بهترین های کسب و کارعمومی

مزایای طراحی سایت برای کسب و کارهای سنتی

مروری بر پیش نیازهای شروع یک کسب و کار اینترنتی

طراحی سایت حرفهای در این روزها یکی از نیازهای اصلی هر کسب و کار سنتی و نوینی می‌باشد طراحی سایت در کرمان نیز نسبت به گذشته بسیار افزایش یافته. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، افزایش دغدغه‌های مردم و به خصوص شیوع بیماری کرونا اهمیت راه‌ اندازی کسب و کارهای اینترنتی بیش از پیش احساس می‌شود.

 اما همانطور که می‌دانید برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی در نهایت باید یک سایت داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با پیش نیازهای شروع یک کسب و کار اینترنتی، مزایای آن و درنهایت فرآیند چگونگی سفارش طراحی سایت حرفه ای در بهترین شرکت های طراحی وب آشنا کنیم. پس اگر شما هم نیز به دنبال طراحی سایت حرفهای و راه اندازی یک کسب و کار آنلاین هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

این سوالی است که پس از رشد چشم‌گیر کسب و کارهای اینترنتی در ایران ذهن بسیاری از صاحبان کسب و کار را که به دنبال درآمدزایی از اینترنت هستند، مشغول خود کرده است. از طرفی دیگر همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد این روزها با شیوع بیماری کرونا اهمیت راه‌ اندازی کسب و کارهای اینترنتی بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. علاوه برا طرای سئو در کرمان نیز بسیار پرطرفدار است.

به همین دلیل است که امروزه سوالاتی مانند چگونه یک کسب و کار اینترنتی در منزل راه اندازی کنیم؟ آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه زیاد امکان‌پذیر است؟ چرا بسیاری از کارآفرینان راه اندازی کسب و کارهای آنلاین را به کسب و کارهای سنتی ترجیح می‌دهند؟ در ذهن کاربران شکل گرفته است.

اولین سوالی که باید پاسخ آن را بدانید این است که منظور از کسب و کار اینترنتی چیست و چرا امروزه رونق بسیار زیادی پیدا کرده است؟ ساده‌ترین تعریف کسب و کار اینترنتی یا کسب و کار آنلاین عبارت است از مجموعه فعالیت‌هایی که بر بستر اینترنت با هدف درآمدزایی انجام می‌شود. بر اساس این تعریف به استفاده از هر روشی که به کسب درآمد از اینترنت منتهی شود، کسب و کار اینترنتی می‌گوییم.

کسب و کارهای اینترنتی دقیقا مانند کسب و کارهای سنتی، در زمینه های مختلفی راه‌اندازی می‌شوند که کسب و کارهای فروشگاهی، خدماتی، آموزشی، اتوماسیون و… نمونه‌ای از کسب و کارهایی است که امروزه در بستر اینترنت مشغول به فعالیت می‌باشند.

امروزه بسیاری از افراد بر این اعتقادند که تقریبا همه کارها می‌توانند بر بستر اینترنت فعالیت کنند و یا با استفاده از آن کسب و کار خود را رونق دهند. به طور مثال فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا را در نظر بگیرید که امروزه طیف وسیعی از محصولات را تنها با استفاده از طریق سایت اینترنتی خود به مشتریان ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید با مزایا و معایب کسب و کارهای اینترنتی آشنا شوید قبل از خواندن ادامه این مطلب، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

چرا موضوع این مقاله در مورد طراحی سایت حرفه ای است؟

طراحی وب سایت حرفه ای اولین و مهمترین قدم برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی است. امروزه کمتر کسب‌و‌کاری را می‌توان پیدا کرد که قابلیت حضور بر بستر اینترنت را نداشته باشد. به همین دلیل است که طراحی حرفه ای سایت در ایران که به تازگی به اهمیت اینترنتی شدن کسب و کارهای خود پی برده‌اند، رونق چشم‌گیری داشته است.

البته ممکن است بسیاری از کسب و کارها هنوز هم نیز به اهمیت آن پی نبرده باشند و طراحی سایت حرفه ای برای کسب و کارشان را یک گزینه تجملاتی و لوکس در نظر گیرند. اگر شما هم چنین تصوری در مورد طراحی وب سایت دارید، بدانید که یکی از بهترین فرصت‌های رشد کسب و کارتان را نادیده گرفته‌اید!

بنابراین تصمیم گرفتیم در یک راهنمای جامع در قالب این مقاله برای شما آماده کنیم تا با فرآیند طراحی وب سایت و مزایای آن آشنا شوند. اکثر مردم تصور صحیحی در مورد فرآیند سفارش، طراحی، ساخت و در نهایت بهره‌مندی از مزایای یک وب سایت را ندارند. طراحی وب سایت مانند خرید یک کالا نیست که بتوان آن را از یک شخص و یا مغازه خرید!

مولفه‌های گوناگونی در طراحی وب سایت نقش دارند که باید متناسب با زمینه کسب و کار و اهداف شما ارزیابی و بررسی شوند. از مهم‌ترین مولفه‌های یک وب سایت می‌توان به طراحی رابط کاربری (ظاهر سایت)، زبان برنامه‌نویسی و تکنولوژی‌های بکار گرفته شده در طراحی آن، میزان توسعه‌پذیری، امکانات پیش‌بینی شده در آن و در نهایت تیم پشتیبانی و توسعه آن اشاره کرد.

چرا هر کسب و کاری باید یک سایت حرفه ای داشته باشد؟

با فراگیر شدن اینترنت در میان مردم به جرات می‌توان گفت تمام مشتریان بالقوه شما به نوعی در فضای اینترنت حضور مستمر دارند. به همین دلیل است که بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت معتقد است که استفاده از فضای اینترنت برای کسب و کارها یک ضرورت است تا یک فرصت! او در این مورد می ‌گوید:

اگر کسب و کارتان در اینترنت حضور ندارد، به زودی از صحنۀ روزگار حذف خواهید شد.

بنابراین راه‌اندازی و طراحی سایت حرفه ای فقط محدود به کسب و کارهای نوین نمی‌شود! بلکه هر نوع کسب و کاری برای باقی ماندن در عرصه رقابت به آن نیاز پیدا خواهد کرد. زیرا در آینده‌ای نه چندان دور و با ظهور کسب و کارهای جدید بر بستر اینترنت، رفته رفته کسب و کارهای سنتی از میان خواهند رفت. همان اتفاقی که با ورود اسنپ و تپسی به بازار ایران برای آژانس های تلفنی و شهری افتاد!

بنابراین تا دیر نشده است باید برای حضور و رقابت با سایر کسب و کارهای دیگر آماده شوید و خود را در فضای آنلاین معرفی کنید. راه‌های زیادی از جمله ساخت صفحات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات در سایت‌های دیگر و درج آگهی در سایت‌های نیازمندی برای ورود و معرفی کسب و کار خود در فضای اینترنت وجود دارد، اما هیچکدام از آن ها نمی‌توانند مانند داشتن یک سایت رسمی حضور شما را در عرصه رقابت تداوم بخشد و اثرگذار باشد.

مزایای استفاده از طراحی سایت حرفه ای چیست؟

همان‌طور که دیدید ورود به تجارت الکترونیک و داشتن یک سایت برای کسب و کارتان یک اقدام ضروری است. در این بخش از مقاله قصد داریم برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی وب سایت حرفه ای برای کسب ­‌و کارها را به شما معرفی کنیم.

افزایش دسترسی و سرعت

اولین عاملی که به داشتن سایت برای کسب وکارتان ضرورت می‌بخشد، افزایش میزان استفاده مردم از اینترنت است. این روزها زندگی مردم بسیار پرمشغله شده است و بدین ترتیب افراد به دنبال راه‌هایی ساده‌تر برای صرفه‌جویی در زمان خود هستند. به همین دلیل بیشتر افراد خرید اینترنتی و خدمات غیرحضوری را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند.

زیرا علاوه بر صرفه‌جویی در زمان آن‌ها، امکان بررسی و مقایسه چندین سایت، محصول و خدمات حتی از پشت کامپیوترشان فراهم می‌شود. استفاده از وب سایت حرفه ای به منظور خدمات‌رسانی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و افزایش رفاه مشتریان، باعث افزایش سرعت کارها می‌شود. زیرا روش‌های آنلاین کسب درآمد به واسطه مجهز بودن به جدیدترین تکنولوژی‌ها، بسیاری از فرآیندها را به صورت خودکار انجام می‌دهند. بنابراین یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، افزایش سرعت فرآیند خدمات رسانی و سیستم‌سازی است.

نبود محدودیت زمانی و مکانی

جالب است بدانید با استفاده از وب سایت کسب و کاری که فقط یک شعبه کوچک دارد قادر است از کسب­ ‌و کارهایی که دارای چندین شعبه بزرگ در پر رفت و آمدترین مکان‌های شهر هستند، موفق‌تر و بهتر عمل کند. زیرا در شیوه سنتی شما فقط می‌توانید به تعداد محدودی از افراد در طول روز خدمات‌رسانی کنید و همواره نیازمند صرف هزینه‌های زیادی خواهید بود.

این در حالی است که فضای آنلاین همیشه در دسترس است و هیچ‌گونه محدودیت زمانی و مکانی ندارد. بنابراین کاربران و مشتریان شما به راحتی می‌توانند ۲۴ ساعت در روز، ۷ روز در هفته و ۳۶۵ روز در سال به استفاده از خدمات وب سایت شما بپردازند. همچنین با بهره‌مندی از این قابلیت به راحتی می‌توانید دامنه بازاریابی کسب و کار خود را از محدوده شهرتان فراتر برده و به تمام استان و یا ایران خدمات‌رسانی کنید.

کاهش هزینه‌های کسب و کار

راه‌اندازی و توسعه کسب و کارهای سنتی در مقایسه با کسب و کارهای اینترنتی نیاز به سرمایه بسیار بیشتری دارد. همانطور که می‌دانید بهترین روش برای رشد کسب ‌و کار شما مدیریت هزینه‌ها است. تصور کنید که اگر بخواهید چندین شعبه از کسب و کارتان را در شهری مانند تهران احداث کنید چه میزان سرمایه برای استخدام نیرو، خرید و یا کرایه ملک، هزینه‌های جاری روزانه و… نیاز خواهید داشت؟

البته این تنها در صورتی است که فقط بخواهید کسب و کارتان را در محدوده تهران توسعه دهید! اما در صورتی که شما به طراحی سایت حرفه ای بپردازید، قادر خواهید بود بدون نیاز به چنین سرمایه‌ای کسب و کار خود را در سطح ایران و حتی جهان راه اندازی کنید. به همین دلیل است که کاهش هزینه یک مزیت مهم طراحی سایت برای کسب ­‌و کارها در نظر گرفته می‌شود.  زیرا هزینه طراحی و نگهداری وب سایت حرفه ای صرفا چند میلیون خواهد شد!

به این ترتیب شما قادر خواهید بود با سرمایه‌ای چندین و چند برابر کمتر از سرمایه مورد نیاز برای شروع یک کسب و کار سنتی، کسب و کار اینترنتی خود را در وسعت جهانی آغاز کنید. همچنین از طرفی دیگر با بازاریابی مناسب می‌توانید شاهد رشد مداوم و افزایش درآمدتان باشید که همه این موارد در کنار هم می‌تواند موفقیت شما را در مقایسه با رقیبان تضمین کند.

افزایش آگاهی از برند

این روزها اهمیت برند و برندسازی بر هیچ کسی پوشیده نیست. زیرا در دنیایی زندگی می‌کنیم که در هر لحظه شاهد تولد کسب و کاری جدید هستیم، اما تنها نام کسب و کارهایی بخاطر مشتریان سپرده می‌شود که برندسازی خوبی انجام داده باشند.

یکی از اصلی‌ترین راه‌های افزایش اعتبار و آگاهی از نام برند طراحی وب سایت استاندارد و حرفه‌ای برای کسب و کار است. در گذشته کسب و کارها برای برندسازی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی از خدمات خود به مشتریان باید از ابزارهایی مانند تابلوها، بیلبوردها، روزنامه‌ها و … استفاده می‌کردند.

اما به تدریج و با فراگیر شدن استفاده از اینترنت، وب سایت و اپلیکیشن‌های موبایل جایگزین روش‌ها و ابزارهای سنتی بازاریابی شدند. پس اگر به دنبال برندسازی و افزایش فروش خود هستید، باید هویت برند خود را به کمک وب سایتتان به نمایش مخاطبان بگذارید. اگر علاقه‌مندید اطلاعات بیشتری در مورد برندسازی به دست آورید، از شما دعوت می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید.

شناخت بازار و بازاریابی هوشمند

در فضای اینترنت کاربران به راحتی نظرات خود را در مورد هر موضوعی ارائه می‌دهند و قادرند که دیدگاه خود را در قالب انتقاد و پیشنهاد برای شما بفرستند. این یک مزیت است که به شما کمک می‌کند تا به آسانی سلیقه و نیاز مخاطبین خود را بشناسید و با بکارگیری آن‌ها را به سوی خود جذب کنید.

همچنین یکی از مهم‌ترین فاکتورهای بازاریابی قابلیت سنجش و ارزیابی اثربخشی اقدامات است که این مورد به کمک داشتن یک سایت کاملا قابل اندازه گیری می‌باشند. زیرا یک سایت حرفه‌ای می‌تواند نقش حسابدار شخصی شما را به خوبی بازی کند و تمام آمار و ارقام مربوط به وضعیت کسب و کارتان را به ساده‌ترین شکل ممکن نمایش دهد.

از طرفی دیگر بازاریابی به کمک وب­ سایت نسبت به سایر روش‌ها بسیار ساده­ و مقرون به صرفه می­‌باشد. یکی از بهترین روش‌های بازاریابی، بازاریابی جاذبه‌ای به کمک سایت است. در این روش شما می‌توانید در وب سایت خود در مورد محصولات و خدمات کسب و کارتان مقاله و یا ویدئوهای جامع منتشر کنید و به دنبال آن مزایا و وجه تمایزتان را نسبت به رقبای خود به گوش مخاطبان برسانید. با این عمل به راحتی می‌توانید آگاهی مشتریان را در مورد محصولات و خدمات خود افزایش دهید.

از طرفی با بهره‌مندی از خدمات سئو و موتورهای جستجو می‌توانید فروش خود را چندین برابر افزایش دهید. زیرا در این حالت احتمال اینکه بازدیدکنندگان وب‌سایت شما به مشتری تبدیل شوند بسیار زیاد خواهد بود. زیرا جستجوی محصولات و خدمات شما در موتورهای جستجویی مانند گوگل توسط کاربران، نشان می‌دهد که آن‌ها به خدمات و محصولات شما نیازمند و علاقه‌مند هستند.

موارد ذکر شده تنها گوشه‌ای از مزایای طراحی سایت به حساب می‌آید. راستی اگر نمی‌دانید منظورمان از سئو چیست حتما مقاله زیر را مطالعه کنید! زیرا وب سایتی که سئو نشده دقیقا مشابه خودرویی است که بنزین ندارد.

چرا طراحی سایت برای کسب و کارها مفید است؟

صاحبان کسب و کار باید کاملا متناسب به کسب و کارشان سایتی را راه‌اندازی کنند؛ از این جهت که زمانی که شما سایت را کاملا متناسب با کسب و کارتان طراحی کرده باشید عمق کسب و کارتان را به مخاطبانتان نشان می‌دهید تا مخاطبی که برای اولین بار به سایت شما وارد می‌شود متوجه شود که این سایت ارائه دهنده چه محصول و یا چه خدماتی است. در زمینه طراحی متناسب کسب و کار سایت ساز سی فایو، طراحی‌های ویژه و خاصی را برای شما انجام می‌دهد.

فواید طراحی سایت برای کسب و کارها

داشتن سایت دارای مزیت‌هایی است که دانستن آن شما را ترغیب می‌کند تا به فکر راه‌اندازی وب سایت برای کسب و کارتان باشید و بتوانید در حرفه خود پیشرفت کنید و کسب و کارتان را رونق دهید و در دنیا تجارت و دیجیتال جایگاه مناسبی را برای خود پیدا کنید. حتی اگر خودتان به تنهایی کار می‌کنید، می‌توانید طراحی سایت شخصی انجام دهید و خودتان را به مخاطبان حوزه‌تان بشناسانید. در واقع داشتن یک سایت حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا هر روز نسبت به دیروز پیشرفت کنید، درآمد بیشتری کسب کنید، دایره مشتریان خود را گسترش دهید، خدمات رسانی گسترده‌تری داشته باشید و در حوزه برندسازی موفق‌ترعمل کنید.

قبل از اینکه راجع به مزایای طراحی سایت صحبت کنیم بهتر است بگوییم چرا دسترسی به فضای آنلاین مهم است؟

مشتریان بالقوه زمانی که قصد خرید دارند به موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو یا بینگ مراجعه می‌کنند. این سه موتور جستجو به ترتیب بیش از 90٪ از کل جستجوها را تشکیل می‌دهند و گوگل با تقریباً 6 مورد از هر 10 جست و جو، به مراتب بزرگ‌ترین بستر است.

از دیگر مزایای طراحی سایت حرفه‌ای برای کسب و کارها این است که همیشه تعداد زیادی از مشتریان وجود دارند که حتی اگر به دنبال خرید نباشند، کسب و کار شما را به عنوان یک گزینه در نظر می‌گیرند تا در هنگام نیاز به شما مراجعه کنند.

مهم‌ترین مزیت یک وب سایت حرفهای این است که وقتی روی آن سرمایه گذاری می‌کنید، یک روش تبلیغاتی ماندگار دارید که همیشه در دسترس است، در حالیکه هیچ روش تبلیغاتی دیگری وجود ندارد که فقط یک بار هزینه آن را پرداخت کنید و همیشه برایتان کارایی داشته باشد.

همگام شدن با رقبا

از آنجایی که امروزه کوچک‌ترین کسب و کارها نیز در این فضا فعالیت دارند اگر شما از این بستر غافل شده‌اید جدا از اینکه حجم زیادی از مشتریان را از دست دادید از بازار رقابتی و رقبا نیز جا مانده‌اید. در دورانی که شما به دنبال مشتری هستید تا محصولات و خدمات خود را عرضه کنید رقبایتان در فضای آنلاین با کم‌ترین هزینه و تلاش فروشگاه اینترنتی خودشان را راه انداخته‌اند و بازار هدف گسترده‌ای را تحت نظر دارند. شما هم همین حالا می‌توانید در چند دقیقه یک فروشگاه اینترنتی با امکانات کامل داشته باشید؛ برای ساخت فروشگاه اینترنتی  کنید.

ایجاد هویتی ثابت و پایدار

طراحی سایت و فعالیت در فضای آنلاین به کسب و کار شما هویت می‌بخشد. اینکه افراد بتوانند از طریق بستر آنلاین با شما ارتباط برقرار کنند، از خدمات شما استفاده کنند و محصولات شما را خریداری کنند یکی از بزرگ‌ترین مزایایی است که هر کسب و کاری می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

اینکه در بین صدها کسب و کار برند شما به واسطه فعالیت در فضای آنلاین بدرخشد می‌تواند به تبلیغات و شهرت شما کمک می‌کند. از طرفی با داشتن یک هویت ثابت افراد بیشتر راغب می‌شوند تا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

خدمت‌رسانی گسترده

با طراحی یک وب سایت حرفه‌ای و فعالیت در دنیای آنلاین طیف وسیعی از افراد شما و کسب و کارتان را تحت نظر دارند. در صورتی که بتوانید اطمینان و اعتماد مشتریان خود را جلب کنید به راحتی شاهد خواهید بود که مشتریان‌تان از شهرهای دور و نزدیک به صورت جزئی و کلی محصولات و خدمات شما را استفاده کنند و این به معنی کسب درآمد بیشتر و تبلیغی گسترده‌تر است.

به حداقل رساندن هزینه

داشتن کسب و کار فیزیکی و سنتی هزینه‌هایی مانند دکور، هزینه خرید، اجاره دفتر و… را به دنبال دارد که راه‌اندازی سایت تمامی این هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. حتی می‌توانید بدون داشتن دفتر، خدمات و محصولات خود را ارائه دهید. هزینه اجرا و نگهداری یک سایت به مراتب کمتر از بازاریابی و تبلیغات سنتی است و باعث می‌شود که صاحب کسب و کار تمام تمرکز خود را بر روی رشد بگذارد.قیمت طراحی سایت متفاوت و متناسب با قالب‌ سایت انتخابی شما متغیر است که سی فایو با قیمت مناسب شما را همراهی می‌کند تا به نتیجه دلخواه برسید. برای اطلاع از قیمت طراحی سایت سی فایو بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دسترسی آسان

این روزها همه افراد به دنبال راهی هستند که کارهای خود را به سریع‌ترین و راحت‌ترین روش انجام دهند. زمانی که سایتی برای کسب و کار طراحی شود به راحتی در هر زمان و مکانی به صورت 24 ساعته مخاطبان می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند و این امر یکی دیگر از مزیت‌های در دسترس بودن سایت است. داشتن سایت تنها به موقعیت جغرافیایی مخاطب محدود نمی‌شود و افراد می‌توانند در هر مکانی که باشند از طریق سایت از محصولات و یا خدمات شما استفاده کنند و به علت قوانین امنیتی سایت‌ها، اعتماد مردم به خرید آنلاین نیز افزایش پیدا کرده است.

بازاریابی گسترده

اگر کسب و کاری سایت نداشته باشد تبلیغات و بازاریابی آن‌ها محدود به موقعیت جغرافیای آن کسب و کار می‌شود؛ اما افراد برای حرفه خود از طراحی سایت استفاده کنند این بازاریابی از نظر جغرافیایی نامحدود می‌شود و از طرفی مقرون به صرفه نیز است.

افزایش اعتبار

داشتن سایت برای کسب و کار امری واجب و ضروری است؛ از این جهت که اعتبار کسب و کار را افزایش می‌دهد و به کسب و کار شما هویت می‌دهد. همچنین سایت شما می‌تواند تبدیل به نامی تجاری برای کسب و کار شما شود، برندینگ شما را تضمین می‌کند و می‌توانید از این طریق درآمد بیشتری را کسب و مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

به روز بودن

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت برای کسب و کارها به روز بودن است. با طراحی سایت، زمانی که شما کسب و کارتان را به روز می‌کنید و اطلاعات جدیدی را به آن اضافه می‌کنید دیگر نیاز به بیلبوردها ندارید و به راحتی می‌توانید این به روزرسانی را در سایت اعمال کنید و مخاطبان خود را از آخرین به روزرسانی‌ها مطلع کنید.

همیشگی بودن

از نظر زمانی صاحبان کسب و کار هر تلاشی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار خود انجام دهند، محدود است؛ اما وب سایت همواره وجود دارد و هر تبلیغاتی که در این سایت انجام شود ماندگار است و همین مزیت موثرترین و مهم‌ترین دلیل برای داشتن وب سایت است که باید صاحبان کسب و کار آن را راه اندازی کنند.

گروه فناوری اطلاعات رادپندار بزرگترین مجموعه طراحی سایت و سئو در کرمان.

دکمه بازگشت به بالا