بهترین های کسب و کارفرهنگ و هنر

انتخاب فرش محرابی مسجد از سایت سجاده کارپت کاشان انتخاب کنید

انتخاب فرش محرابی مسجد از سایت سجاده کارپت کاشان انتخاب کنید: فرش محرابی مسجد چست؟

با پیشرفت تکنولوژی انواع فرش ماشینی مختلف تولید می شود. یکی از انواع فرش های ماشینی، فرش سجاده ای است که هم به صورت تک و هم به صورت رولی تولید می شود. این نمونه فرش ها ویژه فضاهای مذهبی و مکان های عبادی طراحی می شود.

مساجد، حسینیه ها، امامزاده ها، نمازخانه ها و مصلی های مختلف با هر ابعاد و فضایی که داشته باشند با این سجاده فرش ها به خوبی مفروش می شوند. به دلیل تولید انبوه فرش های سجاده ای رولی، بیشتر متولیان اماکن مذهبی و هیئت امنای مساجد ترجیح می دهند از این سجاده فرش ها استفاده کنند.

الیاف و مواد اولیه سجاده فرش ها از چیست؟

به طور کلی برای تولید انواع فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود. اگر این فرش ها بخواهند با الیاف طبیعی تولید شوند، قیمت آنها بسیار بالا خواهد بود. الیاف مصنوعی با دست بشر ساخته می شوند و طی فرآیندهای خاص و با مواد شیمیایی رنگ می گیرند. دو نوع نخی که برای تولید سجاده فرش بیشتری کاربرد را دارد، نخ اکرولیک و نخ پلی استر هستند.

فرش سجاده ای با نخ پلی استر: این نوع نخ کیفیتی متوسط دارد. قیمت آن از نخ اکرولیک متعادل تر است. اما عمر و دوام پایینی نسبت به اکرولیک دارد. از ویژگیهای خوب نخ پلی استر می توان به این موارد اشاره کرد: درخشندگی و شفافیت، قیمت مناسب با عدم پرزدهی بالا می باشد.

فرش سجاده ای با نخ اکرولیک: نخ اکرولیک بسیار محبوب بوده و کیفیت بالایی هم دارد. هزینه کردن برای داشتن فرش اکرولیک ارزش دارد، چرا که سال های سال با دوام و استحکام بالا برای شما ماندگار خواهد بود. مزایای که این نخ دارد شامل: نرمی و لطافت، دوام و استحکام بسیار بالا که خاصیت برگشت پذیری دارد.

چرا از فرش محرابی استفاده کنیم؟

بسیاری از اماکن مذهبی و مساجد از فرش های ماشینی 12 متری، 9 متری و 6 متری برای مفروش کردن فضا استفاده می کنند. اما به نظر شما سجاده فرش های رولی برای اینگونه فضاها مناسب ترند یا فرش های ماشینی؟

سلیقه هر خریداری متفاوت است و متولیان مساجد با مشورت مسجدی ها و خیرین حتما بهترین انتخاب را دارند. اما پیشنهاد ما تهیه فرش سجاده ای نماز برای این فضاهاست. دلیل توصیه ما و بیشتر متخصصین در این مورد چیست؟

  • رنگ بندی مناسب فرش نماز با محل های مذهبی و عبادی: رنگ بندی سجاده فرش ها مثل سبز، آبی و لاکی کاملا متناسب با نوع معماری و فضای مقدس مسجد و اماکن مذهبی است.
  • طرح و نقش مناسب: نقش محراب و گنبد، ستون، مناره ها، تعیین جهت قبله در طرح و هماهنگی خاص با فضا و همچنین تناسب با هنر ایرانی – اسلامی
  • طرح و رنگ مناسب سجاده فرش ها
  • ابعاد مناسب و یکپارچه فرش نماز
  • امکان مفروش کردن کل فضا، حتی محل ها پرت و خالی
  • نرمی و لطافت فرش مسجد: این بافته ها با ارتفاع نخ خاب بالایی تولید می شوند و چون زانو و پای نمازگزاران با فرش در تماس است این نرمی حس و حال خوبی به نمازگزاران خواهد داد.
  • تعیین جهت قبله و تنظیم دقیق محل ایستادن هر نمازگزار
  • ایجاد فضایی یکپارچه و منظم
  • ترمیم سریع و تعویض فوری: به صورتی که اگر گوشه ای از سجاده فرش آسیب ببینید یا برای مثال بسوزد، می توان تکه ای مشابه را خریداری نموده و تعویض کرد.
  • امکان هماهنگ کردن رنگ فرش سجاده ای با سایر عناصر مسجد مثل پرده ها، پنجره ها، منبر، کتابخانه، جامهری و …

فرش محرابی را از کجا تهیه کنیم؟

کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی در ایران و دارا بودن بیش از 700 کارخانه فرش ماشینی، تجربه و اصالت بسیاری در تولید فرش دارد. شرکت های تولید و بافت فرش سجاده ای نیز در این شهر رونق دارند و از سراسر ایران برای بازدید و خرید سجاده فرش به این کارخانه ها مراجعه می شود.

پس اگر قصد خرید فرش مسجد دارید، می توانید یا از راه دور و یا به صورت حضوری سفارش خود را به شرکت سجاده کارپت یا محراب نقش کاشان سپرده و با خیال راحت در تاریخ مقرر سجاده فرش هایی نفیس و زیبا دریافت کنید.

از جمله خدمات پس از فروش این مجموعه، داشتن نصابان حرفه ای است که تا آخرین مرحله در کنار مسجدی ها بوده و سجاده فرش های رولی را در محل مدنظر شما با دقت تمام نصب می کنند. جهت سفارش می توانید با متخصصان و مشاوران سجاده کارپت با شماره آقای مهندس سلمانی 09133617256 تماس حاصل فرمایید.

منبع: سجاده کارپت (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا