بهترین های کسب و کارعمومی

2 تا از برترین و زیباترین المان ها و فضاهای محوطه سازی!

محوطه سازی یا لند اسکیپ، یکی از فعالیت های حیاتی و موثر که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. به صورت کلی محوطه سازی یکی از سبک های معماری به نام معماری منظر است که بر روی پیوند طبیعت با فضای سرد شهری تمرکز دارد به طوری که با استفاده از المان های لند اسکیپ می توانید از فضای سرد و خاکستری شهری جدا شوید و به فضای سبز و گرم طبیعت دسترسی داشته باشید.

این المان ها را می توانید هم داخل خانه و هم خارج از خانه پیاده سازی کنید و در هر مکان می توانید به فضای طبیعی خود دسترسی داشته باشید. از محبوب ترین عناصر و المان های فضای سبز که بسیار مورد استفاده و اجرا قرار می گیرند می توان به آلاچیق، آبنما، روف گاردن، گرین وال، فلاور باکس، قلوه سنگ و… اشاره کرد. در ادامه مقاله به بررسی 2 تا از برترین و محبوب ترین عناصر محوطه سازی می پردازیم که می توانید با اجرای آن از تجربیات جدیدی در دورهمی ها و مهمانی های خود بهره ببرید. حتما تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

گرین وال، باغ عمودی و سرسبز درون خانه شما!

گرین وال یا دیوار سبز، محبوب ترین و پر طرفدار ترین المان محوطه سازی یا لند اسکیپ است. این المان متشکل از گیاهان تزئینی و دارویی بر روی دیوار است. علاوه بر آن می توانید از گیاهان مصنوعی تحت نام گرین وال مصنوعی استفاده کنید. به طور کلی دیوار سبز یا گرین وال یک باغ عمودی و سرسبز است که در دیوار های داخلی و خارجی ساختمان اجرا می شود. شما می توانید از دیوار سبز در مکان های متفاوتی استفاده کنید و همچنین می توانید این المان جذاب را در رستوران ها، کافه ها، کتابخانه ها، شرکت های خصوصی، هتل ها و… مشاهده کنید.

همانطور که گفته شد گرین وال به 2 صورت طبیعی و مصنوعی قابل اجرا است. علاوه بر زیبایی و ایجاد فضای طبیعی در خانه گرین وال ها دارای مزایای بی شماری هستند که مهم ترین این مزایا عایق صوتی، عایق گرما، افزایش تمرکز و آرامش در افراد، کاهش استرس و اضطراب در افراد، سبب تصفیه هوا و افزایش ایمنی ساختمان و… هستند. گرین وال های مصنوعی نیازی به مراقبت ماهانه و آبیاری ندارند و از هزینه های کمتری نسبت به گرین وال طبیعی بهره می برند.

گرین وال های مصنوعی به 2 صورت پنلی و شاخه ای قابل اجرا هستند که در شرکت سورن بام می توانید پنل های درجه یک و ساخته شده از پلی اتیلن را با کمترین قیمت مشاهده کنید. البته اجرای گرین وال ممکن است دارای معایبی باشد که از مهم ترین این معایب می توان به نفوذ ریشه گیاهان به بافت دیوار، آلرژِی افراد داخل ساختمان به گیاهان استفاده شده در گرین وال، سنگینی دیوار و احتمال فرو نشست دیوار اشاره کرد. در انتخاب گیاهان گرین وال باید به چند نکته مهم توجه کنید، ابتدا باید محلی که در آن گرین وال را اجرا می کنید آنالیز کنید.

ابتدا باید مقدار نوری که به دیوار می تابد را  مشاهده کنید. سپس شرایط هوای داخل ساختمان را باید اندازه گیری کنید. علاوه بر آن باید در انتخاب گیاهان توجه خاصی داشته باشید تا افراد داخل ساختمان دچار آلرژِی نشوند. گیاهان انتخابی در اجرای گرین وال در فضای بیرونی باید در برابر باد و شرایط جوی مقاوم باشند که محبوب ترین این گیاهان هدرا، پاپیتال، رزماری، لاوان، بومادران، پیت اسپروم، برگ انجیری، شفلررا و… هستند. در انتخاب گیاهان در گرین وال داخلی می توانید از گیاهان ظریف تر استفاده کنید. این گیاهان تنوع بسیاری دارند که افراد را در انتخاب دچار مشکل می کنند. سرخس، پتوس، بیلبرجیا، فیلودندرون، افوربیا، دایکوندرا، کدوناته، ریپسالیس و… محبوب ترین گیاهان مورد استفاده در چند سال اخیر در اجرای گرین وال هستند.

روف گاردن، تجربه جدید و جذاب در پشت بام شما!

روف گاردن محبوب ترین و معروف ترین فضای محوطه سازی است. بدین صورت که المان های محوطه سازی با یک طراحی جذاب بر روی پشت بام ساختمان قرار می گیرد و از یک باغ سرسبز و جذاب را بر روی پشت بام خود بهره می برید. علاوه بر آن روف گاردن یک محیط دنج و بسیار جذاب را برای بر گذاری مهمانی ها و دورهمی ها ایجاد می کند تا از تجربه جدیدی از مهمانی ها و دورهمی های خود برخوردار شوید.

روف گاردن از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که می توان این مزایا را در تولید اکسیژن، عایق حرارتی، عایق صدا، جلوگیری از هدر رفتن آب، ساخت نمای جذاب در ساختمان، افزایش ایمنی پشت بام و… خلاصه کرد. البته روف گاردن دارای ویژگی های منفی است که این معایب بسته به اجرای صحیح و دقیق آن دارد. به صورت کلی معایب روف گاردن را می توان به بالا بودن هزینه، امکان اجرا در فضای کوچک وجود ندارد، احتمال نشست سقف، از تمام پوشش گیاهی نمی توان استفاده کرد، موجب نفوذ ریشه گیاهان در سقف می شود و… اشاره کرد که می توان با بهره گیری از مهندسین متخصص و مجرب در اجرا احتمال وقوع این معایب به صفر برسد.

مهم ترین المان های مورد استفاده در اجرای روف گاردن

کف پوش

شما می توانید از سبک های متفاوتی از کفپوش ها در اجرای روف گاردن استفاده کنید. البته در چند سال اخیر کفپوش هایی ماننده چوب ترمو، چمن طبیعی و چمن مصنوعی، موزائیک و قلوه سنگ بسیار مورد استفاده افراد قرار گرفته شده است.

فضای سبز در روف گاردن

اگر به دنبال یک فضای سبز در نزدیکی محل زندگی یا محل کار خود هستید و می خواهید از یک باغ در ساختمان خود بهره ببرید، روف گاردن بهترین گزینه است. علاوه بر آن می توانید از المان ها و عناصر بسیار جذابی در روف گاردن خود استفاده کنید. آبنما، آلاچیق، پرگولار، فلاور باکس، دیوار سبز، قلوه سنگ و… المان هایی هستند که در جذابیت روف گاردن به کار برده می شوند.

استفاده از باغچه در روف گاردن

اگر تصمیم دارید تا روف گاردن سنتی داشته باشید می توانید از یک باغچه کوچک در روف گاردن خود استفاده کنید. داخل این باغچه می توانید گیاهان دارویی، زینتی و خوراکی بکارید و افزون بر مصارف خوراکی و درمانی، از نمای فوق العاده باغچه در روف گاردن خود بهره ببرید.

دیگر المان های مهم و تاثیر گذار در روف گاردن

المان های دیگری ماننده:

  • استخر
  • فلاور باکس
  • مبلمان
  • نورپردازی
  • قلوه سنگ
  • انواع آبنما
  • انواع آلاچیق
  • باربیکیو
  • انواع گرین وال

می تواند تاثیر فوق العاده ای در نما و جذابیت روف گاردن شما داشته باشد.

معتبرترین شرکت محوطه سازی و اجرای گرین وال و روف گاردن

گرین وال و روف گاردن جزو برترین و محبوب ترین المان ها و فضاهای لند اسکیپ (محوطه سازی) هستند که بسیار پر طرفدار و درآمد زا هستند. شرکت سورن بام با استفاده از بهترین متریال ها و عناصر با بهره بری از مهندسین با تجربه و متخصص، آماده همکاری با شما برای طراحی و اجرای فضای سبز هستند. این شرکت می کوشد تا بهترین فضا را با کمترین هزینه برای شما پدید بی آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 44277178 تماس گرفته و با کارشناسان سورن بام به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا