بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

موارد موثر در کاهش استرس شغلی به کمک کارفرمایان

استرس شغلی یکی از مشکلات اساسی و بزرگ محیط کار است. این استرس بنا به شرایط محیطی، کارگاه، کارکنان، سختی مسئولیت کار و سختگیری کارفرمایان و مدیران به وجود می آید. از مهمترین عوامل موثر در کاهش استرس شغلی، برخورد و شرایطی است که کارفرمایان برای کارگران خود ایجاد می کنند. درصد بسیاری از استرس های شغلی متبط به امنیت و سلامت جانی افراد میشود. استرس های شغلی و تنش های محیطی آن در چهار مرحله شروع به نشان دادن آثار خود میکند. این چهار مرحله به شرح زیر هستند.

 1. هشدار هایی ناگهانی که در شخص تنش هایی ایجاد میکند. این هشدار ها باعث به وجود آمدن احساساتی از قبیل محافظت در برابر استرس قبل از بروز میشود.
 2. در دومین مرحله فرد سعی میکند تا از استرس و تنش های به وجود آمده مقابله کند. این رویارویی به صورت مقاومت در برابر فشار خود را نشان میدهد.
 3. در مرحله سوم سیستم ارگانیسم به دنبال راه های مقابله و از بین بردن فشار میکند.
 4. تمام واکنش تا به این مرحله بسیار پنهانی بوده و در مرحله چهارم انرژی فرد تحلیل رفته و با نشانه هایی همچون خستگی، بیحوصلگی، ضعف بدنی، سردرگمی و …خود را نشان میدهد.

علائم استرس شغلی

به طور کلی علائم استرس شغلی به سه بخش جسمی، روانی و رفتاری خود را نشان میدهند. علائم روانی شامل مواردی میشود که روح و روان فرد در محیط شغلی اش تحت فشار بسیاری قرار دارد. عدم علاقه شخصی فرد به شغل و محیط کارش یکی از عوامل ایجاد استرس است که فرد دچار نارضایتی های پی در پی میشود.

 نشانه های جسمانی در علائم استرس شغلی شامل ضعف شدید بدنی و خستگی است. استرس شغلی و محیطی که در آن مشغول به کار هستنید رابطه مستقیمی با سلامت جسمانی دارد. نشانه های استرس در هر فردی متفاوت است و با توجه به میزان استرس شغلی فرد به شکل های مختلفی خود را بروز میدهد.

از نشانه های رفتاری بر اثر استرس شغلی میتوان به مواردی همچون کاهش اشتها، از دست دادن انگیزه برای کار کردن، پرخاشگری و … اشاره کرد.

چه روش هایی موجب کاهش استرس شغلی میشود؟

 1. گاهی فعالیت در یک محیط تکراری موجب افزایش استرس میشود. به همین دلیل در صورتی که شغل شما این امکان را دارد که محیط خود را تغییر دهید، حتما اقدام به انجام این کار کنید.
 2. برخی از افراد با انجام چند کار به صورت همزمان دچار استرس شدید میشوند. برای کاهش استرس تان بهتر است از محیط های شلوغ و انجام چند کار به صورت همزمان دوری کنید.
 3. از اصلی ترین عوامل استرس زا هنگام کار کردن، داشتن ذهنی شلوغ و سردرگم است. سعی کنید قبل از رفتن به محل کار خود افکار و ذهن خود را کاملا خالی کنید. در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید به محیط کار خود نروید. (مرخصی بگیرید.)
 4. مثبت و خوشبینانه نگاه کردن به مسائل اطراف یکی از روش های کاهش استرس در محیط کار است.
 5. به دنبال هدف و انگیزه در کار خود باشید. این کار موجب از بین رفتن احساس بیهودگی و پوچی میشود که از استرس های رو به رو کم میکند.
 6. داشتن یک خواب کامل و کافی میتوان به کاهش استرس شما کمک بسزایی کند.
 7. داشتن برنامه غذایی سالم یکی از دیگر از روش های کاهش استرس و اضطراب است.

تضمین سلامت و ایمنی کارکنان و کاهش استرس

مشاغلی که دارای محیط هایی پر خطر هستند باعث ایجاد استرس برای کارکنان میشود. این نوع استرس شغلی تاثیر بسیاری بر روی کیفیت کار داشته و ممکن است احتمال بروز خطرات را افزایش دهد. کارفرمایان موظف هستند با تضمین سلامت و ایمنی کارکنان، استرس ناشی از محیط شغلی را کاهش دهند. یکی از روش های این کار تهیه لوازم و تجهیزات ایمنی با کیفیت است.

کارفرمایان وظیفه تهیه لوازم ایمنی مرتبط با محیط کار برای افراد مشغول در کارگاه هستند. استفاده از لوازم ایمنی کارکنان را از خطرات احتمالی در محیط کار دور کرده و از استرس شغلی آنان کاسته میشود.

پا در تمامی مشاغل به عنوان یک عضو حیاتی شناخته میشود به همین دلیل حفض سلامت و ایمنی آن بسیار مهم است. برای تهیه کفش ایمنی باید به نکاتی همچون ویژگی و جنس آن توجه کنید. برای خرید بهترین کفش ایمنی میتوانید به imenarta.ir مراجعه کنید.

کفش ایمنی کاترپیلار

شما در هر شغل و محیطی که مشغول به کار باشید باید ایمنی را اولویت خود قرار دهید. گاهی فضای سخت کاری باعث استرس شما شده و تمرکز کافی برای انجام آن را ندارید. به همین منظور باید شرایط را به گونه ای تغییر دهید که باعث ارامش شما شود. حفض ایمنی و رعایت قوانین یکی از راه های کاهش استرس شغلی است.

کفش کاترپیلار یکی از بهترین کفش های ایمنیِ حال حاضر است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هست. این کفش با تضمین سلامت پای شما در هر شرایطی میتواند استرس شما را از جانب حفظ پاهای تان از خطر تضمین کند.

قیمت کفش ایمنی کاترپیلار با توجه به متریال به کار رفته و ویژگی هایش بسیار مقرون به صرفه است. متریال به کار رفته در کفش اصلی‌ترین عامل استحکام و مقاومت آن در برابر خطرات احتمالی است. کفش ایمنی کاترپیلار بیشتر مورد استفاده افرادی قرار می‌گیرد که در محیط های صنعتی مشغول به کار هستند. این کفش در برابر بسیاری از آلاینده های شیمیایی، صنعتی، محلول ها و … مقاومت بالایی دارد.

جنس رویه ای کاترپیلار از چرم طبیعی و خالص است که باعث افزایش عمر و دوام آن شده. شما در هر شغل و صنعتی مشغول به کار باشید، استحکام کفش تهیه شده تان بسیار برایتان اهمیت دارد. به این ترتیب از حساسیت های شغلی محسوب می‌شود. بسیاری از کفش های ایمنی در متریال خود از مواد طبیعی و مصنوعی استفاده کرده اند. در کفش ایمنی کاترپیلار درصد بسیار بالایی از مواد طبیعی هستند.

از مزایای این کفش میتوان به ضربه گیر بودن، ضد آب و هر نوع مایع، ضد لغزش، مقاومت در برابر حرارت و … اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا