بهترین های کسب و کاربین الملل

طراحی سایت توسط شرکت بهتر است یا فریلنسر؟

طراحی سایت را به شرکت های طراحی سایت بسپاریم یا سایت های فریلنسینگ؟

امروزه با روی کار آمدن اینترنت، دسترسی شما به سایت های اینترنت و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی طراحی سایت و شرکت های مختلف بیشتر شده است، با یک سرچ ساده می توانید هم به انواع شرکت های طراحی سایت دسترسی پیدا کنید و هم سایت های فریلنسری را مشاهده کنید و با یکدیگر مقایسه کنید. وبسایت، مکانی است که بازدید کنندگان آنلاین  را به ترافیک طبیعی تبدیل می کنند تا به مرور به مشتری تبدیل می شوند. صفحه تماس وب سایت شما نیز ساده ترین راهی است که از طریق آن مشتری می تواند در هر زمان با شما تماس برقرار کند. وقتی صحبت از ایجاد وب سایت می شود، دو راه حل به ذهن شما می رسد:

 • شرکت طراحی و توسعه وبسایت
 • استخدام یک طراح یا توسعه دهنده وب فریلنسر

این که شما یک شرکت طراحی وب سایت را انتخاب می‌کنید یا یک طراح فریلنسر استخدام می کنید، کاملا به انتخاب شما بستگی دارد. اما قبل از ایجاد آن باید همه مزایا و معایب  انتخاب خودتان را در نظر بگیرید. قبل از تصمیم گیری در مورد استخدام یک شرکت طراحی وب سایت یا طراح وب سایت فریلنسر، عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به انتخاب شما کمک شایانی کند و تماما به خواسته های شما بستگی دارد که کدام یکی از دو گزینه بالا انتخاب شما خواهد بود. با ریراکو همراه باشید تا مزایا و معایب این دو راه را با هم بررسی کنیم!

طراحی و توسعه وب و ویژگی های آن

به طور کلی طراحی و توسعه، یک فرآیند پیچیده برای ایجاد یک وب سایت می باشد. این فرایند شامل چندین مرحله است که این مراحل شامل موارد زیر است:

 • طراحی وب
 • توسعه وب
 • اسکریپت نویسی
 • تولید محتوا
 • و…

هر قسمت از این فرایند باید انتظارات و سلایق کارفرما را برآورده کنند. بنابراین، یک فرد یا تیمی که قرار است استخدام کنید یا کار را به آنها بسپرید، باید به اندازه کافی ماهر باشد تا بتواند همه ی انتظارات شما را بر آورده کند. مراحل توسعه ی وب به صورت زیر است که بهتر است به آن واقف باشید:

 • توسعه یا برنامه نویسی سمت مشتری front-end
 • توسعه پشتیبان یا برنامه نویسی سمت سرور
 • و فناوری های پایگاه داده

به چه کسی فریلنسر می گویند؟

فریلنسر به شخصی می‌گویند که بدون نیاز و بدون وابستگی به شرکت، سازمان و یا کسب و کار دیگری، حرفه و تخصص خود را به صورت جداگانه و فردی برای شخص یا اشخاصی  انجام می‌دهد و با توجه به تخصص خود و یا نیاز مجموعه‌ها، کارفرمای خود را تغییر دهد. حتی  می‌تواند در یک لحظه چندتا کارفرما داشته باشد. فریلنسر می‌تواند یک شغل تمام وقت و یا پاره وقت برای خود داشته باشد و در هر مکان و هر زمانی کار خود را انجام دهد.

مزایای استخدام فریلنسر طراح سایت

    قیمت بسیار مناسب تر و پایین تر از شرکت های طراحی سایت. معمولا قیمت ها (حتی در سایت های فریلنسری) به صورت کاملا توافقی بین کارفرما و طراح تعیین می گردد.

 • ارتباط مستقیم و آسان با مجریان، بدون واسطه
 • امکان استخدام چند فریلنسر مختلف برای بخش های مختلف سایت (به جای این که کل فرایندها و بخش های سایت را به یک شرکت بسپارید (که شاید در برخی از آن ها حرفه ای نباشند)، می‌توانید برای هر بخش از سایت، یک فریلنسر حرفه ای استخدام کنید.
 • امکان جستجو و مشاهده رزومه و نمونه کار هزاران طراح سایت و دعوت آن ها به همکاری در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و سایت های فریلنسینگ
 • و…

معایب استخدام فریلنسر طراح سایت

ریسک ها:

از آن جایی که فریلنسرها مستقل هستند، می توانند شخصا تصمیم بگیرند که روی کدام پروژه ها کار کنند. تعداد این پروژه ها در یک زمان می تواند بسیار زیاد باشد. فریلنسرها قرارداد رسمی دقیقی مثل شرکت ها ندارند و این مورد برای همکاری طولانی مدت می تواند مشکل ساز باشد.

مدیریت سخت:

طراحان فریانسر ممکن است با سازماندهی و مدیریت زمان مشکل داشته باشند. بنابراین، مدیریت چنین کارمندانی کمی سخت می باشد.

سطح پایین تر کیفیت محصول نهایی در برخی موارد:

فریلنسرها بیشتر به سود و موفقیت خود توجه می کنند تا به سود شما. به همین دلیل است که برخی سعی می کنند پروژه شما را در اسرع وقت به پایان برسانند. بدین ترتیب به برخی به جزئیات مهم مانند کیفیت، ممکن است توجه زیادی نکنند.

عدم وجود مجوز:

معمولا فریلنسر ها مجوز خاصی جهت فعالیت های خود ندارند. این مورد درصورت بروز هر گونه مشکلی شرایط پیگیری را برای شما دشوارتر می کند.

مزایای کار با شرکت های طراحی سایت

همکاری طولانی مدت قابل اعتماد

معمولا با انتخاب یک شرکت طراحی سایت، این شرکت ها علاقمند به ارائه یک چرخه کامل از خدمات با کیفیت بالا در بلند مدت هستند. از مشاوره گرفته تا پشتیبانی فنی پروژه و در همه چیز می توانید به این شرکت ها اعتماد کنید. البته که انتخاب یک شرکت قابل اعتماد بسیار مهم است.

تیم کامل حرفه ای

با انتخاب یک شرکت طراحی،  به شما یک تیم کامل از متخصصان حرفه ای در زمینه های مختلف داده می شود. شما می توانید  با بستن یک قرارداد به تمام نیروهای کاری و متخصص مورد نیاز خود دسترسی دارید.

ثبات

هر شرکتی یک نهاد تجاری قانونی دارد. آن ها آماده هستند تا اسنادی را که می خواهید را در اختیار شما قرار دهند تا از قابل اعتماد بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

وجود پشتیبانی

یک شرکت طراحی وب پس از راه اندازی سایت تان، به صورت یک قرارداد مشخص و شفاف، از سایت شما پشتیبانی می کند و ایرادات را برطرف می کند.

معایب کار شرکت طراحی وب

قیمت های بالا

هزینه خدمات شرکت در مقایسه با خدمات فریلنسر بسیار زیاد است، اما با انتخاب این شرکت شما می توانید شرکتی را استخدام کنید که نیازهای شما را به طور کامل برآورده کند.

ارتباط سخت تر با طراحان سایت

به دلیل سلسله مراتبی بودن ساختار شرکت ها، امکان ارتباط مستقیم شما با طراحان سایت، سخت و یا غیر ممکن است و شما مجبور هستید که با افراد دیگری هماهنگی های خود را انجام دهید.

پاسخگو بودن و پشتیبلنی در برخی از ساعات و روزها

شرکت های طراحی سایت، در روزهای کاری فعال هستند و در روزهای تعطیل یا بعد از ساعات کاری، معمولا خدماتی ارائه نمی دهند؛ در صورتی که شما با یک فریلنسر می‌توانید در بسیاری از زمان ها حتی شب ها و روزهای تعطیل هم در ارتباط باشید.

در نهایت کدام را انتخاب کنیم؟

خب قبلا هم به این اشاره کرده بودیم که مراحل ایجاد یک وب سایت بسیار دشوار و پیچیده است. شامل چندین مرحله مانند طراحی وب، توسعه وب، تولید محتوا، سئو و … است. یک شرکت طراحی سایت، یک شرکتی است که خدمات کامل انجام می دهد و به صورت تخصصی در توسعه وب سایت تخصص دارد. این شرکت تیمی از متخصصان را استخدام می کند. که در جهت هدف مشترک طراحی و ساخت وب سایت شما کار انجام می دهد.

شرکت طراحی وب دارای متخصصانی است که در موارد مختلف توسعه وب مانند طراحان گرافیک، توسعه دهندگان وب، کپی رایترها، متخصصان سئو و… مهارت دارند که البته شاید این کارکنان، در تمام موارد گفته شده، تخصص کافی نداشته باشند. از طرف دیگر، ارتباط با فریلنسرها بسیار ساده تر است، هزینه شما بسیار پایین تر می‌آید و می‌توانید برای هر تخصص، شخص خاصی را پیدا و استخدام کنید.

با توجه به مزایا و معایب گفته شده خودتان نتیجه گیری کنید که با توجه به بودجه و درخواست تان به کدام روش بیشتر نیازمند هستید و مشخص کنید که استخدام فریلنسر و یا شرکت های طراحی سایت کدام یک بیشتر به شما می توانند کمک رسانی کنند. ممنون که تا این جا با ما همراه بودید.

دکمه بازگشت به بالا