عمومی

۳۴۰ میلیارد تومان برای ایمن سازی راه های ایلام اختصاص یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سعید هژبری عصر شنبه در جلسه کمیسیون راه‌های استان اظهار کرد: مدیران متولی حوزه راهسازی و راهداری باید ایمنی راه‌ها و سلامت مسافران و شهروندان را تامین کنند و اداره راهداری به طور مستمر وضعیت این جاده‌ها را پایش و اقدام مقتضی را انجام دهد.

وی تاکید کرد: در این راستا مصوب شد که طی یک برنامه کوتاه مدت حداکثر ۲ روزه، عملیات جداسازی، آرامسازی و آشکارسازی توسط راهداری در این محور صورت بگیرد و پیمانکاران مجری راه‌های این محور نسبت به رعایت شانه خاکی جاده و نصب علائم ایمنی در مسیر اقدام کنند.

معاون عمرانی استاندار ایلام ادامه داد: در برنامه میان مدت نیز مصوب شد که شرکت ساخت، عملیات اجرایی ۲ قطعه راه ۱۵ و ۱۱ کیلومتری در این محور را تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی تمام کرده و ضمن تعریض و چهارخطه، لایه آسفالت نهایی را انجام دهد.

هژبری گفت: مدیران حوزه راهداری بایستی نسبت به پیگیری تأمین اعتبار پروژه‌ها از ردیف‌های ملی برای این محور اقدام کنند چرا که محور ایلام سرابله یکی از محورهای اصلی و پرتردد در طول سال و ایام اربعین است.

وی با بیان اینکه تصادفات دارای عوامل انسانی، جاده‌ای و وسیله نقلیه است، افزود: بر اساس تحلیل تصادفات اخیر، عامل انسانی بیشترین سهم را در میان عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای دارد که لازم است به موازات بهبود راه‌ها و ایمنی مسیر، فرهنگ‌سازی لازم نیز صورت بگیرد تا با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به ویژه رعایت سرعت مطمئنه، سلامت و ایمنی مسافران تأمین شود.

معاون عمرانی استاندار ایلام بیان کرد: ۱۶ نقطه حادثه خیز در استان شناسایی و ابلاغ شده است که تاکنون هفت نقطه آن با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان اصلاح شده و هفت نقطه دیگر با اعتباری معادل ۳۴۰ میلیارد تومان در مرحله مناقصه و پیمان سپاری است.

دکمه بازگشت به بالا