بهترین های کسب و کارعمومی

معرفی انواع سنگهای ساختمانی تراورتن، گرانیت و چینی

سنگ ساختمانی

سنگ چیست

سنگ یا صخره به مواد جامدی از پوسته زمین گفته می شود که از یک یا چند کانی که با یکدیگر پیوند یافته اند، تشکیل شده است. در زمین شناسی سنگ تجمعی طبیعی و جامد از مواد معدنی یا شبه معدنی است. دانش شناختن سنگ ها را سنگ شناسی می نامند. عنصر اصلی تشکیل دهنده ی تمامی سنگ ها سیلیس است. سنگ ها و کانی ها در ساختمان سازی، صنایع ،پزشکی و… به کار می روند.

سنگ ساختمانی چیست

سنگ ساختمانی به عنوان نوعی از مصالح ساختمانی سال هاست که در ساخت و ساز انواع بناها استفاده می شود. سنگ ساختمانی به عنوان یک ماده بسیار سخت و کیفیت برتر هنری شناخته شده است. با توجه به نوع فعالیت فیزیکی و شیمیایی روی زمین چهار نوع سنگ از جمله آذین، رسوبی، دگرگونی و سنگ دست ساز بشر به وجود می آید. ویژگی های منحصر به فرد سنگ به علت فرآیند های زمین شناختی، مقوله ای است که بر روی آن تاثیر گذاشته و ساختار های متفاوتی از این  سنگ ها را به وجود می آورد. برای استفاده از سنگ ساختمانی باید دوام ، جذابیت ، اقتصاد یا سایر خواص سنگ مد نظر گرفته شود

ویژگی های سنگ

از جمله ویژگی های سنگ می توان به دوام و مقاومت بسیار بالا، جلا پذیری مطلوب، مقاومت سایشی و ضربه ای بالا، قابلیت برش و صیقل خوردن، قابلیت شستشو، ثبات رنگ، مقاومت در برابر حرارت و رطوبت، مقاومت کششی و خمشی مناسب، غیر قابل نفوذ بودن، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی، سختی و مقاومت فشاری بالا، پایداری در برابر مواد اسیدی و قلیایی و… اشاره نمود.

ویژگی های سنگ ساختمانی خوب

    بافت سنگ: سنگ باید ساختمانی سالم داشته باشد. یعنی شیار، ترک و رگه های سست نداشته باشد و بدون پوسیدگی و یکدست و یکنواخت باشد.

    جذب آن: سنگ ساختمانی نباید آب زیاد جذب کند بنابراین نباید در آب متلاشی و حل شود.

    پاکیزگی: سنگ ساختمانی نباید آلوده به مواد طبیعی و مصنوعی باشد.

    پایداری سنگ  در برابر عوامل محیطی: سنگ طبیعی باید شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل  نماید لذا باید در برابر باد ، یخبندان ، تغییرات دما و در صورت وجود جریان آب و همه عوامل فرسایش مقاومت کند.

    پایداری مکانیکی: تاب فشاری برای قطعات بابر نباید کمتر از 150 کیلوگرم بر سانتی مترمربع باشد.

سنگ مصنوعی ، تولید کننده سنگ تراورتن مصنوعی نمای ساختمان

سنگ مصنوعی تراورتن نمای ساختمان (طرح عباس آباد سوپر)  توسط شرکت فرداد البرز که تنها تولید کننده این نوع سنگ مصنوعی نما می باشد. سنگ تراورتن مصنوعی به علت زیبایی در طرح و رنگ ، مقاومت و کیفیت بسیار بالا و  قیمت بسیار مناسب مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته . این سنگ به دلیل رنگ های روشن و متمایل به سفید و تشابه زیاد به عباس آباد سوپر زیبایی خاصی به نمای ساختمان شما می دهد. تنوع در رگه های سنگ مصنوعی و متغییر بودن رگه ها همانند سنگ طبیعی باعث شده از لحاظ ظاهری تفاوتی با عباس آباد سوپر نداشته باشد.

این سنگ ، به علت مقاومت بالا ، صیقل پذیری عالی ، نسبت به سایر مصنوعات سنگی انتخاب مناسبی برای نمای ساختمان می باشد. همچنین مقاومت زیاد این سنگ در برابر باران و برف و سرما از مزایای آن محسوب می شود. این سنگ جزء منحصر به فردترین مصنوعات سنگی دنیا می باشد. سنگ مصنوعی نما  از نظر نوع طرح و رنگ زمینه به سبک های مختلفی از جمله:

سنگ بدون رگه ،زمینه روشن با رگه های کرم و زمینه کرم با رگه های شکلاتی طرح ابرو باد عباس آباد سوپر تقسیم میشود.

یکی از پر فروش ترین طرح های آن تراورتن مصنوعی طرح ابرو باد عباس آباد سوپر است که تصویر آن را مشاهده می کنید.

خصوصیات سنگ تراورتن مصنوعی

۱- این سنگ  از بتن فرآوری شده تولید می شود از ترکیبات شن و ماسه ،  پوکه های معدنی ، پودر سنگ ، رنگهای معدنی آلمانی و مواد روان کننده بتن  و بدون استفاده از رزین ، مواد پلیمری ، چسب و غیره بدست می آید

۲- از نظر وزن و مقاومت با سنگ تراورتن طبیعی یکسان است وهر متر مربع 38 کیلوگرم به بالاست.

۳- به علت نوع خاص فرآیند تولید و نوع قالبها باعث شده تراکم بسیار بالایی در سنگ بوجود آید و درصد جذب آب در این سنگ در حد صفر باشد. این امر موجب می شود که سنگ مقاومت بالایی در سرما و گرما و برف و باران داشته باشد. مشکلاتی که در سنگ طبیعی به علت جذب آب از رویه سنگ مانند یخ زدن ،پوسته شدن،شوره زدن و ترک خوردن به وجود می آید… در این سنگ در حد صفر میباشد.

۴- رنگ سنگ از رنگ معدنی آلمانی میباشد و در سنگ از مواد آنتی یووی جهت مقاومت در برابر اشعه خورشید استفاده شده است. رنگ همراه با مواد رویه مخلوط شده و بعد قالب ریزی می گردد و روی سنگ به هیچ عنوان رنگ نمی شود و این امر باعث عمر طولانی رنگ می شود.

۵- پشت سنگ جذب آب بالایی دارد که چسبندگی آن را ۲ تا ۳ برابر بیشتر از سنگ طبیعی بدون نیاز به اسکوب می‌کند .

۶- چهار گوشه این سنگ اسکوب شده است و به خاطر ضخامت 18 میلی متری آن قابلیت اسکوب را دارد.

۷ -اندازه سنگ  205 * 40 سانتی متر می باشد.

مطلب مفید: کدام سرامیک برای مناطق سرد سیر مناسب است؟

کاربرد سنگ تراورتن مصنوعی :

سنگ تراورتن مصنوعی نمای ساختمان به علت مقاومت و سختی بالا ، و بدون تخلخل و چسبندگی زیاد به ملات سیمان … در نمای ساختمان مرتفع قابل استفاده می باشد.

 مزایای سنگ های مصنوعی نمای ساختمان

1 – ظاهری زیبا مانند عباس آباد سوپر

2- جذب آب در حد صفر از سمت رویه سنگ

3-مقاومت بالای سنگ در برابر برودت هوا و یخبندان

4- چسبندگی بسیار بالا با ملات سیمان

5- متغیر بودن رگه های سنگ مانند سنگ طبیعی

 چسبندگی سنگ تراورتن مصنوعی چگونه است؟

از بزرگترین مشکلات کار با بسیاری از سنگ های طبیعی چسبندگی کم آن با ملات سیمان و حذب آب پایین آن است.  این مشکل به وسیله اسکوپ در بسیار ی از مواقع بر طرف می شود. اما موجب صرف هزینه برای تهیه اسکوپ و  هزینه اجرای و بیشتر شدن  مدت زمان اجرای پروژه می گردد. پشت سنگ به دلیل وجود پوکه های معدنی و شن و ماسه  سطح نا همواری بوجود آورده است این موضوع باعث شد جذب آب بسیار بالا و چسبندگی بسیار زیادی با دوغاب داشته باشد. به طوری که حتی در کمترین عرض های برش خورده هیچ گونه اسکوپی نیاز نمی باشد . یکی دیگر از مشکلات سنگ طبیعی تفاوت ضریب انبساط حرارتی آن نسبت به دوغاب سیمان پشت سنگ می باشد این امر باعث جدایی سنگ از سیمان در طول سالیان می گردد. لازم به ذکر است که سنگ مصنوعی نما به دلیل اینکه از بتن فراوری شده است:

ضریب انبساط حرارتی خیلی نزدیکی با دوغاب دارد زیرا  هر دو از یک جنس می باشند.

انبساط حرارتی خطی :

افزایش انرژی جنبشی ذرات سازنده سنگ باعث افزایش فاصله تعادلی اتم‌های پیوندی می شود در نتیجه باعث افزایش طول پیوندهای شیمیایی می‌شود. افزایش طول این پیوندها موجب افزایش طول جامدات می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و جهت دریافت قیمت سنگ تراورتن مصنوعی طرح عباس آباد با کارشناس فروش کالاساخت تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا