بهترین های کسب و کارعمومی

آینه تاشو برقی خودرو چگونه کار می کند؟ 

این مدل از آینه های هوشمند با باز شدن در به طور کامل به صورت خودکار باز شده و در هنگام پارک به سمت داخل جمع می شود.  یکی از مهم ترین مزایای آپشن آینه تاشو برقی خودرو این است که آسیب دیدگی آینه های بغل خودرو را بسیار کاهش می دهد. آینه های تاشو را می توان به راحتی با فشار یک دکمه جمع کرد، بنابراین رانندگان دیگر نگران عبور از خیابان های باریک یا پارک در جاهای شلوغ نیستند.  آینه اتومبیل تاشو برقی را می توان روی هر وسیله نقلیه ای نصب کرد و دیگر نیازی به تنظیم دستی آینه ها ندارید.

آینه تاشو الکتریکی چیست؟

آینه های تاشو برقی همانطور که از نام آن پیداست، به صورت الکتریکی قابل تنظیم هستند.  این بدان معنی است که وقتی ماشین روشن یا خاموش می شود، آینه ها به طور خودکار باز و بسته می شوند و نیازی به تنظیم دستی نیست.  استفاده از این گزینه برای همه رانندگان خودرو، آسایش و آرامش را به ارمغان می آورد.  مکانیزم استفاده شده در آینه های تاشو،  برقی است و رانندگان می توانند با استفاده از دکمه داخل خودرو، این آینه ها را مطابق با سلیقه و نظر و دید خود تنظیم کنند و همچنین از معابر شلوغ و باریک عبور کنند.

استرس و اضطراب را تجربه نکنید.  امروزه آینه های تاشو برقی ضروری هستند زیرا گزینه های زیادی را در اختیار راننده و سرنشینان خودرو قرار می دهند.  این آپشن در بسیاری از خودروهای چینی پرفروش ایران دیده می شود.

 نکته: آینه های تاشو برقی معمولاً با استفاده از دکمه روی فرمان یا دستگیره درها تنظیم می شوند.  برخی از آینه های مدرن با قابلیت تنظیم الکتریکی مجهز به سنسور و نور LED هستند.  اکثر این آینه ها مجهز به سیستم گرمایشی هستند و سطح آینه را از سرما، یخبندان و بخار در زمستان محافظت می کنند. که این خود یک مزیت بسیار مهم برای رانندگی به حساب می آید.  همچنین در پایین آینه های جانبی چراغ های LED تعبیه شده است که هنگام رانندگی در شب، کناره خودرو را روشن می کند.

 در نظر داشته باشید که در صورت بروز مشکل در سیستم برق خودرو، سیستم آینه های بغل، برف پاک کن ها، کولر، درب ها و … را نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد.

اجزای آینه برقی اتومات تاشو

آیا با اجزای آینه تاشو برقی آشنایی دارید؟

 1. آینه ها

 آینه های بغل خودرو محدب هستند که فضای کنار و عقب خودرو را به سمت راننده منعکس می کند و تحدب آن ها فضای بصری بیشتری را به راننده می دهد.  البته، ماشین های پشت سر راننده کوچکتر از آنچه که هستند به نظر می رسند.  این آینه ها سطح حساسی دارند و به سرعت ترک می خورند و می شکنند، بنابراین رانندگان باید مراقب آن ها باشند و در صورت به خطر افتادن ایمنی سرنشینان داخل خودرو، در اسرع وقت آن ها را تعویض کنند تا کنترل کافی به اطراف و پشت خودرو داشته باشند.

 1. قاب آینه

 قاب آینه برقی نوعی پلاستیک سخت و فشرده است که در برخی از آن ها از لاستیک نیز استفاده شده است.  قاب آینه از پلاستیک سخت و ریخته گری ساخته شده است اما گاهی از لاستیک نیز در ساخت قاب استفاده می شود.  از نظر ظاهری، این قاب ها با بدنه خودرو هماهنگی رنگی دارند، اما شکل و اندازه آنها به سازنده این خودروها بستگی دارد.  این قاب ها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی بدنه خودرو ثابت بوده و قابلیت حرکت و چرخش را داشته باشند و به عبارتی انعطاف پذیر باشند.

 1. موتور الکتریکی

 موتور الکتریکی مهمترین و اصلی ترین جزء آینه تاشو برقی است که دارای دو موتور الکتریکی است که در داخل قاب آینه می چرخند و باعث حرکت آینه می شوند.  بنابراین یکی از این موتورها آینه را به سمت راست یا چپ حرکت می دهد، در حالی که دیگری آینه را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد.  در واقع زاویه دید آینه به صورت الکتریکی قابل تنظیم است.

 آینه های تاشو برقی چه ویژگی هایی دارند؟

 • قابل نصب جدا و بدون نیاز به سیم کشی در داخل خودرو
 • دارای مدار الکترونیکی جهت کنترل موتور
 • کنترل و تنظیم آینه ها با کلید مخصوص تعبیه شده در خودرو
 • امکان باز و بسته شدن با ریموت کنترل (ریموت دزدگیر)
 • دارای دماسنج است که دمای خارج از ماشین را نشان می دهد.
 • سازگار با تمامی شرایط آب و هوایی
 • امکان قرار دادن چراغ راهنما در پشت یا زیر آینه ها
 • دارای حافظه داخلی جهت ذخیره تنظیمات دلخواه و استفاده مجدد از این تنظیمات
 • دارای سنسور هشدار دهنده جهت هشدار به راننده در صورت هرگونه دسترسی فیزیکی به خودرو و اطراف آن
 • دارای پنل نویز الکترونیکی
 • دارای یک کنترل کننده جریان برای جلوگیری از مشکلات مکانیزم موتور
 • قابل نصب بر روی هر مدل ماشینی
 • دارای یک موتور تاشو برقی برای تا شدن به سمت درب ماشین
 • دارای بخاری برقی که در هوای سرد آینه را گرم نگه می دارد.
 • عدم برخورد آینه و شیشه خودرو در هنگام بسته شدن به لطف طراحی هوشمند موتور
 • نصب راحت و آسان
 • توقف خودکار آینه ها در صورت وجود داشتن مانع بر سر راه آن
 • امکان پارک خودرو در فضای باریک به دلیل جمع شدن خودکار آینه ها
 • برخورد آینه با خودروی دیگر و برگشت و اصلاح خودکار

نکات مهم درباره آینه برقی اتومات تاشو

 1. آینه برقی خودرو با سیستم برق اصلی خودرو و سیستم ایمنی خودرو سازگار است
 2. آینه های چپ و راست با سرعت های مختلف حرکت می کنند.
 3. آینه های تاشو برقی نباید به صورت دستی تا شوند یا باز شوند. در برخی موارد این امر باعث می شود آینه حرکت کند و به درستی باز یا بسته نشود. اگر آینه را چند بار با دستان خود تا کنید و باز کنید، موتور خراب می شود و ممکن است آسیب ببیند.
 4. آینه های برقی معمولاً بسیار بادوام هستند و نمی شکنند.  اما به دلیل حرکت خودرو و لرزش هایی که ایجاد می شود، اگر پیچ های نگه دارنده آینه های بغل به خوبی سفت نشوند، شل می شوند. هر زمان که احساس کردید آینه ها کمی آویزان شده اند، باید هر چه زودتر علت شلی را پیدا کنید.

 راهنمای خرید و نصب انواع آینه تاشو برقی

این آینه ها یکی از پرطرفدارترین گزینه ها در خودروهای مدرن هستند و در بسیاری از خودروها به صورت کارخانه ای نصب می شوند.  بد نیست بدانید نصب آینه برقی بر روی طیف وسیعی از خودروها قابل انجام است. اما نیاز به متخصص و مشاوره کامل دارد.

 دکمه های کنترلی آن  در اندازه مناسب بوده و قابل نصب بر روی خودروهای مختلف می باشد.  برای نصب بهتر است از افراد با تجربه کمک بگیرید تا بتوانید سالیان سال از مزایای این گزینه مدرن و مفید بهره مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا