چه از نظر ذهنی، روحی و جسمی و چه از نظر روابط عاطفی و جنسی. در حالی که تحقیقات بیشتری برای تعیین مدت دقیق دوره زمانی این مزایا ضروری است، نکته نهایی برای افرادی که از خود ارضایی خودداری می‌کنند این است که آنها هیچ آسیبی به خود و دیگران نمی‌رسانند و این انتخاب کاملاً به تصمیم خودشان وابسته است.

اگر به دنبال راهی برای به‌دست‌آوردن کنترل مجدد بر زندگی خود بوده‌اید و احتمالاً این فواید ترک خود ارضايي را برای خود تجربه کرده‌اید، تصمیم به ترک خود ارضایی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای تجربه زندگی بهتر برای شما باشد.

منبع مقاله:

دیسگار

https://canvas.uw.edu/eportfolios/65873/dis

دکمه بازگشت به بالا